Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem dohányzók, elmesélnétek...

Nem dohányzók, elmesélnétek nekem hogy miért vagytok ilyenek?

Figyelt kérdés

Bármi kérdés van itt, ti rögtön jöttök és oltotok, hogy mekkora szemetek vagyunk mi dohányzók.Nem vagyunk tisztelettel másokra, megbetegítjük magunkat és majd a ti pénzetekből fogunk gyógyulni.

Ez engem teljesen kiakaszt 2 okból:

1. nincs teljes mértékben igazatok

2. ti sem vagytok különbek


1. Ha senki nem dohányozna,és tök egészségesen élne mindenki, akkor is megbetegszünk, ez az élet rendje, ehez nem kell semien káros szenvedélynek hódolni.

Na meg az sem igaz hogy a ti pénzetekből gyógyulunk, mert mindenki magának fizeti a TB-t


2. Ti antidohányosok, mivel közlekedtek?Ugye gépjárművel?Mind1 hogy autóval vagy busszal minden gépjárműnek vannak káros anyag kibocsájtásai, amit ugyan úgy belélegeznek azok is, aki gyalog járnak mint én is.

Arról nem is beszélve, hogy 2x meggondolom hogy a gyerekemet ki vigyem-e utcára, vagy elég neki az udvar, mert száguldoznak az autók, mi van ha elüti.Ezzel a problémával sem vagyok egyedül, ráadásul aki panelban lakik nincs nagyon választása.


Vagy ti mindannyian szelektíven gyűjtitek a szemetet?Nem hiszem, én sem pedig ezzel is ártunk a környezetünknek, és hosszú távon az egészségünknek, mégsem szitkozódnak azok aki gondolnak erre.


Ugye amíg lehetett sóztátok a járdát télen.A sok szerencsétlen kutya ill. macska tartó meg nem győzte venni a védőkrémeket, meg orvoshoz hordani a kedvencét mert nem egy a só által véresre mart állat lábát láttam.


De ha kicsit jobban megerőltetem magam, akkor rengeteg olyan dolgot találnék, ami másokat (és nem feltétlenül engem) zavar, amit ti is nem dohányzók tesztek.


Legyetek kedvesek gondolkozzatok el ezen.

Ha sikerül ha nem, akkor is sztem ne is gyertek be a dohányzás témakörbe, mert semmi értelme, csak annyi hogy az egész témakört át lehetne nevezni szitkozódás témakörnek.


2011. jan. 30. 08:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Te aztán jól felhúztad magad! Én nem dohányzóként is tiszteletben tartom, ha valakinek ez a szokása. Különösebben nem zavar, de ha igen, mert pl. meg vagyok fázva, és irritál a füst, meg a szag, akkor elkerülöm a dohányosakat.
2011. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%

Először is - Én a szenvedélyem árát nem veled fizettetem meg. Hogy te otthon hogy dohányzol engem nem érdekel, de én nem vagyok hajlandó egy undorító büdös bagós égéstermékét szívni, mert rákot okozhat nekem. (És igenis a passzív dohányzás rémisztően veszélyes!) Teljesen rossz példákat hozol fel kis barátom, hogy védd a védhetetlent. Pl - járdasózás, törvény kötelezte a háztulajdonosokat rá! Aki panelban él, mint én, az vegye a fáradságot és vigye el a gyerekeit zárt játszótérre. Ja, neked egyszerűbb kicsapni őket, és rinyálni. Gratulálok. A TB-t mindenki ugyanannyit fizet, csak te, amikor majd tüdőrákot kapsz 2-4 millájába kerülsz a társadalomnak, ráadásul a TE saját hülyeséged miatt! Ugyanúgy az alkoholisták, drogfüggők sem érdemlik meg a TB támogatást az addiktológián, ők maguk saját erejükből kerültek oda! Te gyalog jársz, és soha nem ülsz buszra, kocsiba. Na persze... hülyék a másik oldalon!


Ne magyarázd a magyarázhatatlant az a ló döglött, és nem mélyen alszik!


A megoldás - a cigaretta, alkohol jövedéki adóját felemelni a szinte megfizethetetlen kategóriába. Leszoksz, vagy előre megfizeted a majdani gyógykezelésed költségét. És ezt az összeget valóban arra költeni.

