Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Káros ennyi cigi? (Tovább lent. )

Káros ennyi cigi? (Tovább lent. )

Figyelt kérdés

cigizek,cigiztem már de mivel tudom hogy káros ezért nem akarok sokat szívni az érdekelne hogy évi 1 doboz (19) szál a gyengébb fajta fehér vagy szürke Viceroy-ból mennyire lenne káros? Nem vagyok függő tehát kibírom hónapokig cigi nélkül de néha jól esik(esne)egy szál ezért is érdekel de nem akarok napi szinten mert rengeteg embert láttam már ilyen miatt elpatkolni.Az érdekelne még hogy a kátrány és a többi méreg ami benne van le-e bomlik?



A LÉNYEG MENNYIRE KÁROS ÉVI 1 DOBOZ?(KONKRÉT HATÁSAI)



előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat és nem kérek ilyeneket hogy hülye vgay,napi 3 dobozzal szívok,szokjál le stb.....


F/16


2010. okt. 7. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a konkrét krédésre: nem károsítja a szervezeted jelentős mértékben.

amúgy ezzel vigyázz ,mindenki így kezdi (tudomtudom ez az amit nem akarsz hallani) de tényleg :)

2010. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden szál káros, de évi 1 doboz cigitől nem fogsz tüdőrákot kapni.
2010. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg nem káros. ennyit a passzív dohányosok is bőven elszívnak - bár ők akaratukon kívül.

azonban ha hajlamod van daganatos betegségekre, vagy szív- és érrendszeri megbetegedésekre, akkor ezekre nem lehet jó hatással.

2010. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyonszépen köszönöm a gyors választ és azt is hogy mindenki így kezdi. amúgy nem nem fogok rászokni mert egyszerűen nem szeretném gyilkolni magamat és nem is azért cigizek mert menő hanem mert néha tényleg jó persze csak ésszel papám napi 40-60 szálat füstöl el szegény elég csúnyán is köhög de még elég egészségesen él (70 éves) Másik papám sajnos már azelött meghalt szívrohamban vagy agyvérzésben mielött megszülettem volna ő is dohányzott igaz leszokott de ha jól tudom az ereivel volt gond (érszűkület) Nagybátyám és családja (magyarul unokatesómék és a szüleik) is dohányoznak de rajtuk sincs látható jele a cigeretta okozta betegségeknek.

De én megmaradnák annál az évi 19 szálnál nekem az bőven elég. amúgy ha már pénzt költök akkor azt másra költöm és nem cigire nekem ennyit nem érne meg hogy napi 2-3 doboz ha megakarok halni azt ingyen is megtehetem :-)


Valahol azt hallottam hogy idővel a lerakódott kátrány kitisztul persze gondolom nem pár hét vagy hónap alatt. Igaz ez? A másik láttam már emberi tüdőt dohányos vs. nem dohányos háát a látvány egy életre elvette a kedvemet.... szerencsére olyan ember vagyok legalábbis annak érzem magamat aki nagyon könnyen megtudja állni hogy ne csináljon valamit akár jó az akár nem.


És tényleg kössz az értelmes normális választ! (1.-nek írva)

2010. okt. 7. 21:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Kössz a másik 2-nek is!
2010. okt. 7. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:

A kátrány, nem tudom kitisztul-e (remélem, mert sok hülye miatt passzív dohányzás áldozata vagyok), de a nikotin pár nap után kiürül a szervezetből.

És évi 1 doboz, az pont annyira káros, mint évi egy doboz. Hülyén hangzik, de ezt nem lehet elmagyarázni.

Nem hiszem, hogy halálos adag (De nem lehet tudni, minden relatív), örülök, ha be tudod tartani, de jobb lenne egyet sem. De ha minden dohányzóban ennyi tartás lenne, akkor ez nem lenne egy rossz világ. Gratulálok!

de

2010. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a kátrány nagyon lassan ürül. évekig. nyilván függ a bevitt mennyiségtől is... keress rá interneten szerintem.
2010. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
annyira mint ha pest mellett élnél
2010. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rászoktam :) :S
2011. dec. 7. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!