Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Anyukám régen aktív dohányos...

Anyukám régen aktív dohányos volt,de leszokott kb 2éven kerszetül egy szálat sem szívott.Mit csináljak? Mit mondja neki? mivel győzzem meg? Hogy viselkedjek, hogy megértsen?

Figyelt kérdés
Anyukám régen aktív dohányos volt,de leszokott kb 2éven kerszetül egy szálat sem szívott.most megismerkedett valakivel és visszaszokott.az elején még csak néha-néha egy szál,és már akkor mondtam neki,hogy légyszíves ezt ne,mikor valami miatt lebukott,akkor mindig elkezdtem kiabálni,hogy ezt nem hiszem el,undorító amit csinál:(de mindig mondta hogy nem rendszeresen,de most már ott tartunk,hogy megint aktívan doháynzik:(én ezért már nagyon sokat sírtam is,mert elítélem meg azért ő az anyukám és nem szeretném,ha ártana magának:(de ő ezt figyelembe se veszi.ne azt mondjátok,hogy üljek le vele és mondjam ezeket el,mert az nem jó.köszi
2009. jan. 26. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát beszélgetésen kívül nem nagyon lehet mit csinálni, de mond meg Neki, hogy ennyit ért, hogy egyszer nagynehezen leszokott és most kárba veszik a munkája..

És attól mert megismerkedett valakivel miért kell újra dohányozni?? Ha esetleg közelebbről vagy személyesen ismered a partnerét mond meg Neki, hogy ő szoktassa le a bagózásról, hátha ő hat majd rá :)

Vagy lopd el a cigijét :D Nem tudok más ötletet.. Csak beszélni lehet vele és meggyőzni valami érvvel, hogy miattad szokjon le vagy az egészsége miatt meg mert drága ugye..

2009. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi:)az a baj,hogy nem ismerem,de megvan iwiwen és annyira utálom emiatt:(de nem merek neki írni,mert akkor anyukám nagyon mérges lenne.neki ez cicki lenne.azt mondta megne próbáljam:(
2009. jan. 26. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az anyukád felnőtt nő! Ha ő úgy dönt, hogy rombolja az egészségét, akkor szíve joga tenni. Annyit kérhetsz (udvariasan és nem kiabálva!), hogy előtted ne gyújtson rá.

2009. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval!

Sajnos én is cigizek, hidd el nem könnyű letenni végleg:S

2009. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de ő évekig nem dohányzott már,és büszke volt magára,hogy nem cigizik:(és joga van tenni,de nem szeretném és azért még is lánya vagyok adnia kéne a véleményemre nem?én így látom
2009. jan. 27. 21:59
 6/6 anonim ***** válasza:

régebben, mikor nem dohányoztam, akkor engem is zavart, hogy a szüleim dohányoznak.. de nem szólhattam bele az életükbe, mert az ő dolguk, hogy mit csinálnak!

most meg ők nem szólhatnak bele az én dolgaimba, azt csinálok amit szeretnék. [na jó, nem mindennel van ez így, de nem szólnak bele, hogy "ne dohányozz!"... igaz, szokták mondani, csak figyelmen kívül hagyom.]


tegyük fel lenne neked egy szenvedélyed, amit nagyon szeretsz. és akkor anyukád egyszer csak elkezdene veled kiabálni, hogy hagyd abba, soha többé nem csinálhatod a szenvedélyed!

mit tennél? folytatnád... mert a te dolgod, hogy mit csinálsz. a te szenvedélyed, szeretnéd űzni..


anyukádnak meg a cigi a "szenvedélye"

szóval az én tippem : próbáld meg így elfogadni őt.

2009. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!