2011. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Most itt gyönyörű szépen levezetted azt, hogy miért is utálják a nemdohányosok a dohányosokat. Az általad felsorolt összes tevékenységet egyaránt végzi mindkét csoport. Plusz: a dohányosok még dohányoznak is. Na ugye.
2011. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Tudod, az a nagy bajom ezzel, hogy a legtöbb dohányos olyan vidáman telepöfögnek mindent füsttel, hogy levegőt is alig lehet kapni... Szálltam már be úgy liftbe, hogy nem lehetett benn látni, mert egy ember nem bírta ki, hogy leérjen a földszintre...


Az autós példáddal csak az hibádzik, hogy mondjuk autó nélkül meglehetősen nehéz lenne közlekedni. Amúgy én személy szerint inkább járok bringával, de menjél el 200 km-re kocsi vagy vonat nélkül. Cigi nélkül viszont remekül el lehet lenni.


ÉS amúgy a legnagyobb bajom, hogy a legtöbb bagós pofátlanul dohányzik. Semmi baj, ha füstöl, de azon ki tudok akadni, ahogy a tömeg közepén gond nélkül pöfékel, és fújja a képembe a füstöt. És miért szívjam, ha nem esik jól? Ha én mostantól rászokok arra, hogy műanyag rudat égetek, akkor te nem lennél felháborodva? El tudom képzelni, mit szólnál, ha kilépnél a lépcsőházba, és minden nehéz műanyag füsttel lenne tele. És nekem ez esik jól, akkor mi közöd hozzá? És akkor sem lenne közöd hozzá, amikor a gyereked már nehezen köhögne miatta. Nekem ez esik jól, te fogd be, nekem jogom van hozzá.


Kb így jön le a te írásod is.


Mindenhol csak rendes dohányos van, aki sosem gyújt rá mások között, minden illedelmesen félreáll, és valahogy mégis van egy rakat ember, aki a tömött buszmegállóba is remekül rágyújt.


Egyébként meg:


1. A száguldó autókat is törvény bünteti.

2. A dohányzással nem az a baj, hogy rongálod a saját egészségedet. Rongáld, a tied, azt csinálsz vele, amit akarsz. Az a bajom, hogy megkérdezésem nélkül rongálod az enyémet is. Nekem ezt miért kéne eltűrnöm? Lásd a műanyag rudas példát...

3. Nagyon szép a sózós példa, csak éppen, ha a nagyanyád combnyaktörésbe belehal, mert elcsúszik a tükörjégen, az nem zavarna? Igen, tény, lehetne szórni faforgáccsal is. Te fizeted? Mert majdnem tízszer drágább, mint a só. És erre a mai körülmények között nem igazán van mód. Nagyanyámék (Őket hozom, mert ők vannak kertes házban) például hamuval szórnak, mert megtehetik. Egy tízemeletes panelházban ezt nem igazán megoldható....


Na, légy kedves, és gondolkodj el ezen Te is. Nem csak neked, dohányosnak, van jogod dohányozni. Nekem jogom van füstmentesen állni a buszmegállóban.


Ja, és még egy utolsó: azt is utálom, ha a vonaton egész úton szagolhatom a penetráns szagot, ami árad a másik kabátjából. ÉS mielőtt ebbe is belekötsz: például egy koszos, büdös ember a szabályzat alapján nem szállhatna fel (olvasd el a BKV, vagy MÁV szabályzatot: aki ruházatával, megjelenésével a többiek terhére van, vagy beszennyezi a járművet, azt az utazástól el lehet tiltani), de természetesen a dohányosnak joga van bűzleni egész úton, én meg üljek máshova. Miért nekem kell azért elülni, vagy tűrni, mert ő önkényesen úgy dönt, hogy rongálja magát?


Ennyit a jogokról. Neked, dohányosnak jogod van hozzá, hogy engem kiüldözz a világból, vagy arra kényszeríts, hogy tűrjek némán. Nekem nincs jogom ezen felháborodni? Aha, ez tényleg igazságos...

