Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le? Sikerülhet?

Hogy szokjak le? Sikerülhet?

Figyelt kérdés

A férjemmel jövő tavasz végére tervezzük, hogy ráállunk a baba témára. Természetesen előtte szeretnék leszokni a dohányzásról (úgy mostanság), de nem tudom hogyan. A problémát még az is nehezíti, hogy amióta az eszemet tudom fogyózom. Kb. fél éve értem el az álomsúlyt, és úgy néz,hogy eddig tartani is tudom. Viszont félek, mert sajnos az éhséget a cigivel nyomom el. A másik meg az alkohol. Elég nagy társasági életet élünk, és általában hetente vagy két hetente 1x fogyasztunk alkohol a vendégségben. Nekem sajnos az italhoz rögtön kell a cigi. De tényleg. Észrevettem,hogy ha már csak pár korty bort is iszom, egyből gyújtanom kell. A baba miatt viszont mindenképpen le szeretném (és kell is) rakni.

Van valami módszer ami megkönnyíti? Illetve megakadályozza, hogy ne az evésbe meneküljek, és elhízzak? köszönöm a válaszokat


2010. szept. 24. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 12 év dohányzás után szoktam le egy könyv segítségével: Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról. Nem mondom, hogy minden gond nélkül, de sokkalta könyebb volt, mint előtte a sikertelen leszokási kísérleteim. Itt megtalálod hangoskönyv formában:


[link]


Sok sikert!

2010. szept. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyukám is dohányzott sajnos még akkor is mikor minket megszült nővéremmel, és nem tette le, titokban csinálta, majd egyszer jött egy betegsége, amikor azt mondták, hogy ha nem hagyja abba meghalhat. Azonnal letette... egyik napról a másikra. Végiggondolta, hogy nem éri meg, hogy ne legyen velünk csak azért mert dohányzik. Csodaszerekben nem hiszek, egyedül ami segíthet az akaraterő. Ha annyira akarod le tudod tenni, nehéz lesz biztos, és evés helyett inkább sportolj akkor vagy rágózz helyette, vagy találj ki olyan tevékenységet ami lefoglal.
2010. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a biztatást! Sportolni sportolok most is! De majd akkor többet fogok! Valahogy csak kibírom, csak gondoltam hátha van valami hatásos dolog, ami csökkenti a "szenvedést"! A könyvnek utánanézek!
2010. szept. 24. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ha komolyan gondolod akkor tényleg nagy segítség az előttem szóló ajánlotta könyv. Három éve én is ezzel a könyvvel szoktam le a cigiről.

Amúgy ha babát akartok, akkor alkoholt sem ihatsz, szóval a kísértés ezen a téren is megoldódik:)

Régebben én is ettől féltem, minden hétvégén buli volt, körülöttem a barátnők mind cigiztek, ráadásul akkor indultunk nyaralni, szóval minden összejött. DE! Mégis álltam a sarat akkor, és a mai napig nem gyújtottam rá. Nagy hatással volt rám anno ez a könyv.

Amúgy az tényleg igaz, hogy ha abbahagyod a cigit, akkor egy-két kiló felszalad, pedig nem ettem többet, de valahogy mégis látszott rajtam:( De ez már a múlt, utána visszaálltam az eredeti versenysúlyomra.

Próbáld ki ezt a könyvet!

2010. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Alkoholról is "leszokom", de arról nem szeretnék ennyivel előtte. Pláne, hogy nem mindennap iszom, csak hétvégén barátokkal pár pohár bort (nem berúgásig). Szeretjük a jó, finom borokat!:)
2010. szept. 24. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy sikerülhet leszokni!

Hajrá!!!

2010. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha akarod akkor sikerülhet de ehez akarat kell .Tapasszal is lehet szokni
2010. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne gyújts rá többet.Én is így tettem. Ja,és ne majd máskor,hanem most. Csak így sikerül,minden más mese.
2010. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!