Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak most? A kislányo...

Mit csináljak most? A kislányom kipróbálta a (dohányzást) cigit és még csak 11 éves?

Figyelt kérdés
Az iskolában látták őt cigivel a kezében feltehetőleg tőlem nyulta le.Sajnos mi a szülei dohányzunk,de mindig próbáltuk őt ettől óvni!Mi tévő legyek?Nagyon elkeserít?Adjatok tanácsot,hogy hogyan kezeljem!
2010. szept. 30. 15:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha szülők cigiznek, a gyerek azt látja, és hiába mondjátok neki, hogy nem jó...Példamutatás kéne...Próbálj vele beszélgetni, hogy mennyire egészségtelen, mondj el neki mindent róla, és próbáljatok úgy cigizni, hogy ő ne nagyon lássa...
2010. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mutassatok jó példát neki és szokjatok le a dohányzásról. A bort iszik, vizet prédikál hozzáállás nem túl meggyőző.

Vagy belenyugszol, hogy előbb-utóbb rászokik ő is. Kb. mindegy, hogy most vagy 2 év múlva, úgyanúgy gyilkolja magát.

2010. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Én is rágyújtottam már 12 évesen de el kellett telnie még 2 évnek hogy rászokjak szal ne aggódj!!!


Amúgy ha te is cigizel akk azon kívül, hogy elfogadod, semmit nem tehetsz. Nem várhatsz el egy gyerektől olyat, amit te sem vagy képes megtenni, pláne, hogy te mutattad hozzá a példát.


De amúgy valszeg csak kipróbálta nem hiszem h 11 évesen folyamatosan cigizne szal nem kell aggódnotok :P

2010. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Felvilágosítottad már a dohányzás veszélyeiről? Ha nem, tedd meg. Tudom, kicsit furcsa, de nektek is le kéne szokni, hiszen ti mutattok példát. Mellesleg a dohányzás tényleg egészségtelen. Meg amit a gyerekek otthon vagy baráti körben látnak, természetes számukra. Mindenesetre adj neki valami büntetést a cigaretta miatt!
2010. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
magyarazd el miert nem jo a cigi,ha szerencsed lesz megerti es abba hagyja de aval mutatnal jo peldat ha te sem cigiznel(Bar ezt konnyu mondani,tudom).Hat nem tudom mi lenne igazan tuti megoldas mert ha megvered sem hiszem hogy sokat erne,talan jobb ha higgadtan megbeszeled hogy ne tegye tonkre az egeszseget mert kesobb megbanja es kesobb lehet ha mar le sem tud szokni,sok sikert nehez meccs lesz.
2010. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 kixeva válasza:
74%
Amikor én először kipróbáltam 12 éves voltam.Ahogy visszaemlékszem befolyásolt a társaság is, hiszen ha nem cigiztek volna,akkor én sem.Én elmondtam a szüleimnek,ők persze kiakadtak,apa azt tanácsolta,(mivel ő is dohányzott) hogy hagyjuk abba együtt!:)és lám,már 21 vagyok és nem gyújtanék rá soha többet.Sokat segitett az is,hogy nem orditottak le rögtön,de éreztették h ez nem helyes.
2010. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Első, szerinted a 11 éves hülye? Nem fogja megkérdezni, hogy anya, ha annyira egészségtelen, akkor te miért cigizel? És ez még a jobbik eset. A rosszabbik az, hogy a kérdező megpróbálja elijeszteni a cigitől (lásd tüdőrák, halál), és szerencsétlen gyerek évekig fog rettegni minden pillanatban, hogy meghalnak a szülei. Félni fog a sötétben, zárkózott lesz, lehet, hogy a személyiségfejlődését is befolyásolja majd a rettegés. Kinek hiányzik ez?
2010. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nálunk csak anya dohányzik. Mindig mondta hogy ne stb.


Apa viszont azt mondta( ő aki nem dohányzik) hogy nyugodtan próbáljam ki úgyis rájövök hogy nem jó.És így már nem volt érdekes, nem is dohányzok

2010. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hogy magyarázza el anyuka hogy a cigi rossz,miközben ő is szivja ez képmutatás picit,a gyerek leutánozza a felnöttet,mini felnött,genetika fegyver de a környezet húzza meg a ravaszt,Megkérdezne a lányod hogy ha a cigi annyira rossz te miért is élsz vele tudnál válaszolni?
2010. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ne csinálj semmit, reménykedj benne hogy majd belátja hogy csak a hülyék cigiznek. :P


Egyébként az én szüleim cigiznek, de tesóm és én nem. Én is elég korán kipróbáltam a cigit, aztán általánosba nyomtam rendszeresebben de csak 1-2 hónapig, de gimibe már tudtam hogy én soha nem leszek dohányos.


Tesóm gimibe próbálta ki, ő tán egy évig vagy fél évig nyomta, aztán letette.



Báááár, lehet hogy még lehet hatni a lelkére egy olyannal, hogy leszoktok, és megmondjátok neki hogy azért szoktok le, mert látjátok hogy hibáztatok. És akkor lehet lelkiismeret furdalása lenne ha rágyújt legközelebb. Csak ez nagyon veszélyes lehet, ha nem tudtok leszokni :)

2010. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!