Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Magyarországon legális a HHC?

Magyarországon legális a HHC?

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Több vebshopból is megrendelheted, hivatalos helyről eu-s országokból magyaroszágra így 27%-afát fizetsz, ami magyar adóbevétel.

Én CBD-terméket rendeltem egy osztrák vebshopból, ahol HHC-t, és kendermagot is forgalmaznak, amikor a szállítási címnél kiválasztottam, hogy magyarország egyből feljebb ugrott a végösszeg pár ezerrel.

Nekem ez így elég szürke, de én is kiváncsi lennék rá.

2023. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Nekem a közelmúltban volt szerencsém kipróbálni, és elötte azért utánanéztem a dolgoknak. A HHC megtalálható a természetben is (bár nagyon kis mértékben), viszont akik árulják ezeket a termékeket majdnem mindenki szintetikusan állítja elő, és a magyar törvényben illegálisak a szintetikus kannabinoidok, tehát szerintem ez egy grey-area. Én a helyedben óvatosan kezelném a témát mivel magyarország eléggé thc ellenes, és tippre (ha még nem az nem tudom én sem pontosan) valószínűleg illegális lesz. Még érdemes megjegyezni, hogy ahonnan én rendeltem már nem elérhető semmilyen hhc-s termék (és kétlem hogy kifogyott volna a készlet még rengeteg volt raktáron, de lehet tévedek)
2023. jan. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Szia, szerintem is inkább szürke zónás mintsem legális vagy nem legális, én elég gyakran szoktam rendelni viszont eddig semmi de semmi problémám nem volt belőle.

Gls lazán kihozta pár napon belül EUs webshoppokból:D

2023. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Sziasztok! HHC virág rendeléséből (Csehország) akadhat problémám? Állítólag a kendervirág bármilyen formája illegális, de akkor meg azt nem értem, hogy egyes Magyarországon bejegyzett webshopok miért árulnak CBD virágot, ha az is kendervirág? Köszi a választ, ha még idetévedtek!
2023. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Szia négyes és mindenki más is! a HHC már kb másfél hónapja felkerült a C-listára (új pshzichoaktív szerek listája) emiatt a HHC is átesett az illegális státuszba MOn.


Innentől mindenki maga dönti el h mennyire kockáztatja a rendelést!


Mellesleg semmi én amíg rendeltem csak virágot rendeltem és soha semmi probléma nem történt!

2023. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Kedves 5-ös! Ez szintén újabb kérdés, hogyha illegális lett, akkor miért találtam Magyarországon (tehát nem Csehországban) bejegyzett, HHC-t árusító üzletet? Kettőt is találtam azt hiszem.

Amúgy az Új Pszichoaktív Szerek listája nem jelenti azt, hogy illegális lesz valami (tudtommal).

2023. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Szia 6-os! Minden C-listás anyag ideiglenesen amíg nem tudnak róla többet addig ideiglenesen kivonják minden import/export alól (elvileg). És az hogy találtál nem jelenti azt hogy legális, Francia országban sem legális már mégis van pár webshop ahonnan lehet rendelni. Nem tudom miért, gondolom sokan nem akarják kikukázni a készletet :D


Mi a C-lista?


Ez a jegyzék tartalmazza azokat az új pszichoaktív anyagokat, amelyeknek a terjesztését, előállítását, exportját és importját ideiglenesen törvényen kívül helyezik. A C-lista a Magyar Közlönyben 2012. április másodikán kihirdetett 66/2012. (IV.2.) kormányrendeletben található, és tartalommal tölti ki az “új pszichoaktív anyag” fogalmat, ami januártól a Büntető Törvénykönyvben szerepel.


tessék itt pontosabban is szerepel hogy mi a pontos szabály.

2023. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Bakker ennyi helyesírási hibát is csak én tudok leírni..


7-es voltam :DDD

2023. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Ismét 7-es


Itt kicsit pontosabban is leírja hogy mi a helyzet


A büntetı törvénykönyvben 2012 márciusától hatályos a „visszaélés új pszichoaktív anyaggal”

tényállást szabályozó szakasz, amely bőntettként nevesíti és három évig terjedı

szabadságvesztéssel rendeli büntetni ezen anyagok ország területén átvitelét, behozatalát,

kivitelét, továbbá elıállítását, kínálását, átadását, forgalomba hozatalát és kereskedelmét. Az

új pszichoaktív anyaggá minısített szerek körét – a gyógyszertörvényben szereplı

fogalomleírás szerint – a Kormánynak rendeletben kell meghatároznia. Az ezt szabályozó

rendeletet február végén a Kormány elfogadta, 2012. április 2-án 66/2012 számon

kihirdetésre került, és a kihirdetést követı naptól, azaz 2012. április 3-tól lépett hatályba.

A kormányrendelet 1. mellékletében található „C” jegyzék az új pszichoaktív anyagok

jegyzéke. Ez a jegyzék – a kábítószerek illetve pszichotróp anyagok listáitól eltérıen – négy

vegyületcsoport kémiai meghatározásával kezdıdik, majd ezt követi a további vegyületek

tételes felsorolása. A vegyületcsoportok leírása meghatározza a csoportra jellemzı közös

szerkezeti részt (törzsképletet), továbbá azt, hogy annak mely helyeihez milyen további

szerkezeti részek kapcsolódnak/kapcsolódhatnak.

2023. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

kedves 5-ös:


ezt hol olvastad? néztem a C-listás anyagokat, és a HHC-t teljes nevével kiírva nem találom

2023. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!