Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fél év dohányzás után lehet...

Fél év dohányzás után lehet kátrányos a tüdőm? Ha fél év dohányzás után át állok elektromos cigarettára a kátrány ki tisztúl a tüdőmből (ha van) vagy ahoz le kell raknom az ilyesmiket?

Figyelt kérdés

Eddig fehér pall mallt szívtam csak.


Előre is köszi!


2023. szept. 26. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 év kellett hozzá, hogy úgy köhögjek, mint egy 50 éve dohányzó ember. A hangom is teljesen reszelős volt. Nekem rövid idő alatt okozott ilyen negatív változásokat, másnál meg 10x ennyi idő sem. Egy ideig próbálkoztam e cigivel is, többféle liquid-et kipróbáltam, de kaparta a torkom és pár nap alatt teljesen elment a hangom is. Egyébként szerintem nem ez a jellemző, de ilyen is van. Kb 3 hónap múlva múlt el az állandó köhögés. A szaglásomat is kb akkor vesztettem el, igaz csak részlegesen. Bőven a covid előtt volt. Azóta sem jött vissza.
2023. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne letenni.
2023. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem eszembe sincs lerakni, és nem azért mert nem tudom, akkor hagyom abba mikor akarom, tudom hogy a legtöbb dohányzó ember ugyan ezt mondja, de én komolyan mondom, volt nem egyszer olyan hogy nem volt pénzem dohányra és jó pár hétig nem is szívtam, és nem hiányzott egyáltalán, tökéletesen meg voltam nélküle is, és nem is azért szívom hogy én legyek a nagy menő gyerek, pontosan én sem tudom miért szìvom, egyszerűen csak azért szerintem mert jól esik, szeretem a cigit, és azért akarok átváltani e-cigire hogy ne pusztítsam tovább olyan mértékben a tüdőm, persze tisztában vagyok vele hogy az e-cigi is káros, de több oldalon is olvastam hogy a dohányzás még károsabb az e-ciginél, persze értelmesebb lenne le tennem, és még nehezemre se esne, szóval bevallom, hogy igen borzasztó egy ostoba lény vagyok, de jól esik és szeretem csinálni, csak olyan eszközzel ami nem feketíti be a tüdőm. És köszönöm a válaszokat, de vissza térhetnénk a kérdésekre?
2023. szept. 27. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem
2023. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, azért köszi ;(
2023. szept. 30. 15:17
 6/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én azt mondanám, hogy a nikotin károsítja a tüdőt olyan szinten, amitől fekete lesz a tüdőd. Sajnos a cigi mellett a vapekben is benne van a nikotin, akár 2%,akár 5%. Jó hír, hogyja leállsz ezekkel, akkor a tüdőd regenerálódik majd. De ha te csak azért szívód, mert szereted az ízét, akkor ajánlom a 0%-os vapeket. Nem annyira károsak, nincs bennük nikotin, de ugyanolyan nagy élmény szívni:)
2023. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!