Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire igaz vagy általánosít...

Mennyire igaz vagy általánosítható ez a kijelentés?

Figyelt kérdés
Ha egy gyermek mindkét szülője dohányzik, akkor a gyerek 95% hogy felnőtt korában dohányos lesz. Ha csak az egyik szülő, akkor pedig 40%.
2011. febr. 9. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Làttam màr olyat,ahol a szülök dohànyoztak és a gyerekeik nem.Es forditott esetben is.
2011. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem általánosítható, és a számokkal is vitáznék, de tény hogy a szülői kép erősen befolyásolja a gyerek viselkedését.

De ez és még kismillió tényező is befolyásol hogy cigizni fog e valaki vagy nem. ( Osztálytársak, haverok, közösség...stb)

2011. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A családomban rokonaimat, és ismerőseimet "vizsgálva" sajnos igaz...
2011. febr. 9. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát tényleg több olyat látod ahol ha a szülö se sziv akkor a gyerek sem,de biztos akadnak kivételek,sőőt.Biztos közrejátszik az is h kinek milyen lesaz idővel a baráti köre,munkahelye,életvitele stb.
2011. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább általános.

Ha veszem pl. a mi családunkat,dohányos szülőkkel,és a testvéremmel mi is dohányzunk.

Van egy ismerősöm,nem dohányzó szülőkkel,mindkét gyerekük dohányzik.

Ha csak az ismerőseimet nézem,szerintem kb.ugyanannyi van mindkét példámból.

2011. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apám dohányos, és minden rokonom apai ágon dohányzik, vagy dohányzott évtizedeken át (nagyszülők már csak ritkán, ezzel erre próbálok utalni). Anyai ágon ha jól emlékszem senki nem dohányzott, anyám sem, nagyszüleim sem, nagyszüleim testvérei sem. Én 18 éves koromban szoktam rá, de ha olyanom van, szenvedéssel, de kibírom napokig is cigi nélkül. 21/L
2011. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!