2011. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az a baj, hogy az oltásokat, ha már így fogalmaztál, sosem az veszi magára, akinek kellene. Személy szerint utálom a cigifüstöt, de ha valaki megkérdezi a társaságomban, hogy rágyújthat e, sosem mondok nemet. Mert megtisztelt azzal, hogy megkérdeztr, ergo tekintettel volt rám. Attól viszont eléggé kivagyok, mikor várom a villamost és látom mit müvelnek egyesek. Bontja a csomag cigijét, a fóliát eldobja, pedig 3 méterre áll a szemetestöl és a zsebében sem foglalna nagy helyet. Rágyújt. Ott a baromi nagy placc, összesen 4-5-en vagyunk, de neki muszáj fél méterrel elöttem sétálgatnia és fújni a füstöt az orrom alá. Látjuk, hogy már az elöttünk levö megállóban van a villamos, de ö még szívja-szívja a cigijét. Már beáll a megállóba, ahol vagyunk, de még mindig nem lépne a szemeteshez... neeem. Beleszív egy utolsót, a cigit ledobja a földre, a füstöt meg kifújja a tömött villamoson. A másik kedvencem pedig mikor a házban, már a liftben rágyújt, mert nem bírja ki azt a k***a fél percet, míg kiér az épületböl. A többiek meg fél napig szagolhatják a büzt, mert mire az kiszellözik... És utolsónak egy személyes, de talán nem egyedi példát mondanék. Párom családja többszázezer forintos hitelt akasztott a nyakunkba, mert a törlesztöre nincs pénz, de az összeg kétszeresét túlzás nélkül elköltik cigarettára. Mindezek után is képes vagyok tolerálni a dohányosokat, ha ök is tekintettel vannak rám, ránk. Remélem sikerült picit a másik oldal szemszögéböl is megmuatnom a dolgot.
2011. jan. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem a sózás volt kötelező, hanem a csúszás mentesítés, ami még mindig az.De van homok, van finom forgács.

A gyereket a játszótérig is el kell valahogy vinni, menyi olyat hallunk mostanság hogy zebrán ütik el a babakocsit toló anyukát, nagymamát, sokat pedig nem is minden esetet közölnek, de aki nem gyerekkel van azt is elütik a zebrán.

Persze ülök vonatra, autóba de nem napi szinten, talán egy évben 3x-4x ha nagyon muszáj.De ha lehet inkább a vonatra.


TB. Aki nem fizeti maga után, az fizet a dokinál, de ha te gyomor rákot kapsz, aminek semmi köze a dohányzáshoz, akkor is milliókba kerül az ellátásod, de szenya vagy hát nehogy már az én pénzemből gyógyulj.


Nem menteni próbálom a menthetetlent, csak csupán nem értem hogy miért kell ilyennek lenni, mikor ti sem vagytok tökéletesek, ti is tesztek olyat ami másnak nem tetszik, árthat is akár, még se bánt titeket senki, és olyan nagyra vagytok magatoktól.

