Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 éves vagyok. Ma ki próbálta...

13 éves vagyok. Ma ki próbáltam a cigit (2 szál) árthat?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom szedett rá nagyon jó volt.Félek hogy rászokok.Már most kívánom pedig 1 órája volt.Szüleim megtiltották hogy cigizzek mit csináljak?

Honnan tudom a füves és a sima cigit megkülönböztetni?


2011. febr. 23. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

egy-egy szál még nem

de attol tartok hogy rá fogsz szokni és akkor ezután már rendszeres lesz főleg hogy kivánod és nem sokára benne leszel abba a korba hogy szülök tiltják és akkor is

és a rendszeres meg igen ártalmas

2011. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

füvescigi:

[link]


[link]


rendes cigi:

[link]

2011. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bányai Károly ***** válasza:

2 száltól nem lesz bajod. Mivel még jó 10 évig fejlődik a szervezeted, ezért komoly bajokra számíthatsz, ha rászoksz. Visszamaradhat kicsit a növekedésed, vérszegénységed lehet, de rögtön semmi durvát nem fogsz tapasztalni. A baj az, hogy fiatalon gyorsan osztódnak a sejtek, vagyis nagyobb esélyed lesz arra, hogy felnőttként rákot kapsz.

Azt, hogy már most kívánod, bemeséled magadnak. 2 száltól nem alakul ki függőség.

Mit csinálj? Ne dohányozz!

Nem kell megkülönböztetned, mert egyiket se veszed a szádba. Amúgy más a szaga, amikor ég. De ha nincs meggyújtva, akkor onnan lehet tudni, hogy a füves cigit kézzel sodorták. Ha szétszeded, a barna szálak között zöld izék vannak. Na az a fű.

2011. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Én 5.-dikes korom óta cigizek. Most vagyok 11, és nem szoktam rá,. Csak élvezem ha cigi lóg a számban:D:D

Ne aggódj, szinte lehetetlen pár hónap, év alatt rászokni..

2011. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

előző vok


mármint most 11. osztályba járok

nah:D

2011. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Bányai Károly ***** válasza:
82%
Te is jobban tennéd, ha inkább sárgarépa lógna a szádból. Egy ismerősöm 16 éves kora óta cigizik. Kb. fél éve van hátra az életből, tüdőrák.
2011. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én 14 éves koromtól 23 éves koromig (3 héttel ezelőttig) dohányoztam. 3 hete elég beteg lettem, influenza, magas láz, utána szövődményként mandula- és légcsőgyulladás. Annyira köhögtem és rosszul voltam egyszerűen, hogy azt hittem megfulladok. Szedtem antibiotikumot egy hétig de még mindig csúnyán köhögök, és fáj a torkom. Az orvos is megmondta, hogy a dohányzás miatt húzódik el ennyire a gyógyulás. És én is éreztem, hogy nem tett jót ez a sok évnyi dohányzás, ezért miután "meggyógyultam" sem gyújtottam rá újra, pedig rohadtul tud hiányozni.

Sokszor próbáltam leszokni, de soha nem volt hozzá elég kitartásom...nagyon nehéz, úgyhogy azt tudom javasolni, hogy tűnj ki inkább azzal a többiek közül, hogy TE nem dohányzol!! Engem is a "barátaim" vettek rá, és ha visszapörgethetném az időt, akkor biztos nem gyújtanék rá 14 évesen...

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett...

23L

2011. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tetris ***** válasza:
90%

Gratulálok! Mostmár igazi menő csávó lettél, most, hogy már dohányzol. Enélkül nem is lennél igazi férfi.

Kívánod? Hár gyújts csak rá, és mérgezd magad, mert így divat! Füves, nem füves, oly mindegy neked! Szívjad csak!!

2011. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

hülyeséggel ne törődj. válaszom:

2 száltól semmi függőség nem alakul ki, max mentálisan kívánod(bármilyen pozitív cselekvés után alakulhat ki ilyen, nem csak a cigi miatt, pl. megkívánsz egy sütit). amúgy meg még várj 2-3 évet minimum a cigizéssel.

füve cigit a legkönnyebben úgy tudod megkülönböztetni, hogy csak csiga (összetekert papír) van az elején, a rendes cigiknél 99%-ban filter (szivacs), ill. a füves ciginek finomabb a szaga :) meg persze ne utasítsd el azt se (ÉVEK MÚLVA, most nehogy kipróbáld!).. :)

2011. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
1-2 száltól még semmi bajod nem lesz, és nem is fogsz rászokni, csak egyszerűen ne gondolj rá, csinálj valami mást, meglátod nem fog hiányozni:) Én 14 éves koromban próbáltam ki először, és sajnos szívtam is elég sokáig, de hidd el, sokkal jobb füstmentesen élni:D
2011. febr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!