Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vízipipa tényleg erős? Mi a...

A vízipipa tényleg erős? Mi a jó benne egyáltalán?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 16:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A vizipipa eggyeltalán nem erős csak sok a füstje..:D az arabok vizipáznak és ő ezt csinálják cigi helyett. Mostmeg bejött ez is a divatba...
2011. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Morozov ***** válasza:
Semmi nem jó benne,csak vannak akik ettől érzik magukat nagynak...a nikotin ugyanúgy benne van,mint a cigiben.
2011. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Egy vizipipa elszívása egyenlő EGY DOBOZ CIGARETTA elszívásával...


Amellett sokkal veszélyesebb, mert a cigiben valamicskét véd a füstszürű, ez a vizipipában nincs meg.


Szakemberek szerint az is veszélyes, hogy a füst lehül a vízen és így szívod be, ez ártalmasabb a cigarettánál, mert ezáltal mélyebbre tüdőzöd le a füstöt...


Sokan azt hiszik, hogy a vizipipa dohányban nincs nikotin (mert a gyümölcs aromát érzik ki erősen), pedig ez nagy tévedés, mert ebben is dohány van, márpedig a dohányban ott a nikotin!


Én évekig éltem Egyiptomban, volt szerencsém látni a vizipipázó embereket, a fogukról csöpög a sárga nikotin, az idősek szinte mind tüdőbetegek!!!


Nekünk is van vizipipánk DÍSZNEK, de soha nem gyújtanám meg és mindenkit csak lebeszélni tudok a használatáról!

2011. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem erős a füstje,ha ügyesen tömöd meg.

Én körülbelül 3 éve vizipipázok rendszeresen,tudom hogy nem egészséges de egy nagyon hangulatú úgymond szertartás a barátokkal.Finom füstölés közben beszlgetünk.

Külömben az arabok is cigiznek,nem ahelyett csinálják.

16F

2011. jan. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem szokásom offolni de kedves 2. válaszoló igazán gondolkodhatnál hogy 1doboz cigi = 1 pipa..Már eleve az otthoni zsebkendőn átfújod a füstöt a ciginél szépen besárgul a pipánál meg csak 1 nedves folt marad.és az se mind1 h miből van a füst mer nem tagadom a pipa tényleg nem egézséges de azér a ciginél sokkal de sokkal "jobb" mert rohadtul nem károsít annyira..3évig cigiztem és majd kiköptem a tüdőm 200méter futás után most 2éve pipázok és semmibajom a tüdőszűrésnél is teljesen egézséges a tüdőm.. ennyit arról hogy a pipa = 1 doboz cigi
2011. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
bocsánat.. előző vagyok 3. válaszolóra értettem
2011. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Kérdezném hogy akik aztmondják hogy 1 doboz cigi azok honnan tudják?Ne WHO-t meg a TV-t mond mert kiröhöglek.
2011. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

A retek klubbon is bemondták, hogy a vizipipa halálos méreg!!!!!


A WHO-s kutatásban meg akkor baromságok vannak leírva, hogy csodálom a titkárnőnek aki gépelte nem tűnt fel... Ráadásul nem is saját kutatás, hanem összeollózták pár dohánygyárak által megfizetett másodrangú kutató munkáiból. Véletlen sincs benne egy hiteles vizsgálat sem.

2011. febr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Cöcöcö...a vízipipa dohányában feleannyi nikotin nincs, mint a cigiében. És hányan szívunk egy pipát? Többen...a cigit meg egyedül. És miért van ott a víz? Mert megszűri. És érzel kaparást a pipa szívása közben a torkodban? Nem. Azért nem, mert gyengébb.

Nincs benne égéstermék, mint a cigiben, ezen kívül nem okoz függőséget.

A pipát egyébként se azért szívjuk, mert elvonási tüneteink vannak, vagy mert "rá kell gyújtanunk", hanem mert jólesik. Mi hétvégén összeülünk a barátainkkal, tömünk egy pipát, elpipázgatunk, dumálgatunk, ha leégett, akkor meg csinálunk valami mást... nem esünk kétségbe, ha egy-egy héten kimarad, mert nem azért szívjuk, mert kell, mert különben felrobbanok...egyértelműen gyengébb.

Hogy mi jó benne, azt meg nem tudom megmagyarázni, próbáld ki és meglátod.

2011. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A vizipipa "egészségesebb" mint a cigaretta.Az előttem szólok valamit nagyon nem tudnak!A vizipip nevében is benne van pipa,és úgy is használják:magyarul nem tüdőzik le.2:a víz a füstőt lehüti így a nikotin nagy részeaz edényben és a csőben lerakodik.3:A cigarettában sem elsősorban a nikotin a káros,hanem a papir égese (az tartalmazza a kátrányt)valamint a füstszürőből leszakadó mikro vatta,vagy papírdarabok amik a tüdőt irritálják!4:A különböző hozzáadott aromásító és hozzászokást elősegítő anyagok! Ez a vizipipában mind nincs meg!!
2011. febr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!