2011. jan. 30. 09:18
 7/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem általában a dohányosok vannak szidva, mert van mindig kivétel, aki alkalmazkodik a környezetéhez, és tekintettel van másra, de a nagytöbbség nem. És igenis zavaró, mikor a buszmegállóban nem tudsz hova menni, mert akkor elmegy a busz nélküled, ott kell szívd más füstjét, és én igen is gyűlölöm, és nem tudom elviselni, ha valaki cigizik a környezetemben, és elviselem azt a két percet, nem azon múlik, de aztán moshatom a kabátom, a hajam, mert mind beszívja.. A másik, hogy sok ember nem csak cigizik, hanem fokozza a további igénytelenségével. Pl a házban, ahol lakom két emelet van, de nem panel, nekünk udvarunk van fent, az alattunk "lakóknak" csak nyitható ablak ide az udvarra, és mivel az elsőn irodák vannak, a kis alkalmazottak lemennek cigizni az ajtó elé, ott szépen elszívják, a csikket pedig otthagyják, had ne mondjam, hogy milyen igényes, hogy vagy 200 csikk van beletaposva a betonba közvetlen az ajtó előtt, a másik, hogy van mikor még a fáradtságot se veszik, hogy kimenjenek, és a lépcsőházban szívják el, kiszellőztetni nagyon nehéz, és elég gusztustalan dolognak tartom, hogy ennyire nincsenek tekintettel másokra. A másik dolog, amit még szoktam hallani, ki miért utálja a dohányzókat, hogy a munkahelyükön ők a kis cigiszünetükkel vagy 40%-kal kevesebbet dolgoznak, vagy nem tudom pontosan, mennyivel. És szerintem az is elég visszataszító, mikor a 13 éves kis barbi szájából lóg ki a cigi, meg a 20 évesekéből, mert semmi okuk rá. Persze nem a 'normálisabbik" fajtára értem, hanem az ilyen platinaszőke bmw-s műmellő lányokat, akik divatcigiznek, női cigivel, mert de tök jó, közbe semmi értelme, és ezt azért mondom, mert pl csomó 40-50 éves azért cigizik, vagyis azért szokott rá, mert mondjuk meghalt a felesége/férje, de egyik sem 13 évesen szokott rá. Mondjuk szerintem minden ember szájából gusztustalan, de azért szerintem mindenkinek kiverné a biztosítékot, mikor erre valaki még büszke is, például volt osztálytársam szeretne osztálytalálkozót szervezni, hogy találkozzunk már kicsit, jöttek az ötletek, hogy melyik kocsmába menjünk (15 évesen!) Mondtam, hogy én akkor nem szeretnék menni, szerintem abba semmi jó nincs, mondta valaki, hogy menjünk bowlingozni, erre 15 éves lány, hoogy jajj de az nem dohányzó... Azért ne mondja senki, hogy 15 évesen akkora dohányos valaki, hogy nem bír ki egy órácskát cigi nélkül, mert kibírja, csak kurv@ büszke rá, hogy ő cigizik.. 15L
2011. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk tökéletesek, de azért olyat ne mondj, hogy mindenki tesz olyat,amivel mások egészségét károsítja. Ha szörszálhasogatók akarunk lenni, akkor valóban, lásd: szennyvíz, esetleg dezodorok hajtógáza. De ezek ugyanúgy érvényesek a dohányosokra is, csak nekik ennyi nem elég, mellé dohányozniuk is kell, hisz nem lyukad az az ózonréteg elég gyorsan :D
2011. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Tettem fel hasonló kérdést én is.

Alapvetően nem az a gond hogy vannak dohányosok és nemdohányzók.

A probléma inkább abban keresendő, hogy vannak mocskolódó bunkó, intoleráns véglények és normális toleráns, megértő emberek. Mindkét oldalon.

Ezen nem segít az sem hogy ki cigizik és ki nem.

Mindig is egyetértettem azzal hogy egy épületben el kell különíteni a cigiseket, egy kellemes nagy jól szellőző helyre ahol nyugodtan cigizhetnek kávé mellett, kényelmesen. Mindenhol nem engedném meg a cigit, mivel tudom hogy ha pl szgép előtt ül valaki és cigizhet akkor nagyságrendekkel többet szívna felesleges, jobb ha kimegy kellemesen eltölt egy kis szünetet, elszív egy cigit, iszik egy kávét stb.

Kirekeszteni egy épületből? Azt nem, eléggé diszkriminatív és indokolatlan szerintem. ( Ahhoz vezet különben is hogy stikában fognak cigizni olyan helyeken ahol nem kellene, WC, szertár, raktár... stb. ) Értelmetlen.

Ugyan ez a nézetem vonatra, repülőtérre is. Hallod van egy két hatalmas légterű reptér ahol nem lehet cigizni sehol, milyen már ez? Tiltsuk be akkor a WC-ket , is majd kiderül hogy a nemdohányos milyen vacakul érzi magát ha nem tud wc-re menni órákon kersztül, kb ezt érzi a dohányos is, ja és teljesen indokolatlanul.

Megint nem azt mondom hogy mindig mindenhol lehessen cigizni, de legalább legyen egy elkülönített szoba ahol igen. Ha valaki ennek a szenvedélynek hódol , akkor tegye már meg nyugodtan.

Ugyan ez vonatkozik az otthonokra is. Mindig jönnek hogy a pici baba és társai. Huhh, érdekes cigis ismerősöknél, kimennek az erkélyre, vagy konyha a cigiző nyitott ablaknál, érdekes nincsen náluk büdös. Megint csak kulturáltság kérdése.

