Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen hatásos szerek vagy...

Milyen hatásos szerek vagy módszerek vannak dohányzásról való leszokásra?

Figyelt kérdés
Olyan módszer kellene,amihez nem kell nagy eröfeszítés,mert a párom megint köhög,de saját erejéböl nem hajlandó leszokni.Rágó,szopogatócukort próbálta,nem sok eredménnyel.Attól komolyabb kellene,vagy a mitōl megutálja cigit.Én és a testvére aggódunk érte.Meg is van fázva.Takony elmúlt,de már 3-szor visszamaradt neki minden megfázás után egy erōltetō köhögés,és nem hat rá gyógyszer,se nem szakad fel.Doki mindig baktériumot mond a tüdejében.Antibiotikumot szokott írni.Szerintem a cigizés is okozza.50 éve szívja.Tüdöfü egyszer segített,most az sem már.

2023. júl. 31. 12:58
 1/6 anonim válasza:
43%
Nem kell szívni és kész
2023. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Vannak ezek a dohánymentes nikotintasakok, melyek sokkal olcsóbbak a cigarettánál. Először ezekre kell átszokni, így megszűnik a rágyújtás szokása, és a tüdő (meg a pénztárca) már kímélve lesz.


Utána pedig 1-2 hét alatt le kell tornászni a napi adagot egy minimális értékre, mondjuk 3 mg nikotinsó/nap, és ezt kitartani legalább három napig, maximum egy hétig. Ezt a dóziskontrollt nedves tasakok felaprításával lehet elérni, vagy a száraz (porzó belsejű) tasakokat glicerinnel benedvesítjük és egyenesre lapítjuk - utána éles ollóval ezek is szétporciózhatóak kb. 8-10 egyforma dózisú darabra.


Kilúgozódás után nem kell aggódni a tartalmuk bélcsatornába kerülése miatt, mert ez veszélytelen, de a száj nyálkahártyáján át kell felvenni a nikotint, mert az közvetlenül a gyomorba jutva kellemetlen hányingert vált ki. Utána hirtelen teljesen el kell hagyni a nikotinbevitelt - mondom TELJESEN!


A nikotinnal az a baj, hogy a függőséget a legminimálisabb napi bevitel is fenntartja, és ráadásul igencsak felerősödik ennek a drognak az euforizáló hatása ebben a majdnem leszokott állapotban. (Én ötször kúrtam el itt a dolgot.)


Ezért miután letornáztuk a napi adagot egy minimális szintre, utána sajnos nem szabad megdőlni és nagy akaraterővel határozottan le kell mondani a minimális adaggal is már kiváltható eufóriáról. Az elvonási tünetek már minimálisak lesznek, de sajnos a sóvárgás a kéjérzés után még egy hónapig is fennmaradhat.


Meg lehet próbálni a dóziscsökkentő módszert e-cigivel vagy manórúddal is.

2023. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Akaraterőnek hívják. Nekem 31 évvel ezelőtt remekül bevált, pedig qurva sokat szívtam, és a piával együtt raktam le.
2023. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Bocsi, figyelmetlen voltam. Most látom,hogy a párod saját erejéből nem hajlandó leszokni. Hát, fene nehéz dolgod lesz, ha te akarsz leszokni helyette. Mert ha ő nem akar, csak ez marad.
2023. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját erejéből nem tud leszokni, vagy nem akar, akkor semmi sem fog segíteni. A tapasz, rágó meg a mágneses kezelések csak újabb pénzkidobások az ablakon.
2023. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek valamit, ami motiválni fogja. Én most például az órák miatt fogom letenni. Imádom őket, és egy évi cigimennyiség + a mellé vásárolt kóla, energiaital árából vígan kijön például egy új automata TAG Heuer, meg egy Tissot PRX 😄 De mindenkinek más, szerintem erre helyezzétek a hangsúlyt.
2023. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!