Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az jó ha hamar leszokok a...

Az jó ha hamar leszokok a cigiről?

Figyelt kérdés
15éves vagyok jelenleg 3éve cigizek.de eddig mindig volt idő amikor tök simán leszoktam.erős dohányos vagyok am napi fél,néha egy egész dobozzal is elszívok.de (nem menőzésből cigizek!!!)de viszont van úgy amikor kedvem támad leálni egy darabig akkor nem is hiányzik és elvagyok nélküle.szerintetek ez jó?:)
2011. febr. 18. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az lett volna jó ha rá se szoksz! 12 éves korod óta cigizel???

Hová fajul el a világ!

Aztán majd ne csodálkozz, ha alacsony maradsz, és nem áll fel a cerka, vagy ha majd felnősz nem lehet gyereked...

Jobban tennéd, ha most azonnal abbahagynád!

A szüleid is büszkék lehetnek, h egy ilyen büdös bagós gyereket neveltek...

2011. febr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

13 éves korom óta napi egy dobozzal szívok el. ennek már 9 éve, és még mindig nem sikerült letennem. talán már nem is fog. szerintem amilyen gyorsan csak tudsz, szokj le. felnőtt fejjel mondhatom, ostoba vagy, ha megtartod ezt a rossz szokást ilyen fiatalon!

üdv,

22/L

2011. febr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm.de azért olyan hamar még nem lesz baj.tudtommal a rák csak évekkel késöbb keletkezik.mármint ha több évig cigizek..de kb egy hónapba 2hónapig cigizek azt 10hónapig nuku
2011. febr. 18. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:
12 évesen elkezdtél dohányozni? az nagyon nem jó. az viszont jó ötlet hogy leszokj, de még az nagy önuralomra vall, hogy már csak az elhatározásod meg volthozzá, sok dohányos még erre sem képes. ha le tudnál szokni az nagyon jó lenne
2011. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
szerintem nincs abban semmi hogy 12 éves korod óta cigizel. ezen már nem kéne meglepődni senkinek, hisz ez mostanában szinte normális.. én is annyi idős vagyok mint te most, 2 éve cigizek.. először csak azért kezdtem el mert a többiek is azt csinálták. jó nagy baromság volt. 3naponta fogytak el a dobozok.. mostanára egész jól sikerült leszoknom, kb 2 hónap alatt fogy csak el egy doboz. csak akkor szívom, ha valami miatt nagyon ideges vagyok. azóta észrevettem, hogy sokkal több pénzem marad szórakozásra.. :):)
2011. febr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
értem.az viszont igaz hogy több pénz marad stb.de pl ha társaságban vagy ,,cigisekkel'' ráadásul haverokkal.akkor viszont néha tényleg jólesik egy pár szál :D főleg ha ideges az ember
2011. febr. 18. 23:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Bizonyám, a nagyon fiatalkori dohányzás nagy potenciagyilkos.

Ha a tüdőrák nem is vinne el, csak jóval később, a szégyen, amit ki kell állnod, hogy nem megy a szex előbb megsemmisít.

Jó lenne, ha még időben elhagynád a bagót.

2011. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

23:34

Persze, h szerinted normális, ha te is olyan hülye vagy mit a kedves kérdező. Nekem még most 24 évesen se jutna eszembe, h rágyújtsak, sőt ha eszembe is jutna, akkor apukám, aki nagyon erős dohányos, törné el a kezem....

Nem értem, h a szüleitek, hogy engedhetik meg ezt nektek.

Kérdező, a dohányzás meg nem csak a tüdő rák miatt veszélyes.

2011. febr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, én 1,5 évig cigiztem, és néhány hete döntöttem el, hogy soha többé nem gyújtok rá. Ennek több oka is volt.

Egyfelől minél tovább csinálod, annál nehezebb lesz letenni, nekem ez a meggyőződésem. Írta előttem egy hozzászóló, hogy már 9 éve cigizik... az nagyon sok. Ha ő megpróbálná letenni a cigit, valószínűleg komoly elvonási tünetei lennének. Minél hamarabb próbálod abbahagyni, annál könnyebb lesz.


De anélkül nagyon nehéz abbahagyni a dohányzást, hogy erősen elhatároznád. Én pl átgondoltam, hogy mit ad nekem a cigi pro és kontra. A mérleg erősen negatív irányba billen, hiszen a pozitív oldalon napi 15x10 perc kellemesnek vélt érzés, kevés nyugalom áll szemben azzal, hogy iszonyat drága, iszonyat büdös (én magam nem éreztem, de gyakran tudatták velem) és káros, nagyon.


Főleg az anyagi része miatt akarom végleg elfelejteni, mert pl azzal, hogy káros, a kezdetek óta tisztában voltam. Ahogyan minden dohányos. Ez nem tart vissza, sajnos. Rájöttem, hogy semmi pluszt nem ad a cigi az életemhez, amit ne tudnék nélkülözni, és ha valaki belegondol, ez tényleg így van, ellenben annál többet vesz el.


A rák kialakulása Kedves Kérdező, sokmindentől függ. Lehetséges, hogy 40 évig szívhatod a cigit, és nem leszel rákos. Lehetséges, hogy csak rövid ideig dohányoztál, esetleg csak passzívan, mondjuk a családnak köszönhetően, és mégis tüdőrákban halsz meg. Ezt nem tudhatod. Való igaz, hogy a copd csak évek alatt alakul ki, ha kialakul egyáltalán, ez is genetikai dolog. Ellenben szerintem ostobaság azt gondolni, hogy 1-2-3 év dohányzás ugyan mit árthat... én is így gondoltam egyébként.


Most még fiatal vagy, nincsenek egészségügyi gondjaid, még a dohányzás ellenére sem, csak azt ne feledd, hogy ez nem lesz mindig így. Ha a haverok kedvéért, meg mert "jól esik" megtartod ezt a szokásod, lehet, hogy 40-50 évesen átkozni fogod a napot, amikor először rágyújtottál, de lehet akkor már késő.


Komolyan gondolom, hogy inkább igyál, ahelyett h rágyújtasz, és ne is gondolj a cigire. A neten lehet keresni különböző leszokási "technikákat" :D Nekem pl a teljes megvonás, a gondolatból való kiűzés, és a pótcselekvés helyettesítése volt a nyerő.

Egyetemista vagyok, szerettem az előadások előtt mindig rágyujtani a szünetben, igazából nagyon jól esett... ezt most úgy pótolom, hogy beülök az előadóba és újságot olvasok, vagy megiszok egy kávét a büfében. A lényeg, hogy amikor úgy érzed gyújtanál egyet, keress valami más tevékenységet, habár elhatározás nélkül az egész SEMMIT nem ér.


Bocs, hogy hosszú voltam.

2011. febr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A www.leteszemacigit.hu-n rengeteg hasznos gyakorlati ötletet, segítséget talál, aki rászánja magát, hogy abbahagyja. Sok sikert hozzá!
2011. febr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!