Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan vegyem rá magam arra,...

Hogyan vegyem rá magam arra, hogy le akarjak szokni?

Figyelt kérdés
Nem lehet leszokni ha nem akarsz, mondják sokan. 15 éves korom óta dohányzom. Folyamatosan próbálom abbahagyni, minden este már egy hete elszívom "az utolsó cigarettámat", "holnap már nem veszek többet" és mégis minden nap egyszerűen nem bírom pár óránál tovább és veszek. Hiányzik az az elhatározás ami elméletileg kell. Mit kellene tennem? Nektek hogyan ment?

2022. okt. 28. 10:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és 28/N
2022. okt. 28. 10:59
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha egyből nem megy akkor próbáld meg fokozatosan és sportolj valamit.
2022. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy cél, hogy MIÉRT akarsz leszokni. Egészség, szebb bőr, gyűjtesz vmire és kell a pénz, jobb kondi, stb. Ezt a kis buksi fejedben le kell fixálni. Aztán csökkentgesd le pl 2 hét alatt. 20 szál, 15, pár nap múlva 10, 5, 3, 2, végül 1 szálat elszívsz a reggeli kávé mellé pl 3 napig, aztán kész. Érdemes úgy kiszámolni, hogy fizikailag is ez legyen az utolsó szál. Aztán meg simán csak nem veszel új dobozzal soha többet.

25 évig cigiztem, így szoktam le. A nikotin 3 napig hiányzott, a mozdulatok 2 hétig, aztán elmúlt. Hozzászokott az agyam és az idegrendszerem a nem cigizés hangulatához. Érdemes helyette vmi más, egészségesebb pótcselekvést kitalálni, pl teázás, sétálás, torna, kutyasétáltatás, vagy bármi. A test megbírkózik a nikotin hiánnyal (valójában élvezi is), mentálisan meg másra kell figyelni. Léteznek fizikai és mentális nikotin elvonási tünetek, de nem kell túldramatizálni. Elhatározás, akaraterő, kitartás, és 2 hét alatt túl van rajta az ember.

2022. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána milyen a dohányosok tüdeje. Illetve nezz utána olyan embereknek akiket a dohányzás vitt el
2022. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olvas el a következő könyvet: "Alan carr: végre nem dohányzom."

Az itt lévők mind hülyeséget írnak, de ez a könyv segíteni fog szinte elvonás nélkül leszokni.

2022. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2,3

Oké, megpróbálom fokozatosan. A miértje a dolognak valóban kb ezek amiket írtál, főleg egészségileg meg hát maga a függőség zavar.

4

Tudom milyen a tüdőm, meg mik a következmények, rajta van minden dobozon. Kognitív diszonancia vagymi ugye.

5

Hallottam már erről a könyvről, olvasgattam itt pár hasonló kérdést és volt egy ahol idéztek belőle és hát... Nem tűnik túl meggyőzőnek.

De köszi a válaszokat!

2022. okt. 28. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egészet végig el kell olvasni, úgy fogod megérteni fokozatosan mi is ez a dohányzás. Egy két mondattól ne várj csodát. Hidd el, ha nyitott vagy a könyv tartalmára és megérted, nagyon sokat segít. Ezeket a csökkentős módszerekrt felejtsd el, nem működnek.
2022. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én elmentem egy biorezonanciás kezelésre, ami szerintem nem ért semmit. Viszont 30 rongy volt, és dühített, hogy ennyi pénzt kidobtam az ablakon, így végül nem gyújtottam rá, most már 23 napja. Aztán persze lehet a kezelés is segített és nélküle nem ment volna, nem tudom... De az első 3 napban nagyon rosszul voltam szédülés, fejfájás, hidegrazás.... kb 8-10 nap után meg már minden sokkal jobb volt. Mostanra már csak a társas szituációkban nehéz kicsit, de a hétköznapokban már nem is kívánom. Mindez 24 év dohányzás után. Engem megnyugtatott az a tudat, hogy van itthon cigi, s ha úgy döntök hogy rágyújtok, akkor megtehetem. Nem kényszer, hanem az én döntésem. Nekem nagyon sokat segített ez a gondolat.
2022. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért kéne mindenáron leszokni. Próbáld meg pár év múlva újra hátha akkor jobban le fogsz akarni szokni.
2022. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!