Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1 szál cigi mennyire káros?

1 szál cigi mennyire káros?

Figyelt kérdés
Láttam több hasonló kérdést, de az összesre olyan válaszok jöttek, hogy nagyon MERT rászoksz. Egyszer cigiztem életemben pár éve (akkor 14 voltam) akkor nem köhögtem tőle, nem kívántam utána, nikotinéhségem sem volt egyáltalán, tehát nem szoktam rá. Szóval ha utána NEM SZOKSZ RÁ, akkor egyetlen egy szál mennyire káros/mit okoz?

2022. dec. 9. 15:08
 1/7 Z003 ***** válasza:
100%
Szinte semmit. Persze meglehet hogy pont abból a származó anyag okoz rákot, de ennek nagyon kicsi az esélye. A tüdő képes öntisztulásra, egy szál nem fog maradandó légzéskárosodást okozni. Esetleg leégetheti a nyelőcsövet de az is elmúlik 2-3 nap alatt.
2022. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- Mennyibe kerül egy csepp benzin? – kérdezi egy ember a benzinkúton.

-Semmibe – válaszolja a kutas. – Rendben, akkor csepegtesse tele!

:)

2022. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem káros semennyire.(:

Én 16 évesen próbáltam először a cigit most vagyok 18 és csak kedvtelésből gyújtok rá, meg e-cigit szívok. Am a cigi nem annyira káros mint a médiába sugallják, meg az emberek mondják. Csak akkor lesz tőle betegséged a 40-50 évig napi 2 dobozzal szívsz. Kialakulhat akkor rák, de ha tartod a napi pár szálat akkor nem. De neked az alkalmi dohányzást javaslom inkább.

Meg lehet venni nikotin mentes e-cigiket, Ikost , az ilyesmiket érdemes ennyi idősen még szívnod nem a piros marbit mert az nagyon erős és károsító lenne a fiatal szervezetednek.


1 száltól soha senkinek nem lett még baja!(:

2022. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
76%
Mint őszi nyomott időben egy slukk Bp szmogjából.
2022. dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy szál még szinte egyáltalán nem káros, csak az a veszélye, hogy több lesz belőle. Ha 18 éves kor alatt nem szoktál rá a dohányzásra, akkor már később kevésbé tud súlyos függőség kialakulni. Ha tudatosan odafigyelsz, hogy ne legyen belőle több, akkor nincs gond.
2022. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hallod csaj, egy szál cigi semmi. A tüdő is regenerálja magát egy szintig, de ez hidd el megse látszik. Több kárt okoz az amikor kint az erdőbe tüzet gyújtotok, aztán véletlenül benyeled. Egy percig se aggódj emiatt. Gondolom még elég kezdő vagy ilyen téren ( ne aggódj, én is ilyen voltam, mindenki így kezdi.)
2022. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 7. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!