Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon nehéz leszokni a...

Nagyon nehéz leszokni a dohányzásról? Lentebb.

Figyelt kérdés

Szóval ha most elszívnék egy szál cigit, és azt mondanám hogy oké, ez volt az utolsó, utána kívánnám, vagy ellehet róla terelni a figyelmemet?

A reggel a legrosszabb, mert a kávé után kívánja a szervezetem.

Mit tehetnék ez ellen?

Bármilyen tanácsot elfogadok, mert drága, és minden vágyam hogy leszokjak róla.



2023. aug. 13. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem - emlékeim szerint - hatszor kellett nekifutnom, hogy sikert érjek el.

A legfontosabb a terelés - a dohányzás utáni vágyról, - bármit kezdjél el csinálni ha eszedbe jut a dohányzás, - ne is gondolkodj azon, hogy van-e értelme annak, amit teszel, csak tedd! A mozdulat a legfőbb, amely hiányzik, a nikotin hatása másodlagos, a társaság, amelyet a dohányzás kovácsol társasággá, harmadlagos.

Motiváló, hogy adott idő után még rengeteg pénz marad a zsebedben/számládon, amelyet egyéb értelmes(ebb) dologra tudsz később felhasználni. Amikor dohányoztam és alkoholizáltam, a hónap első hetén elfogyott az összes pénzem, - miután leszoktam csak a cigiről, előfordult, hogy a hónap utolsó hetén is volt pénzem. - Na nem sok, de volt. Részben ez adott további erőt ahhoz is, hogy leszokjak ugyanezzel a lendülettel az alkohol fogyasztásáról is. Amikor az sikerült, több ezer forintom volt még az utolsó héten is. Lesznek demotiváló tényezők, - az alkalmi szövetségeseid még ideig-óráig körbe fognak ülni kellemetlenkedő kérdésekkel bombázva, de ha arra a következtetésre jutnak x idő múlva, hogy nem tudnak megingatni a szándékodban, a legtöbbjük lemorzsolódik, odébbáll, felhagy a kellemetlenkedéssel. Túl vagyok ezen, - tudom, miről irkáltam a fentiekben! Büszke vagyok arra, hogy külső segítség nélkül, saját akaraterőmből jutottam el ide, - de még büszkébb lennék, ha nem lettem volna annyira hülye, hogy rászokjak ezekre a dolgokra! Ezért is tanácsolom azt - mint egy "életbölcsességként" - a ma fiataloknak, hogy ha tehetik, ki se próbálják ezeket az élvezeti cikkeket!

2023. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A nikotin függőséget okoz, de minden függőséget okozó szerről le lehet szokni, csak elvonási tüntekkel fog járni (nikotin esetében pár hét nehéz alvás, izzadás, idegesség, "nikotinéhség"). De van aki nem a nikotin miatt függő. Pl én nem is tartom magam fuggonek, mert nincs az, hogy 30-10 percenként rá kell gyújtsak nikotinhiány miatt, vagy nincs az, hogy éjjel 2kor felkeljek és cigiznem kelljen, nálam ez csak pótcselekvés unalomra. És minden függőséget helyettesíthet egy másik függőség. Például egy időben ha úgy éreztem unatkozom és ragyujtanek, inkább marokerositot nyomkodtam, miután atszoktam rá, ugyanúgy elmúlt a cigi utani vagy. Vagy ugye mivel sokan ezert elhiznak, kajar fuggnek ra, én almát és diot hordtam magammal es ettem egyet, ha ugy ereztem. A magvak nem sokat hizlalnak, kis mennyisegben a zsiruk sem art (nagy mennyisegben engem kiver a ragya), szvl tok jo volt. Manapsag csak siman nemet mondok magamnak, illetve iqosra atszoktam, nekem bejott es valamivel kevesbe karos, mint a normal cigi (nics eges, nincs papir eges, ezaltal nincs kátrány). A nikotintapasz stb alternativa annak semmit nem segit, aki csak megszokasbol, potcselekvesbol, szorakozasbol gyújt rá.


27/F

2023. aug. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi az a marokerosit?
2023. aug. 13. 11:01
 4/14 anonim ***** válasza:
Gumikarika - arra a célra, hogy az ember erősíteni tudja (az összenyomkodásával) a tenyerét, de stresszoldásra is megteszi.
2023. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Többször futottam neki.

Végül Allen Carr könyvét olvastam és utána sikerült.

2023. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

17 évig cigarettáztam marbi light-et.


Tavaly munkahelyet váltottam, és ott elég géz ha cigaretta szagod van és nemrég utóbbi években kijött a GLO meg a IQOS


Azt hittem soha nem fogok tudni átváltani rá.


A Marbi után először egy gyengébb cigire váltottam, ás és már akkor éreztem, hogy úristen a marbi mennyire kegyetlenül büdös lehetett, most h már a gyengébbről is leszoktam most azt is érzem, hogy az a gyenge is milyen erős szagú volt,.


De teljesen át tudtam állni, mindkettőt kipróbáltam nekem a GLO jött be.


Természetesen ez sem egészséges de a normál ciginél az.


Régebbi elektromos meg ilyen folyadék feltöltős cigi na azok igencsak egészségtelenek voltak.


Itt ami a legjobban tetszik, hogy nem lesz büdös a ruhám, nem lesz büdös a kezem. És 1 éve már a tüdőmön is érzem.


Ha még nem szoktál rá a normál cigire , de mindenképp ki akarod próbálni, inkább ezt a 2-őt próbáld ki.

2023. aug. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6 vagyok, bocsi nem teljesen olvastam végig :)


Szóval azt javasolnám ha nem is akarod egyből letenni válts át valamelyikre.


A reggeli utáni kávéhoz, meg ebéd utánihoz ahhoz mindenképp kell még nekem is.

2023. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Allen Carr könyvét ajánlom, nekem abszolúlt 5* persze rá kell hangolódni. Èn 11 év dohányzás után tettem le a cigit.
2023. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8as vagyok, a kérdésre válaszolva: nagyon könnyű letenni a cigit, de ahoz hogy erre rájöjj el kell olvasnod a könyvet :)
2023. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem lánc, hanem "társasági dohányos" voltam, vagyis csak akkor gyújtottam rá, ha elmentem kikapcsolódni, és ott pöfékeltem társaság mellett.


Aztán most lehet kissé röhögni fogsz, de én kipróbáltam azt, ami Stallone Cobra c. filmjében van, vagyis hogy cigi helyett egy gyufaszálat teszel a szádba. És képzeld el, bejött. Az érzés, hogy valami van ott, lassan teljesen elfeledtette velem, hogy az nem is cigaretta, tehát észre sem vettem, így egy idő után már nem is akartam rágyújtani.


Oké, én 1 évben max. 2 doboz cigit vettem, de azt is pénzkidobásnak ítéltem meg utána.

2023. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!