Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha már elmúltam 18, beleszólha...

Ha már elmúltam 18, beleszólhatnak még a szüleim hogy dohányzok-e vagy sem?

Figyelt kérdés

19 éves végzős gimnazista lány vagyok, és még a szüleimmel élek, akik nagyon konzervatív felfogásúak. Nem lehet rám semmilyen panaszuk: kitűnő tanuló vagyok, nem járok bulizni, inni, stb. Pár hónapja viszont cigizni kezdtem, napi 2-3 szálat szívok el, de van hogy egyet sem. Nem azért kezdtem el hogy beilleszkedjek vagy hogy menő legyek (abból a korszakból már kinőttem), hanem mert így tudom levezetni a stresszt a suli, előrehozott érettségi, nyelvvizsga, stb miatt. A szüleim rájöttek, és teljesen kiborultak, hogy ők nem erre neveltek, nem fogják végignézni ahogy tönkreteszem magam... Én teljesen megértem őket, de kérdezem én: beleszólhatnak ők még abba, hogy házon kívül mit teszek? Mindig csak az utcán gyújtok rá, nem lesz füstszagú miattam a lakás, őket pedig minél jobban megkímélni ettől az egésztől. Elvégre nagykorú lettem, lassan már én döntök arról hogy mit csinálok.

Ti mit gondoltok erről? Titeket mennyire próbáltak befolyásolni a szüleitek? Főleg dohányzók válaszát várnám, az antidohányosok inkább ugorják át ezt a kérdést, tisztában vagyok vele milyen káros hatásai vannak a cigarettának :)


2011. okt. 13. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
ha a saját pénzedet költöd rá azt csinálsz amit akarsz, ha meg az övéket akkor nem
2011. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg te döntöd el, de amig a szüleid pénzét költöd ilyenre, addig igenis van beleszólásuk.

Egyébként tényleg jobb lenne még most abbahagyni, mert késöbb egyre nehezebb lesz és egyre többet fogsz szivni, hogy legyen hatása.

2011. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Ha a saját pénzedből veszed,akkor szerintem annyira nem sok "közük" van hozzá!
2011. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Az utcán dohányzó nőnél már csak a részegen tántorgó nő a kiábrándítóbb. A szüleid nem szólhatnak bele, elvileg. Megtilthatják, hogy otthon dohányozz. De mégis mit várnál? Azt, hogy biztassanak: jól van kislányom, szívjad csak, tedd tönkre magad! Ők jót akarnak és erre te is rá fogsz jönni előbb-utóbb.
2011. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Lesznek még ennél nehezebb időszakok is, akkor láncdohányos leszel? Találj más módot a stressz levezetésére. És igen, ha a szüleid fizetik a cigit, akkor beleszólhatnak.
2011. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Addig erőlködtél, amíg rászoktál? Bravó! :( Ez még nudli, ami most van. Majd az életben egyre több stressz ér, így egyre többet szívsz! Rengeteg egyéb módszer van a stressz levezetésére, te meg még egy csomó pénzt kiadsz a legidiótább módszerre. Most szokjál le amíg nem késő, és ne azon filózz, hogy beleszólhatnak-e a szüleid. Igen bele, amíg az ő házukban laksz, és az ő kenyerüket eszed!
2011. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
lfszt sem segít a stresszen, mondom ezt úgy hogy napi 1 dobozt szívok... Akkor kezd el segíteni a stresszen, amikor ideges vagy amiatt hogy nem tudsz rágyújtani, és végre hozzájutsz egy cigihez.
2011. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 bánomisén ***** válasza:
90%

Szerintem, ha saját pénzből veszel cigit, és nem zavarod őket a füsttel, nem szólhatnak érte.

Viszont van értelme vagyonokat költeni arra, hogy elfüstöld? Anélkül, hogy prédikálni akarnék, azt javaslom, hogy tedd le, amíg még nem szoktál rá teljesen és keress valami mást, amivel levezeted a stresszt. Sportolj, rágózz, mittudomén. A cigire szánt összegeket meg rakosgasd félre, egy év múlva már jelentős megtakarításod lesz.

2011. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ugyebár a korodnál fogva nem szólhatnak bele,pláne,hogy nem otthon dohányzol.

De viszont ha az ő pénzükön veszd,akkor azért joguk van beleszólni

És hidd el,hogy ők csak jót akarnak!

(Egyébkét grat,hogy kitűnő tanuló vagy! :D)

Nem kioktatásként,de szerintem is hagyd abba,amíg komolyabban rá nem szoksz.

Amúgy milyet szívsz? :D

14/F

2011. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha a szüleid sem dohányoznak, akkor örülj neki, hogy ilyen szüleid vannak.

Nekünk lassan már kajára sem lesz pénzünk, mert napi több, mint 2 dobozt szívnak el.

Enni sem tudok nyugodtan, mert rosszul vagyok a füsttől, de ők ezzel nem foglalkoznak, le sem szarnak, hanem mikor elkezdek enni, azonnal azt a büdös izét szívják.

19/f

2011. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!