Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosként jó dolognak...

Dohányosként jó dolognak tartod a cigizést?

Figyelt kérdés
Mióta cigizel, milyent szívsz, megbántad?

2023. máj. 2. 17:22
1 2
 1/12 Kólauborkával ***** válasza:
10%

Kb 15 éve, változó mennyit, itthon nem szoktam, ez “munkaügyi tevékenység” nálam.


Ugyan jó dolognak nem tartom, annyira rossznak sem, mint ágálnak ellene. Pl.: itt a nagyim 83 évesen, kb 70 év dohányzás után. Ami ilyen gyorsan öli meg az embert az akkor mennyire veszélyes? Én gyorsabban vízbefúlok vagy éhen halok.


Szóval semleges vagyok e téren, azt viszont teljesen pártolom, hogy 18 éves kor felett lehessen venni és ne lehessen bent bagózni.


Viszont ocsmánynak tartom, hogy kocsmákban sincs bagózás….

2023. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is jó dolognak tartom, nem értem miért vannak sokan a dohányzás ellen...
2023. máj. 2. 17:34
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
20 évig cigiztem... jó dolognak sosem tartottam, viszont szerettem cigizni, mindig nagy élvezettel gyújtottam rá, egészen az utolsó két évig. Ekkortájt kezdett zavarni a dolog, hogy büdös vagyok, sokba kerül, szarabb a kondim, egyszersmind totál kellemetlen az egész jelenség. A végén konkrétan már szégyelltem magam miatta, cikinek tartottam (tartom ma is) ezért abba is hagytam. Napi 1 doboz arany marlbi volt az adag, és igen, megbántam, hogy dohányoztam.
2023. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
4 hónapja cigizek, általában multit szivok, sárgát, vagy kéket. De próbáltam az arany marlboro-t is, ami szintén nagyon jó. Megbánni abszolút nem bántam meg, régóta tervben volt és régóta kíváncsi voltam rá hogy milyen. Sokat nem szívok, (ilyen 3-5 szálat naponta) többet nem is bírnék, szóval tuti nem ebbe fogok belehalni. Hogy jó dolognak tartom e: hát, vegulis izgalmas, meg minden, mert egy új dolgot fedezel fel, különböző fajtákat "kostolhatsz" stb, szerintem egyáltalán nincs vele baj, ha elvezetbol teszi valaki, hozzatesz valami kis pluszt a hetkoznapokhoz. De amikor valakinek nincs onkontrollja és naponta 1 dobozt vagy többet szív el az már nem jó, vagy csökkenteni kell az adagot, vagy leszokni mert abból már adodhatnak komoly bajok.
2023. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Semmi élvezet sincs benne, drogfüggőség.
2023. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Amíg dohányoztam, nem tartottam rossz dolognak, sőt, szerettem cigizni. Mióta leszoktam, azóta sokkal kevesebb egészségügyi problémám van, jobban érzem magam, mentálisan és fizikailag is. Sosem gondoltam volna, hogy ilyen rossz hatással volt rám a cigi.
2023. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Az ember nem cigizni szeret, hanem nem érzi jól magát nélküle. Függő. Amikor rágyújt, megszűnik az elvonás, ezt éli meg kellemes érzésként. Ez egy agyafúrt csapda. Először létrehozza a tünetet, amit majd saját maga enyhít.
2023. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem igenis lehet, hogy valaki nem a hagyományos értelemben függő, csak szeret cigizni. Nekem egy percig nem voltak nikotin elvonási tüneteim, viszont hiányzott a cigizési rutin, hogy kiüljek a teraszra, pihenjek 5 percet és rágyújtsak. Az utolsó években már Iqost szívtam, mindegy volt, hogy Heetset vagy a nikotinmentes teás valamit vettem, ugyanolyan "élmény" volt. Persze ez is függőség, de nem az a fajta, amit sokan gondolnak, hogy remeg az ember a nikotinért, és egy 4 órás repülőutat nem bír ki.
2023. máj. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
A csajodnak is bele kell most spriccelnie a szádba, hogy ne legyen bajod.
2023. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baj nincs vele elkezdi... :D Végül is, füstöt erőltetni egy biológiai szervezetre teljesen rendben van, semmi baj sincs vele. Nettó butaság. Talán most most még izgi, meg napi pár szálacska, de szépen lassan pöfékelni fogsz mint egy gyárkémény. Azt hiszed te irányítasz, pedig nem, csak még nem veszed észre. Majd 1-2 év múlva nézd meg magad.
2023. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!