Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mikor szűnik meg a dohányzás...

Mikor szűnik meg a dohányzás abbahagyása utáni székrekedés?

Figyelt kérdés
2 hete raktam le végleg a cigit, de azóta nem tudok normálisan wc-re menni. 2 hete raktam le teljesen, azóta maximum kétszer vagy háromsz tudtam csak üríteni. Nagyon kellemetlen. Megszűnik ez egyáltalán valaha? Most fél órája bevettem egy Stadalax-ot az kicsit meghajtott, de hát azon sem élhetek napi szinten.

febr. 11. 23:52
 1/1 Grimfox ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a korábbi étrendeden is változtatni kellene, mert ugye a dohányzás befolyásolta az egész szervezeted, így az emésztésed is. Lehet, hogy szükség lenne probiotikumokra, vagy legalább kefír, és hasonló erjesztett élelmiszerek fogyasztására egy darabig. Meg hát sok rostos dolog, ami szintén segít a bélflórának regenerálódni. Rövidtávú megoldás a székrekedésre lehet a 100%-os szilvalé, és/vagy aszaltszilva fogyasztása. A szilva eléggé meg tudja indítani a székletet. Plusz a rost, és bélflóra tápláló elem is megvan. Csak legyél vécé közelében.
febr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!