Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi annak az esélye, hogy...

Mennyi annak az esélye, hogy "tüdőrákot" kapok?

Figyelt kérdés

13 éves "gyerek" vagyok, a haverjaim, kipróbáltatták velem a cigit. Nagyon megtetszett, mert utána tök jól éreztem magam, nyugodtnak. Azóta már naponta szívok 2-3 szálat, hétvégén ez dupla. (Persze, a cigit letüdőzöm).

Szeretnék hosszútávon cigizni, de félek nagyon ettől a "tüdőráktól". Azthiszem normális hangnemben tettem fel a kérdést, remélem normális válasz kapok.


2010. dec. 16. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem nagyon lehet százalékban kifejezni.Nagyban függ attól is meddig szívod. Ha évtizedekig akkor igen jelentős, ha csak pár hónapig akkor kicsi.


De azért az mutat valamit hogy a tüdőrákosok kb 80%-a korábban hosszú ideig dohányzott.


A tüdőrák azonban nem az egyetlen rossz dolog amit a dohányzás okoz vagy okozhat, de inkább nem sorolom fel ide az összes hátrányát, mert olyan hosszú lenne a hsz-em hogy fél óráig tartana elolvasni.

2010. dec. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok.
2010. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

50%. Vagy igen, vagy nem.

Minél korábban kezded, és minél többet szívsz, annál jobban nő a valószínűség. Megmondani pontosan nem lehet.

2010. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy mennyire vagy hajlamos rá.Egyik ismerősöm 20 évig cigizett,eddig nem találtak nála semmi elváltozást.De ismerek olyat is aki csak néhány évig szívta és tüdőrákban meghalt.

A tüdőrák mellett még kaphatsz szájrákot és még rengeteg mást.Nézd meg ezt a videót,ez egy szájrákos nő.

http://www.youtube.com/watch?v=-YjrkBYDDQM&feature=related

2010. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jah, hülye felfogással még a tüdőrák a legkevesebb az legalább nem látszik..
2010. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jócskán nagyobb mint hogy nem fogsz kapni...
2010. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szeretnél hosszú távon dohányozni?

Ez itt a baj. Hát ne szeress, és tedd le, ameddig tudod. A tüdőrákosok 80%-a dohányos ember. Amellett romlik a sportteljesítményed, és a memóriád. És ha ez se lenne elég rászoksz, és nem lesz elég napi 3-4 szál, hanem ez szépen növekedni fog, aztán azon kapod magad, hogy pénzed sincs, cigid sincs, és nagyon kéne a cigi.

Szóval ne akarja cigizni, tedd le, amíg tudod.

14/F

2010. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az emberre nem lehet rávenni, hogy most próbálja ki a cigit... Ha ki akarja akkor kipróbálja, ha nem akkor nem. Szóval szerintem ne a haverjaidra fogd, hogy "kipróbáltatták" veled.

Amúgy ha annyira félsz a tüdőráktól akkor nem értem, hogy miért annyira fontos cigizni...

Válasz a kérdésre: szerintem ha már elkezdted és te kijelentetted, hogy szeretnéd ezt hosszútávon folytatni, így nagy esélye van.

2010. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
42%

Szia

Az én véleményem hogy most kellen leszoknod vagy meghalsz és ha tovább folytatod akkor remélem hogy meg is halsz.

2010. dec. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem "gyerek" vagy, hanem gyerek. És nem "tüdőrák", hanem tüdőrák, ami nem "halálos", hanem HALÁLOS.
2010. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!