Egyébként ez az egész gyűlöletkeltés az EU-ból, jön , ennek az "összefogásnak" eddig csak a közös valutát és a dohányzás szankcionálását sikerült elérnie, bravó.

Megint az egyik legégetőbb hűdenagyonfontos problémát orvosolják. ( Igen valamilyen formában ki kell szorítani a dohányzást, mivel gondolom te is tudod, hogy ez elég negatív élvezet.) De baromira nem első és egyetlen célként. De ugye ez van, ezt kell szereti, divat lett az hogy fikázzuk a cigiseket, büdös bagósok, mindenkit megfertőztök fujj.

Én még nem láttam egy kampányon kívül ami ment vagy 1 hétig a tvben ( hurrá, biztos nagy hatása volt) , hogy cseszegettük a piásokat, kövéreket. Nem gáz, az ő kezelésüket is mi fizetjük.

Apropó TB, basszus itt mindenki hülye és csak én vagyok helikopter? Én akkor vagyok a legboldogabb ha a befizetett TB pénzemből egy fillért sem látok vissza! :) De komolyan , ha mindenki ezzel dobálózik hogy az én pénzemből gyógyítjuk, akkor lehet követni az amerkiai példát, javaslom Michael Moore : Sicko című film megnézését.Komolyan ezt akarjátok?

Mindenki lehet beteg, szokásoktól függetlenül is. Igen a cigi, mozgásszegény életmód, elhízás... stb. hozzájárul bizonyos betegségekhez. TE is lehetsz beteg ha paleolit diétát tolsz, mozogsz és a falun laksz. És ha ilyenkor neked ki kellene fizetned egy milliós költségű műtétet? Meg tudnád tenni? Nem hiszem. Ha arról van szó hogy az én befizetett pénzemen meggyógyítanak bárkit örülök neki? Persze! Miért ne tenném? Társadalmi érzékenység, ennyi.


Apropó! Láttátok a Szerencsejáték Rt. nek a hirdetétsét, Manyi néni lottózik ergó támogatja a sportolókat és társai.

Basszus ekkora marhaságot, akkor mindenki aki cigizik, kávézik, pirospaprikát eszik és tankol, ( jövedéki termékek) kiemelten hasznos tagja a társadalomnak mert nagyban támogatod vele a sportot, kultúrát és.. stb,

Hasznos tagja a társadalomnak pedig mindenki más aki bármit is vesz ( áfa) hol a viharban vannak ilyen kor az ombudsmannok hogy megvédjenek attól hogy még több agysejtem legyen öngyilkos egy ekkora marhaság láttán. Ja sehol, én csak egy kicsi adófizető, dolgozó magyar állampolgár vagyok, az állam szemében senki.


Na végszóra, akinek nem inge ne vegye gatyára, aki csak mocskolódni jár ide az tehet egy szívességet és menjen innen a francba. Aki segítene a cigiseken tegye normális hangnemben azt köszönöm. Aki meg értelmes választ ad annak meg külön jár a köszönet.

Itt mutatnám be ezt a kérdés válasz kombót, ami kellően illusztrálja, hogy a kedves válaszolókba mennyi segítőkészség és jóindulat szorult.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__1487160-a..


Üdv

Egy exdohányos

2011. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Persze jogotok van füstmentesen élni, de amikor itt mennek az oltások az olyan stílusban tudjátok néha tenni hogy még az is magára veszi, akinek valóban nem kéne.


Régen is eljutottak az emberek A-B -be amikor még nem volt autó.


Ez a vonaton büdösen utazunk dolog, másnak épp úgy elkel viselni a pacsuli szagot (tisztelet a kivételnek), de az sem épp kellemes sőt egyenesen fejfájdító tud lenni, amikor valaki fél flakon dezodort fúj magára.

Ha mindenkinek minden tetszene, akkor már rég megállt volna a világ.

Képtelenség úgy élni, hogy mindenki mindenkinek megfeleljen, és persze hogy hangot is lehet adni a véleményünknek csak nem mindegy hogy ezt mien stílusba tesszük.

2011. jan. 30. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!