Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a fűről?

Hogyan szokjak le a fűről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11. osztályos fiú vagyok, 17 éves. Pár hónapja belekerültem egy olyan dologba, amibe nem szerettem volna. Elkezdtem tépni. Most mondhatom, hogy nem egyedül kezdtem és rászedtek, de itt nem más a hibás, egyedül én. Az elején jó volt. Tényleg! De most nagyon rossz. Annyira belementem, hogy már muszáj elszívnom napi 4-5 szálat, mert másképp nem tudok nyugodni. Mit tegyek? Orvoshoz kell járnom, mert az iskola nagyon durván kikészít (kb ezért olyan nehéz leszoknom). Utálom! Egy év van még az érettségi vizsgáig, de a tanárok már most olyanok, hogy szidnak minket és annyi leckét hagynak fel, hogy lehetetlen.


Kb ez történik, ha hirtelen nem szívok többet:


Első pár óra: Úgy érzem, még el kell szívnom egyet, nyugtalan vagyok és könnyen felidegeskedem.


Első nap: Már reggel is kívánom és egésznap paranoiás vagyok, nagyon ingerlékeny és deressziós.


Második nap már nem tudok beszélni azokkal, akiket szeretek, mert minden idegesít, amit csinálnak (ahogy beszélnek, ahogy kérdeznek stb) - ez tul sok nekem egyszerre.


Harmadik nap- dühkitoresek, depresszió, fejfájás, nagyon nagy sóvárgás, nyugtalansag, paranoia, mellkasi nyomas, alvaszavar.


Negyedik naptol felfele már káosz, alig várom, hogy szivhassak.


A legnagyobb baj, hogy ismerunk egy plugot, akitol barmikor (barmikor!) kaphatunk. eddig neha bulikban vagy ilyesmi kaptunk -es az meg koser is hogy neha egy ket cigi- de most barmikor.


Elhataroztam hogy befejezem, de nagyon felek. Ja es ha van nalam akkor kb nem birom ki, elvisz a vagy ugyhogy a legelso kb hogy ne legyen.


Kerlek ne mondjatok hogy tul kicsi vagyok meg, mert tudom magamtol is. Hibaztam, de megyzeretnem javitani az egeszet. Koszonom!



márc. 12. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

uzenem a haverjaidnak hogy grat.


irany az adiktologia vagy/es szihiater. nem tudsz ezzel mit csinalni. majd esetleg szichologus.

márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is nézd a jó oldalát: korán felismerted a problémát és tenni is szeretnél ellene - ez félsiker.

Viszont ahogy olvaslak, itt jóval többről van szó, mint a fű. Mindenképpen el kell hagynod, de mellé keress fel egy orvost, mert a lelki gondjaidat is menedzselni kell.

márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra le kell tenni. Eleinte rosszabbul fogsz aludni és kicsit feszültebb leszel pár napig, de ezen kívül semmilyen komoly elvonási tünettől nem kell tartanod.
márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Aleksandra27 ***** válasza:
Olvasd el Allen Carrt. Tanácsaival minden függőséget legyőzhetsz.
márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bird ki egy hétig nélküle és javulni fogsz. Nekem is ez volt. Fordulj vele orvoshoz ő fog adni nyugtatót ezekre a tünetekre az sokat segít, de csak annyit vegyél be belőle amennyit szükségesnek érzel mert arra is könnyen rá lehet függni. Jogilag nem lesz belőle bajod ha elmondod az orvosnak.
ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!