Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nikotinmérgezés?

Nikotinmérgezés?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol hogy bizonyos mennyiségű cigaretta elszívása után nikotinmérgezés következhet be (ami halállal is járhat). Az oldalon kb 2-3 doboz volt ez a mennyiség de gondolom sok összetevős a dolog (cigiztél e előtte ha igen mennyit, milyen az egészségügyi állapotod, stb, stb). Dohányos vagyok, napi 3-4 szál körül mozgok. Ha pl elszívnék 2 doboz cigit egy ültömben lenne tőle bármi bajom (akár meg is halhatnék?)? Én ezt csak azért nem értem, mert pl volt haverom aki egy buliban, egy este alatt elszívott majdnem egy zacskó dohányt és semmi baja nem volt. Most akkor ez a nikotinmérgezéses dolog kamu, és nem létezik vagy van ilyen?

2022. dec. 6. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A nikotin túladagolásnak vannak jelei. Kezdetben fejfájás, szédülés, hányinger. Aztán ezek egyre fokozódnak, majd remegés és ájulás.

Ha valaki eljut arra a szintre, hogy elszív 2 doboz cigit 1 óra alatt, majd összehányja magát masszív fejfájás kíséretében, és tovább folytatja, az meg is érdemli a halált.

Csak úgy minden előzmény nélkül nem lehet belehalni a nikotin mérgezésbe.

2022. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Abszolút létező jelenség, de azért ahogy az előttem lévő mondta, nehéz belehalni, mert az elején az "enyhe" tünetek alatt olyan rosszul van az ember hogy gondolni se tud a cigire. Sajnos velem fiatalabbként előfordult egyszer, hogy stresszes időszakban túl sokat cigiztem. Sokkal rosszabb, mint az alkoholos 'másnaposság', sőt, nekem evekbe telt mire rajottem hogy azokon a 2-3 havonta elofordulo bulis estéken nem az alkohol túl sok,hanem a cigi, és másnap azért van minden bajom. De amikor instant nikotinmérgezést kaptam (azért nem durván), akkor 1.5 napig rettenetes hányinger+ fejfájás+gyengeség gyötört és a cigaretta szagától is fordultam fel :D

Tenyleg sok függ attól milyen cigit szív az ember és mennyit. Valószínű nem tudnál egyben elszívni 2 doboz cigit, ha napi 4 szálat szívsz, mert hamarabb hánynád össze magad ,de ha folytatnád, igen , elméleti síkon meg lehet tőle halni.

2022. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van aki rosszul lesz a nagyobb mennyiségtől.
2022. dec. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kettes válaszolóra reagálva, azt írtad hogy amikor nagyon sokat szívtál utána 1,5 napig a cigaretta szagától is felfordultál. Na most a kérdés nem ide kapcsolódik de akkor szerintetek lehetséges az hogy egyszerre elszívok nagyobb mennyiségű cigit (nem annyit hogy belepusztuljak, csak hogy rosszul legyek) és utána olyan undorom lesz a cigarettától hogy abbahagyom ergo leszokok? Vagy ez nem így működik..?
2022. dec. 12. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem van pár távoli ismerősöm, aki így tette le a cigit, és ajanlaskent is hallottam ezt, de szerintem ez túl veszélyes próbálkozni vele. És mint peldam mutatja,nem biztos,hogy bevalik, mert az elvonási tünetek ugyanúgy jelen lesznek, még durvábban megviselodott szervezet nehezebben is reagál rájuk. Én nem próbálkoznék meg ezzel a leszokási móddal, mert akik ezt kipróbálták, azoknak a "sima" leszokasi tünetek is rosszabbak voltak, és azt mondták, egy hétig a pokolban érezték magukat. Arról nem is beszélve,hogy a nikotinmergezes miatt potenciálisan veszélyes is, nem csak "azonnal belehalni" lehet, ha hányni kezdesz pl elég gyorsan ki tudsz száradni enyhébb nikotinmergezes esetén is. Szóval inkább beszélj a haziorvosoddal ha le akarsz szokni, van más, sokkal barátibb és kevésbé veszélyes módja. Vannak pl tablettás gyogyszerek, amik segitenek a leszokasban, nikotintapaszok, rágók, párnák.
2022. dec. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Arról nem beszélve hogy nem tudhatod,hol van a személyes határod, hol csap át a nikotinmennyiség akár halálos adagra. Ez szervezetfüggő is.)
2022. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt nikotinmérgezésem, undorító volt, fájt a fejem és konkrétan fekete színű fika folyt az orromból. 1 dobozzal szívtam el nagyjából 2óra alatt, de mint kiderült én alapból 25%ban allergiás vagyok a nikotinra.
2023. febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!