Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » IQOS okozhat fokozott gyomorpa...

Zzztripzzz kérdése:

IQOS okozhat fokozott gyomorpanaszokat, savasságot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a cigaretta az képes erre, de ez most egy kicsit más. Alapvetően stresszes életet élek, de nem stresszebb a mostani szaksz, mint máskor. Az viszont biztos, hogy több (Terea/bronz) hevítőrudat szívok el mostanában, mint régebben. Ti nem tapasztalatok ilyesmit?

2023. szept. 12. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
“Alapvetően stresszes életet élek“ sztem ettől van savad. Az alapvetően stresszes élet finoman szólva is káros az egészségre. Emellé a cigi csak extra. Igen, akkor is cigi, ha hevítőrúdnak hívod.
2023. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Több helyen olvastam, hogy okozhat savtúltengést.

Amikor kevesebbet szívtál a tereából, akkor is tapasztaltál tüneteket, vagy miután többet kezdtél szívni belőle?

Nekem is elég sok a savam, de ilyenkor ősszel egyébként is szokott lenni egy ilyen időszak. Napi 2-3 tereát szívok, nehezen tudom elképzelni, hogy ennyire kevés is okozhatna ilyen tüneteket.

2023. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet.
2023. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia!

Rá lehet kapni erre a Terreára...

Ma határoztam el, ha elfogy az utolsó 2dobozom,lerakom az Iqost!

Mióta szívom (legalább 4 éve) erősen savasodom és egyéb panaszaim is vannak (nem bizonyított hogy ettől) Csak fura hogy azóta vagyok szarul mióta az Iqost használom...

2023. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 mennyit szívsz, és melyik fajtát?
2023. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Terrea Bronz és napi 1 doboz

Rendes cigit sosem szívtam ennyit (persze már undorodom attól, sosem szoknék vissza)

2023. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 undorodsz a hagyományos cigitől? Akkor ettől miért nem? Amikor először hallottam az ilyen IQOS típusú cigikről a legelső pozitívum volt, h nem büdös. Aztán mikor először láttam és éreztem, akkor rájöttem, h de igen, büdös.
2023. szept. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 én ugyan egy másik válaszoló vagyok, de ha megengeded, válaszolok. A hagyományos cigihez képest azért nem olyan büdös az iqos. A dohányízű heetsből én is éreztem elég kellemetlen szagot, amikor más szívta. Viszont a terea sokkal jobb, annál még nem tapasztaltam ilyet.

A pengés iqos nekem se jött be igazán, akkor majdnem leszoktam inkább, mert se az, se a hagyományos cigi nem volt az igazi. Az új iluma - terea viszont nagyon bejön. De keveset szívok, még a korábbinál is kevesebbet.

2023. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Öregszetek srácok! Ez a savasodás azért van. Mindenkinél máskor jelentkezik, de mindenkinél jelentkezik! Egyre nehezebben bírod majd a paradicsomot, a paprikát, az uborkát, az édesítőszereket (a legszemetebb dolog a világon), stb.

#7 a fogyasztó és annak szája nem lesz büdös tőle, a ruhád nem lesz büdös tőle, de attól még nem szagtalan!


Aki naponta 15-20 szál cigit elszív ezekkel a készülékekkel, azoknál fél év alatt lazán csökken annyit a hevítőeszköz akkumulátorának a kapacitása, hogy a 15 slukkból 12 majd 10 majd csak 5-8 slukk lesz. Észre sem veszed, mert ez fokozatosan történik meg, és egyszer csak azon kapod magad, hogy b....meg, ma ennyit dohányoztam? Én mikor megvettem az első IQOS-t, 12 szálat szívtam el egy nap, aztán felment 20-ra, hát mondom ez van... többet dohányzom. Aztán elhagytam, vettem egy újat, ismét 12 szál heets ment el egy nap, néha 15. Még mindig nem volt gyanús, mert le se sz-rtam, aztán most a 2. eszköz közel egy év után 5 slukkot bírt, nem többet! (már nyilván olyan dohányzási intenzitással, ahogy egyébként is szoktam) a működési idő bőven a felére csökkent. Nem én vettem észre ezt sem, hanem mások. Rám szóltak, hogy ez mi volt, ennyi volt?

Cseréltettem, itt az új, ma sem fog elmenni több 12-15 szálnál! Az előzővel ott tartottam, hogy majdnem két doboz elment egy nap, és csak vakartam a fejem, hogy b....meg, ez nagyon sok!

Egyébként amíg nem cserélték, addig Pulze-al szívtam a Heets-et, bár azt mondták nem lehet használni benne, de, lehet! 7 perc egy dohányzási ciklus és ki is fér a heets-ből ennyi és az IQOS-hoz képest inkább érzed úgy, hogy dohányoztál. Nem használtam eddig a Pulze-ot, mert az ID dohányok szerintem gusztustalanok, fullaszt, nekem erős a leggyengébb is, és nehéz szívni, de most úgy vagyok vele, hogy lehet félredobom a bánatba az IQOS-t, és amíg gyártják a Heets-et, addig a Pulze-ot használom hozzá.

2023. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!