Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az utolsó cigi óta egy nap...

Az utolsó cigi óta egy nap telt el, ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Elhatároztam, hogy abba hagyom a dohányzást, felkészítettem magam ahogy csak tudtam, viszont nem is gondoltam volna, hogy a koncentrációm ennyire csökkeni fog-Kb a semmivel egyenlő-.

Mivel tudnám ezt kiküszöbölni? A hangulat ingadozást, a fáradtság érzetet még úgy ahogy tudom kezelni, de a koncentrációmra szükség lenne.



Előre is köszi! :)



2023. jan. 17. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Tarts ki. A fizikai függés kb. 3-4 nap alatt elmúlik, utána csak a tevékenység hiányzik majd. Attól meg már könnyebben eltérítheted magad valami mással.
2023. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
A koncentrációt úgy tudod leginkább javítani hogy nem a cigin gondolkodsz.
2023. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Sportolj valamit.
2023. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

En a 15.napomon vagyok, de az első 7 napon pótoltam a nikotint máshogy (heets, de nem annyit mint cigibol,igazából paromebol slukkoltam napi 3x 2 slukkot kb), szóval ha azt nézzük 7. Napomon vagyok nikotinmentes és 15. Napon füstmentes.


Ugyanezzel szenvedek, nekem már 1.5 kg feljott a 2 hét alatt és az emésztésem sem állt még helyre (székrekedés +puffadás) , ami a legrosszabb mégis ez a folyamatos feszültség (konkrétan osszeszoritom a fogaim vagy megfeszítem az izmaimat, nem tudatosan), és koncentrációs nehézség. Munkában még elvagyok, de itthon motivalatlanul ulok/fekszek és alig tudok koncentrálni, olvasni próbálok de van amit 4x kell elolvasni, a filmet vissza kell pörgetni mert lemaradok, szóval engem is erdekel meddig fog ez tartani, de az biztos hogy ez teljesen normális a leszokas alatt. A nikotin dopamint szabadít fel az agyban, az hiányzik most nekünk. Nem tudom, mikor lesz jobb, azt olvastam egy helyen 3-4 nap nehéz (nekem ugyanolyan nehéz a 15. is), másik helyen hogy az első 2-4 het (ezt még talán kivarom de ha nem csökkennek a tüneteim egy hónap után hát inkább ragyujtok megint.)

2023. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem sikerült! :)

A tegnapi napom volt talán a legnehezebb, az alvás sem volt egyszerű, reggel pedig úgy ébredtem mint aki soha nem is cigizett. Nem mondom, hogy nem jut eszembe napközben néha, de ez ahogy jön úgy megy is, ezzel együtt javult a koncentráció.


Utolsó: Sok vitamin, és tényleg “beszéled” meg magaddal, hogy le fogsz szokni, ne add fel!! :)

2023. jan. 19. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!