Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért mondják azt a dohányosok...

Miért mondják azt a dohányosok egy még nem dohányzó személynek, hogy soha ne is próbálja ki a cigit! Miért? Ha kíváncsi rá nyugodtan próbálja ki az illető nem? 1-2 szálat ha néha elszív majd kipróbálás után akkor se fog rászokni.

Figyelt kérdés
Én 2 hetente gyújtok rá 1 szálra és nem szoktam rá. Pedig most nem vagyok a legjobb élethelyzetemben. Mondjuk az e cigit is szívom én. Nem tapasztaltam semmi negatívat a dohányzástól. Birom a sportot, sőt még jobban mint ami előtt elkezdtem cigizni. Érzem az ételek izét. Csak pozitívumot tapasztaltam eddig: jobban szeretnek az emberek, ki tudok menni a cigisekkel cigizés közbe beszélgetni ilyesmi a pozitiv. Meg javítja az emésztést. Kávé cigi kombó után szépen mindig ki tudok pucolodni.

2023. okt. 31. 06:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Max. annyi a rossz benne, hogy drága de én a nagyon olcsó fajta szivarkákat szívom inkább. 680 ft egy doboz amit én szivok.
2023. okt. 31. 06:09
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyelek meg!

Dohányos vagyok, tudom a lelki s fizikai miértjeit.

Éppen ezért mondom, ne szokj rá!

Tapasztalat és semmi más, hogy ezt írom.

Nem mondom, ne próbáld ki.

Élj vele ha így könnyebben megy minden. Nem tisztem mások életébe beleszólni.

Viszont miért okozzunk saját magunknak, testünknek bajt?

Nem könnyebb lenne ezt elkerülni?

Erre nem tudom a választ. Dohányzom.

2023. okt. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem is megéri kiprobalni! Jó dolog raszokni.
2023. okt. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondják, éppen ellenkezőleg: azzal jönnek, hogy nem mondhatom, hogy a cigaretta rossz, ha ki sem próbáltam.


Pedig ez lenne a logikus: egy olyan termékről van szó, melyet azért árulnak, hogy függővé válj, és egy rakás pénzt fizess nekik azért, hogy árts az egészségednek.


Ép eszű ember alapból elkerüli, lelkiismeretes dohányos meg megpróbál lebeszélni róla.

2023. okt. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

"Kávé cigi kombó után szépen mindig ki tudok pucolodni."

🤣🤣

2023. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert ELŐRE nem lehet tudni, hogy valaki rá fog-e szokni, ugyanis pontosan még nem érti az orvostudomány, hogy miért, hogyan, kinél stb. alakul ki függőség és kinél nem (nem csak nikotin, hanem bármi más kapcsán), ezért rizikós. Van, aki egész életében kocadohányos, havi néhány szálat elszív, vagy ha elmennek társasággal valahová, de a hétköznapokban nem, nem is jut eszébe, nincs sóvárgás és van, aki az első pár szál után menthetetlenül rászokik. Van, aki elszív néhány jointot, van, aki bekap néha egy-egy partidrogot és csá, ennyi, de van, aki megállíthatatlanul belepörög a függőségbe (kis túlzással) az első pár próba után és a kettő között bármi.
2023. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért az alkoholista, a túlsúlyos, a gyógyszerfüggő is figyelmezteti a másikat, mert káros, és ezt a saját bőrén is tapasztalja.

Te sem fogsz megállni 1-2 szálnál, mert a függőség nem ilyen a természete. Csak várd ki a végét, és érteni fogod. De a legjobb tényleg az lenne, ha el se jutnál idáig.

2023. okt. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha te jónak tartod, az a te dolgod/gondod.
2023. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
84%
Azért mert féltik a másik személyt, akinek mondják.
2023. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Köhögés, rossz szájszag, Büdös.

Az egész életem körül forog.

Fel kelek 1 cigi Kv, mielőtt indulok dolgozni 1 cigi, ha megérkeztem mégegy aztán minden szünetben 1 cigi.

Sz@r de én már úgy rászoktam, hogy alig várom amikor rátudok gyújtani.

Ezen kívűl mocskos drága is.

2023. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!