Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Segítség a legjobb haverom...

Segítség a legjobb haverom cigizik, milyen okai lehetnek?

Figyelt kérdés

A legjobb haverom 14 éves és napi 1 szál cigi szív. Hiába mondom neki, hogy hagyja abba de nem segít. És ha így folytatja akkor 100% hogy meg fog állni a növésben?

(Ja és a legjobb haverom az nem én vagyok mielőtt mondanátok) Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. dec. 21. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

hát nemtudom. énis akkor kezdtem és énis kb annyit szivtam. és azota nem is nőttem tul sokat... most 178 vagyok ami hát nem tul magas... de am sztem nem tudod meggyözni...

18/F

2010. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
nyugodj meg az én haverom is cigizik de ő naponta 4-5 szálat is elszív már lassan 2 éves, igazából úgyanúgynől mint eddig, viszont elégsokat köhög és betegeskedik e miatt
2010. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Meg próbálom leszoktatni!
2010. dec. 21. 22:31
 4/14 A kérdező kommentje:
De attól még várok válaszokat!
2010. dec. 21. 22:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A dohányosok kezdetben azt hiszik, hogy nem fognak rászokni. És később amikor abba akarják hagyni, akkor jönnek rá, hogy milyen gyötrelem. Egy dohányos sosem lehet igazán boldog, mert rabságban él és szenved. De addig nem fogja megérteni, még át nem éli. A nikotinéhsége fokozatosan növekszik és egyre több cigerettát fog elszívni. A dohányosok feszültebbek és idegesebbek. Ezt csak akkor szünik meg és arra az időre, amíg rágyújtanak. Az egészségre bíró hatásával már mindenki tisztában kb., de valójában sokkal rosszabb a helyzet, mint ami a köztudatban él. Én kb. 11,000 doboz cigerettát szívtam el életemben. Ezt szorozd be egy átlag cigeretta árával. Mennyi minden más értelmesebb dolgot lehetne kezdeni ennyi pénzzel? Ezt mind azért, mert hogy az akkori társaságba illőnek érezzem magam. A társaságot pár év múlva már el is felejtettem, de én továbbra is sokat szenvedtem a dohányzás kellemetlenségeitől.

A világon a legnagyobb hülyeség a dohányzás! A dohánygyáraknak és az államnak hasznos! :-)

2010. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt leírom a haveromnak is. Ez egy hasznos válasz volt :) köszi szépen
2010. dec. 21. 22:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gondolat az előbbiekhez. A fiatalok azért kezdik el szívni a cigerettát, hogy megmutassák ők már nagymenők, felnőttek. Ez már ódivat, a 60-as 70-es években volt módi. Most menőbb, ha a sportban vagy észben mutatják meg ezt. Válasszon magának valami hobbit, amiben megmutathatja, hogy ő már valaki. :-)
2010. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Phoney ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, aki 14 évesen kezdte az ivást és a cigit, aztán 200 cm lett. Szóval ez a növős dolog kérdéses.


Nehéz lesz leszotatni, az én legjobb haveerom is rászokott annak idején és nem tudtam lebeszélni róla. Egyéni igények kérdése.

2010. dec. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha ő a legjobb haverod, akkor meg kéne tudnod vele beszélni.

Viszont ha előtted cigizik, é szívnod kell a füstjét, akkor már nem is olyan jó haver...

Ebben a korosztályban (én is 14 vagyok), egy csomó hülyegyerek elkezd cigizni különböző okok miatt.

Ha a legjobb haverod, akkor van esélyed leszoktatni, csak nehogy ő vigyen el téged a másik irányba.

A növéses dolgot nem tudom, de ez a legkisebb gond, amit a cigi okozhat.

Hajrá! Kevesebb dohányost!

2010. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, h. akiben megvan a hajlam(vagy az a gén),akkor az így is-úgy is rá fog szokni a cigire.Örülj neki, h. csak 1 szálat szív(bár szerintem ez idővel növekedni fog).Ha ő nem érzi rosszul magát a cigitől,akkor nem fogja abbahagyni,de mondhatod neki azt is, h. idővel ciki lesz a dohányzás, hisz sok helyről már ki vannak tiltva, na meg 18 éves korában fog igazán rájönni, h. le kellene szokni,mert káros+sokba kerül és felesleges dolog.Na de ha most lerakja akkor nagy esélye van h. le tud szokni,de minél többet szív annál nehezebb lesz.Én kb. 1 évig nem gyújtottam, rá aztán valahogy visszaszoktam és most többet szívok mint előtte.Én nem bírom a cigit, sokszor rosszul vagyok tőle,de mégsem tudom lerakni, az az 1év is iszonyat volt.Most úgy tervezem ha már gyereket tervezek akkor lerakom,mert a gyerekem egészségét nem szeretném károsítani,de azért félek, h. hogyan fogom kibírni az elvonási tüneteket.
2010. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!