Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kezdő dohányosként ki akarom...

Kezdő dohányosként ki akarom próbálni az elektromos cigarettát és az mennyire káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm szépen?
2023. okt. 30. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő, azaz már elkezdted vagy csak kezdenéd? Ha cigizel szerintem hót felesleges attól félni hogy az e-cigi káros-e vagy nem...
2023. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos cigarettára nincsenek olyan hosszútávú adatok, mint a hagyományosra. Valószínűleg kevésbé káros, mint a hagyományos, mert nincs benne annyi minden a gőzben, mint a dohányfüstben, de az hogy mi van a gőzben, viszont senki sem tudja: gyártótól - gyártóig változhat, és tudtommal nincs rá semmilyen szabályzás. Ezzel együtt is olvastam arról, hogy tud olyan tüdőkárosodást okozni, ami kórházi ellátást igényel.


Ezzel együtt is furcsa, hogy az egészségkárosító hatáson rágódsz, miközben aktívan dohányzol.

2023. okt. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "kezdő dohányos" nem hangzik valami jól; mintha kb. egy előre elhatározott terved lenne rá, hogy majd egyszer láncdohányos leszel.


Nem, az e-cigi nem olyan káros, mint a rendes cigi, de ha már úgyis láncdohányos szeretnél lenni, akkor már úgyis mindegy...

2023. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
addig hagyd abba a dohányzást, amíg kezdő vagy. utána nehezebb lesz, és csak hátrányait fogod tapasztalni, elmegy a pénzed cigire, károsodik az egészséged, nem nyújtja a cigi azt, amit vártál tőle.
2023. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdő dohányos alatt azt érted, hogy még nem dohányzol, akkor ne kezdd el. Se a normál, se az elektromos cigarettát.


Ha már dohányzol, de még csak alkalmanként, akkor inkább tedd le a cigit. Most még könnyen megy.


Legvégső esetben inkább válts elektromosra. Kevésbé káros, mint a normál cigaretta. (De káros az is!)


Tényleg, amíg teheted, addig hagyd abba. Én két éve próbálok leszokni.

2023. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a torkom megfájdult tőle.
2023. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
engem jobban köhögtet mint a sima, az hogy mennyire káros egyik v. másik az más kérdés.
2023. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy káros az agyadban van egy nikotinhoz ki alakitot receptor amire rá megy nikotin.Eleve növények miatt van az emberben mert sok növénybe van kis mennyisigö nikotin amivel bogarakat zavarják össze hogy, ne kajálják meg.Ezért eleve olyan fügösiég alakul ki orvosi nélkül le tenni se lehet vagy egy elvono intézmény nélkül.
nov. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!