Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha csak napi egy szál cigit...

Ha csak napi egy szál cigit kívánok, az azt jelenti, könnyen le tudnék szokni? Vagy esetleg azt, hogy nem is vagyok nikotinfüggő?

Figyelt kérdés

Melóba sokat cigizek, mert nincs előre megadott szünet, egyszer csak felpattan valaki, hogy "na cigizzünk", és akkor kivonul az egész társaság, én meg megyek, mert így a legkönnyebb ismerkedni. (Még új vagyok ott.)

Társasági dohányos vagyok már évek óta, bulikban meg összejöveteleket szoktam cigizni, csak most az új helyen bőven elszívok velük 3-4 szálat is naponta.

Miután hazajöttem, többet már nem gyújtok rá aznap (nem is kívánom), illetve hétvégén, ha nem megyek sehova, napi egyet szoktam. Lassan viszont gondolkozom rajta, hogy le kéne tenni, de függőnek számítok egyáltalán, ha amúgy csak napi egy szálat kívánok egyedül, és ha nem szívok egyáltalán, akkor sem érzek semmi negatív hatást?



2022. dec. 11. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mióta dohányzol, hány évesen kezdted. Aki felnőtt korban kezdi, általában már nem lesz annyira függő, mint aki tini korában.

Ha nem növeled a mennyiséget, akkor ez még igazán nem vészes. Esetleg kipróbálhatod, hogy reagálsz rá, ha pár napig, 1-2 hétig egyáltalán nem gyújtasz rá. Esetleg amikor szabadságon vagy.

Én is napi 3-4 szálat szívok, de többször volt már, hogy 1-1 hétig nem gyújtottam rá betegség miatt, foghúzás után stb. Semmilyen elvonási tünetet nem tapasztaltam. Inkább érzelmileg ragaszkodom ahhoz a pár szálhoz.

2022. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, én is úgy érzem, hogy inkább érzelmileg ragaszkodom hozzá, ilyen pótcselekvés-féle.
2022. dec. 11. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem is a pótcselekvés a legjobb szó. Számomra olyan rituálé, amikor 10 percet pihenek, kikapcsolódom egy kávé és egy cigi mellett. Utána jobban megy a munka is.
2022. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Letudnád tenni.
2022. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

12 éve csinálom ugyanezt, mint te. Soha, ismétlen soha nem szoktam rá, magamtól nem is szoktam venni soha, egy buli előtt úgy kell külön emlékeztetnem magam rá hogy szerezzek, csak hogy később ne kezdjek tarhálni. Amikor nincs semmi akkor hónapokig egy szálra se gyújtok rá, volt amikor legalább 1 évig sem.


Viszont, a kőkemény "antidohányosok" így is-úgy is rád fogják kenni, hogy te extrém dohányos vagy és reménytelenül rászoktál, ez ellen semmit nem tudsz tenni. Engem azóta is ha meglátnak 1 db-al is a kezemben, mindig megkaptam és megkapom hogy "most rászoktam", vagy "most fogok rászokni", tehát az ő szemükben a hatalmas nagy élettapasztalatukkal és kikezdhetetlen tudásukkal akkor is azt fogják megfejteni hogy rászoktál, szóval nem ezen múlik. Amúgy meg nem szoksz rá napi 1-től, ha ezt a mennyiséget tartod és bármikor abba tudod hagyni probléma nélkül a valóságban.

2022. dec. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!