Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen tünetek jöttek elő ha...

Milyen tünetek jöttek elő ha több éves dohányzás után elhagytad a cigit?

Figyelt kérdés

Próbáltam már, de rámjön a sírás, pedig nem vagyok sírós fajta és ideges leszek.

36/N

Nagyjából 20 éve cigizek, 1 év kihagyás volt. Rossz munkahely miatt visszaszoktam.


2023. júl. 23. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Bármikor rágyújtok, de le is teszem. Nem vagyok függő. Túl vagyok már ezen.
2023. júl. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
de szánalmas...
2023. júl. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Huhh, én nem tudtam aludni, brutálisan fájt a fejem, úgy szédültem hogy közlekedni is alig bírtam, egyáltalán nem tudtam koncentrálni.

Kb az első két hét volt ennyire rossz, utána már csak a sóvárgás maradt, de legalább már ezek a kőkemény fizikai tünetek nem voltak.

Most már 9 hónapja nem gyújtottam rá, 24 év, napi 1-1,5 doboz után: :)


Első nekfiutásra kidobtam minden dohányzós cuccomat, úgy nem is sikerült, tök feszült voltam a tudattól hogy nem tudok rágyújtani akkor sem ha akarok... Nekem az a gondolat segített sokat, hogy ha akarom és ha már nagyon nem bírom, akkor rágyújthatok. Szóval második nekifutásra már nem dobtam ki a cigit, hanem ott lapult egy doboz a fiókban. És ez nagyon megnyugtató érzés volt nekem. Például elmentem kutyás sétáltatni, már nagyon sóvárogtam egy cigi után. És akkor azzal nyugtattam magam, hogy " most már két hete nem gyűjtottál rá, tök ügyes vagy, ezért ha hazaértsz elszívhatsz egy szálat, megérdemled". És akkor megnyugodtam, hogy nemsokára elszívhatok egy szálat, de aztán mire hazaértem enyhült a dolog, és nem szívtam el azt a szálat. :) Olyan 2-3 hónap múlva dobtam ki azt a doboz biztonsági cigit, érintetlenül. :)

2023. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24 év az nem piskóta, megértem a tüneteidet, kitartás!
2023. júl. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én két és fél hónapja nem gyújtottam rá, nekem az első két nap volt olyan, hogy fizikai tüneteket éreztem: ingerlékenység, dekoncentráltság, ilyesmik. Semmi kibírhatatlan. Ami a nehezebb része, az a lelki oldal szerintem. Még most is nagyon sok helyzetben megkívánom a cigit a hangulat miatt, például reggelente a kávéhoz, vagy amikor barátokkal iszogatunk, és valakik kimennek cigizni, olyankor nagyon erősen bennem van a vágy, hogy basszus de elszívnék egy szálat én is. Ilyenkor próbálom elterelni a figyelmemet, vagy az elején én is csináltam olyat, hogy egyezkedtem magammal, hogy jó, akkor ma nem gyújtok rá, majd holnap, és akkor másnapra meg enyhült a vágy és nem gyújtottam rá.
2023. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a lelki oldala!
2023. júl. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!