Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányosokat hogyhogy nem...

A dohányosokat hogyhogy nem zavarja egyáltalán a cigi szaga?

Figyelt kérdés
A nagymamám láncdohányos, a házban is dohányzik és olyan erős füst szag van, hogy egyszerűen nem bírok a házban meglenni. Megkívánok fulladni tőle. Én nem értem, hogy őt ez miért nem zavarja..

2022. nov. 12. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők ezt már nem érzik, már nem érzékenyek rá.

Ugyanúgy mintha valaki büdös, mindenki érzi csak ő nem. Vagy a büdös szájú emberek. Mindenki fulladozik ő meg észre sem veszi hisz az “övé”.

2022. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az évek során a láncdohányosok már annyira "immunissá" lennek a füstszagra, hogy meg sem érzik.
2022. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mert a szaglószerv elfárad hamar, egy láncdohányos, aki állandóan ebben van, nem érzi már.
2022. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy nőttem fel, hogy mindkét szülőm bent a házban dohányzott. És nekem fel sem tűnt a szaga. Iskolában viszont hallottam, hogy csúfolnak a hátam mögött, de egyébként nem bántottak, csak tudtam, hogy valami miatt kibeszélnek... Majd szüleim örököltek nem kevés pénzt és végre kifestették a házat. Az összes helységet, szobát, részt - minden új lett és megfogadták, hogy most már nem fognak bent cigizni, sőt, apám leszokott róla teljesen. Ekkor voltam 14 éves.

Na ezután én is elkezdtem érezni a cigi szagát. Azóta szüleim elváltak, anyu ugyanúgy dohányzik az új házában, de csak az előszobában. Viszont így ha bemész a házba, egyből cigi szagú lesz MINDENED. Persze nem mondhatod meg anyádnak, hogy a saját házában hol dohányozzon, de borzalmas. És ő nem érzékeli. Az is borzalmas, hogy az előszoba falai tiszta sárgák, a fehér bejárati ajtó is sárgul. És sajnos bent a lakásban is mindennek cigi szaga van. De anyu egyáltalán nem érzi. Miután hazajövünk tőle, akkor minden ruhám megy a szennyesbe és zuhany, hajmosás után érzem újra embernek magamat.

2022. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, sajnos a cigiszag beleivódik a falba, mindenbe, ruhába viszonylag elég hamar. Én egyébként bírom a szagokat, még a dohányt is, de az erős dohányszagot nem tudom elviselni. Apám mikor cigizett sok éven keresztül, ő is alig érzett szagokat, aztán abbahagyta és azóta 15 méterről megérzi, ha valaki bagózik.
2022. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dohányzom. De, sosem a lakásban. Én magam nem szeretném, hogy minden füstös, áporodott legyen.
2022. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok dohányost zavar, ha más dohányzik. Anyám hisztinek mjnősítette, ha engwm zavart az ő dohányzása, dr amikor odajött az öcsém (korábban az apja nevelte), rögtön zavarni kezdte a füst. Barátom kjnt füstölt a gangon, más füstje is zavarta.
2022. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
A '90-es évek végén történt valami a társadalommal, rengetegen szoktunk le akkoriban a cigiről. A kollégáim közül is sokan. Volt egy idősebb kollégánk, aki sohasem dohányzott, és mindig panaszkodott, hogy olyan füst van az irodában, hogy nem lehet megmaradni. Mi, dohányosok, nem értettük, mi a ménkűnek hisztizik folyton. Aztán amikor sorra letettük a cigit, valahogy rögtön megértettük. D
2022. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!