Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigizni jó dolog? Vagy tényleg...

Cigizni jó dolog? Vagy tényleg olyan rossz mint ahogy azt sokan állítják?

Figyelt kérdés
Dohányosok mit tapasztaltok?

2023. máj. 22. 11:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"de azért elszívod"


Ezt hol olvastad?

2023. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
50%

Szóval azt mondod nem vagy függő? Ha valóban így lenne, akkor valószínűleg nem találnál ki olyan kamu indokokat, mint "stresszes az életem", csak hogy megpróbáld racionalizálni a dohányzást.

Szerinted a nemdohányzókat nem éri semmi stressz az életükben? Dehogynem. És ennek ellenére semmivel nem idegesebbek mint azok, akik saját bevallásuk szerint napi 10-20-30 alkalommal "nyugtatják" magukat a cigivel. Pedig náluk ott van a nyugtatók csodaszere, a cigi! Sőt általában a dohányosok azok, akik feszületebbek szoktak lenni, mert mindig azon kattognak mikor gyújthatnak már rá a következőre. Elszívod, bekerül a nikotin. Mikor kezd csökkenni, úgy érzed stresszes vagy. Mi erre a megoldás? Hát persze, hogy a következő adag nikotin. És akkor bezárult a kör.

Ajánlani tudom Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról c. könyvét (ami magyarul is elérhető hangoskönyvként is), pontról pontra megsemmisíti a dohányosok fejében élő tévhiteket és nagyon jól bemutatja mi a cigi valójában. Hogyha ezt megérted és beismered (legalább magadnak), hogy függő vagy, sokkal egyszerűbb lesz leszokni.

2023. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22:

Ajánlani tudom ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=BVg2bfqblGI


Ha meg nem tudsz angolul, akkor ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=N7HwHsRgnYM


"Szerinted a nemdohányzókat nem éri semmi stressz az életükben? Dehogynem. És ennek ellenére semmivel nem idegesebbek mint azok, akik..."


Nem tudom mostanában melyik pszichomókusnak mit tanítanak az egyetemeken, de pl. Popper Péter előadásban is hallottam, hogy ha valakit serdülőkora előtt ér trauma, akkor az függőségekbe és szélsőséges ösztönkielégítésekbe fog menekülni (piálás, zabálás, dohányzás, szex), ha meg serdülőkor után éri trauma, akkor kényszerbeteggé válhat.

2023. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
#22 Ismerd be, hogy levegő és víz függő vagy! Könnyebb lesz leszoknod.
2023. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"nemdohányzókat nem éri semmi stressz az életükben?"


A stressz az nem olyan dolog, hogy vagy van, vagy nincs. Szinte végtelen féle stressz van végtelen féle erősséggel.


Mondhatjuk talán, hogy a stressz az terhelés.


Nem ugyanaz rápakolni egy 5kg teherbírású tartóra 30kg-ot, vagy egy 30kg teherbírású tartóra 5kg-ot.


Másfajta stressz 3 utcai támadótol megvédeni magad, mint pl. bíróságon védőbeszédet mondani.


Szóval a terheléseknek végtelen féle kombinációja van, úgy mint a terhelésekre való felkészültségnek is.

2023. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen fajta stressz. A lényeg, hogy a cigi nem oldja meg azt a problémát, ami a stresszt kiváltotta és nem is nyugtat.
2023. máj. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy a dohányzás egy negatív stresszkezelési technikának számít.

A sport például pozitívnak.

De a művészetek is.

2023. máj. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!