Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi cigit szív el egy...

Mennyi cigit szív el egy hónapban kb. egy kocadohányos?

Figyelt kérdés
Én heti 1-et, néha 2-őt. De van mikor csak 2 hetente 1-et szívok el.

márc. 1. 06:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor te az vagy.de ha ilyen keveset szívsz,miért szívod?
márc. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert szeretek cigizni, csak vissza kell fognom magam a cigizésbe mert nem engedhetem meg magamnak anyagilag a napi 5 szálat se.
márc. 1. 06:29
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Az igen! S.gged a gatyabol kilog, de a 3000 forint feletti aru cigit csak megveszed?
márc. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi években általában havi átlag 2 dobozzal fogyasztottam, napi 1-3 szálat (mindig szigorúan este, általában vacsi után 1 + 1 lefekvés előtt), de volt hogy napokig nem gyújtottam rá (főleg télen, túl macerás volt felöltözni, kimenni az erkélyre, vacogni stb.). Most terhes vagyok, szóval most nyilván egyáltalán nem (de nem mernék rá mérget venni sajnos, hogy soha többé nem gyújtok rá).


Nem anyagi megfontolásból szívtam keveset, én mindig kocadohányos voltam. 20+ évig szívtam, de a "legdurvább" időszakaimban is "csak" 5-8 szálat naponta, nagyon max. egy fél dobozzal. Én nem nikotinfüggő voltam elsősorban, hanem pszichésen függtem rá, a cigizéshez kapcsolódó rituálékre, szokásokra stb. Így is hagytam el a legtöbbet (1 cigi amíg kisétálok a HÉV-megállóhoz --> helyette eszek valamit stb.). És pl. amit évekig csináltam (reggeli kv + cigi = napindítás) annak utána a gondolatától is rosszul voltam miután kiiktattam az éltemből. Vagy pl. én betegen soha nem gyújtottam rá, nem kívántam, kifejezetten rosszul esett (így többször le is tettem hónapokra, hogy egy-egy megfázás vagy influenza után nem gyújtottam rá egy ideig). Az az utolsó napi 1-2 szál is azért maradt meg, mert az az esti "naplezárást" jelentette a fejemben, ez volt a legerősebb kapocs. :)

márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%
Tudtommal a kocadohányzás nem az elszívott mennyiségre, hanem a dohányzás módjára vonatkozik. Azaz valaki úgy cigizik, hogy nem tüdőzi le a füstöt.
márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!