Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez tüdőrák lenne esetleg?

Ez tüdőrák lenne esetleg?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem tartom valószínünek, sőt az lenne az utolsó amire gondolnék mivel úgy tudom hogy sok idő mire előjön meg még egyebek, csak unatkozom meg több oldalakon is olvastam olyan korai tüneteket amik azonosak az enyémmel, ne értsétek félre nem félek hogy az, csak unatkozom🥲, szóval kb másfél hónapja dohányzok, és kb egy hete keződött el az hogy légszomjam van, nagyon hamar elfáradok, gyakrabban fáj a fejem, nyomást érzek a tüdőmben, néha fáj a mellkasom, egy nap kb 2-3 alkalomszor jön elő elég erős köhögési inger és rohadtúl köhögök olyankor vagy több percig is, elég gyakran vagyok álmos és fáradt, sokszor fázom is mert hőemlkedésem van, kb ennyi, meg az hogy családban előfordúlt daganatos halál. (légyszi, könyörögve kérem hogy ne írjatok olyat hogy egészségtelen meg rakjam le és egyebek, nem ez a kérdés, és tisztában vagyok ezekkel, meg van a saját okom arra hogy miért szoktam rá)


Előre is köszi mindenkinek aki a kérdésemre válaszolt!


2023. ápr. 25. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha másfél hónapnyi dohányzás tüdőrákot okozott nálad, valószínűleg bekerülsz majd az orvosi tankönyvekbe. Szóval nem valószínű.

Minemellett a tüdőbe annyira való bármilyen füst, mint gyomorba az ízesített rajzszög. Semmi meglepő nincs abban, ha a test tüneteket produkál. Én óvó előjelnek venném.

2023. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Mivel a rákot nem lehet távdiagnosztizálni, így azt mondanám ne tölünk kérdezd, vannak erre szakosodott orvosok, egy kórházban vagy magánrendelöben…


A cigit meg tedd le, csak számold ki: napi 2000HUF az évente 730.000 HUF, azt hiszem tudnál mit kezdeni majdnem 1 millióval ahelyett, hogy CO2-t meg kátrányt és egyéb származékoket viszel be a tüdödbe.


Az ellenkezö nem jó pár tagjánál is instant elvágod magad, szimplán azért, mert büdös vagy.

2023. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tudoraknak ettől tobb idő kell. Párom apja halt meg tavaly emiatt, ő kb egész életében dohányzott, ivott és mellette még olyan helyen dolgozott, ahol rajta kívül nagyon sok dolgozó lett rákos(és nem a cigi-pia kombotól). 60 év körül volt.


A tuneteid lehetnek a dohányzás miatt vagy akár pánik és stressz miatt is.

2023. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3/3 sajnálom, és köszi a választ
2023. ápr. 25. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még egy erős dohányosnak is több év, sőt évtized mire kialakulnak a bagó okozta krónikus betegségek (tüdőtágulás,-rák, hörghurut stb….) másfél hónap nem elég ehhez. Ha már ennyitől rosszul érzed magad akkor tedd le most, vagy szívjál iqos-t/glo-t. De inkább jobb ha leteszed….

Én nagyon bánom, hogy anno rászoktam….

2023. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Biztos nem tüdőrák ...de még az is majdnem biztos hogy nem a cigitől van.
2023. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak túlságosan ráfeszülsz, ne aggódj, nincsen semmi bajod.

Ha mégis, akkor tuti nem a cigitol. Legalábbis szerintem

Ennyi idő alatt nem jöhet ki

2023. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Másfél hónap alatt nem, de évek, évtizedek alatt tüdőrákos leszel, ha cigizel. Ha meg is úszod, a tüdőtágulást nem, amihez kevesebb idő is elég. Nem szép a fulladásos halál.
2023. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!