Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan, aki csak...

Van itt olyan, aki csak ritkán cigarettázik, de tudja tartani és nem szokik rá mindennaposan? (alkalmi dohányos)

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem, hogy én ilyen alkalmi dohányos vagyok, hogy buliban rágyújtok párszor, de nem cigarettázok, van akinek sikerül így tartania? mindenki azt mondja rászokok így majd de én nem is akarnék rendszeresen dohányozni, csak buliban megvan a maga varázsa... ellazít, de ha rászoknék akkor nem lenne meg ez a varázs...
2022. okt. 31. 01:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
énis így voltam. aztán rászoktam
2022. okt. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
na jó kicsit füllentettem. én úgy cigizek, hogy nem akarom hogy a szüleim megtudják, tehát reggel szoktam suliba menet. mindenki azt hiszi anti dohányos vagyok, de jobbat wc-zek tőle, meg így jobban be tudom osztani a pénzem. kb 1 doboz cigi elég 1 hónapra, mert nem mindig gyújtok rá. alkalmakkor meg ugye kapok mástól ... :D
2022. okt. 31. 02:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Bár én dohanyzom, mondjuk iqos, de az egyik barátom csak ha elmegyünk szórakozni, vagy nyaralunk , vesz egy dobozzal vagy ker egy két “slukkot” , ő total tartja :) a maradékot nekem adja, de utóbbi pár alkalommal már megelégedett egy kéz iqos heetsel is . Szóval tartható, de onuralom kell hozza. Én egyetem alatt szoktam rá, előtte fel évvel kezdtem buliban csak, ami kb 3 alkalom volt. Egyetem alatt a lakotarsaimmal jártam ki az erkelyre, hogy ne nyúljam le őket, vettem sajatot, majd végül mikor leszálltam a buszról/ hevrol jól esett, egyszer azon kaptam magam, hogy reflex. Azóta se sikerült letenni, csak mérsékelni. Nagyon néha ok, meg kell húzni a határt. De ne kosd össze az alkohollal , nagy hiba . Egyébként tartható, de ne ess az én hibámba :)
2022. okt. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3 voltam. Így a válaszod alapján instant rá fogsz szokni … én is magyaráztam ilyenekkel, amúgy tényleg volt pozitív hatása erre, de ezt lehet mással is. Pl jó étkezés . Emiatt ne szivd :) pláne ne titokban, kb élvezi az ember…
2022. okt. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

egyébként egyik haverom úgy csinálta, hogy valami gyengébb cigivel kezdte és minden nap 2 szálat max. most már pár év alatt ott tart, hogy csak a cigi erősségén változtatott és fekete Dunhill-t szív de ugyanúgy 1-2 szálat csak egy nap és ezt is már több éve tartja. kb legdrágább cigiket szívja meg legerősebbet de nem költ rá pár ezer forintnál többet havonta és nem is roncsolja vele a szervezetét se annyira. :D

2022. okt. 31. 02:25
 6/12 anonim ***** válasza:

A fekete dunhill nem épp gyenge :D


Ha már muszáj, tényleg válassz valami gyengét, vagy alternatív módot, pl vape-t. De ezt ne akard :) én két éve leszoktam a normál cigirol, azóta a szagát se bírom, brutal mi minden van benne.


Másrészt mindegy, a nikotin megteszi hatását. Ő se fog itt megállni :) Baromi függő cucc. Saját példa :)) én is alkalmi dolognak szántam .

2022. okt. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült az alkalmi több, mint 10 évig.

Megvolt a kellő önuralom, edzettem és láncdohányosként nem volt összeegyeztethető a kettő, szóval nekem is kitartott hónapokig egy doboz mentolos cigi (az volt a kedvenc).

Aztán csúnyán leserultem, azóta mindennap cigizek, úgy 7-8 szálat, de élvezeti értéke egy-két szálnak van csak.

Nagynénim csak a reggeli kávéhoz gyújt rá, ezt huszonéveskora óta tartja, szerintem 70 plusszosan nem fog nála elharapózni. Úgyhogy vannak, akik meg tudják állni és érdemes is. Amit írtak kommentben, az erősséget váltogatni is jó ötlet. Ha beteg vagyok, stb, eltelnek hetek is nélküle, semmi kedvem rágyújtani(mint most is).

2022. okt. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van aki tudja tartani.
2022. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem az egyetemet és emellett is tudom tartani, hogy ne függjek rá. :D. Csak meg kell tanulnod magadnak is nemet mondani, meg ha van valami határ, amit meg akarsz tartani, akkor kiállni amellett. Meg pl én elkezdtem tekerni, mert úgy még olcsóbb, és így nem is tudok rögtön rágyújtani, mert rá kell vegyem magam, hogy tekerjek (ami, meg még mint kezdő nem a leggyorsabb folyamat számomra xd).
2022. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó te milyen cigit szívsz?
2022. nov. 1. 21:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!