Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok, és...

8 hetes terhes vagyok, és dohányzom! Eddig napi egy dobozzal szivtam, most hogy már tudom, hogy mivan kevesebbet! Probáltam már lerakni de nagyon ingerlékeny lettem és ugy hallottam hogy ez jobban árthat a babának! Igaz ez?

Figyelt kérdés
2008. máj. 24. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Ez hüjeség.Én is dohányoztam terhesség elött(több mint 1doboz naponta) és egyik napról a másikra le tudtam mondani róla a kicsi érdekében.Szerintem minden a fejedben dől el,és ha igazán akarod -számit a babád egészsége-akkor menni fog.Sok sikert!
2008. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!NAgyon vigyázz a cigivel,mert ha terhesség alatt cigizel,akkor koraszülött lehet a babád,vagy pedig a tüdeje lesz beteg.Asztmás is lehet tőle.Szerintem az ő érdekében mindenképp erőt kell venned magadon,és le kell raknod a picit.Most ő kell hogy a legfontosabb legyen.Gondolj bele ő most csak rád számíthat,neked kell mindentől megvédened.Ő még nagyon törékeny és tehetetlen ahhoz,hogy meg tudja magát védeni a legapróbb veszélytől is.Ez 100%-osan a te dolgod.Te vagy érte felelős.Vigyázz rá nagyon.

Boldog babavárást,és mielőbbi leszokást!Mindkettőtök érdekében!

Üdv.:22 hetes kismama :)

2008. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Szia, én is igy vagyok. Sikerült lecsökkentenem a 8mg helyett 3-ra és a napi 1 dobozt napi 3-4 szálra. Én is hallottam róla amit mondasz hogy a stressz többet árt a babának, de nem tudom hogy melyik a jobb. Valószinűleg, ha 3 napig stresszelnénk és megkimélnénk a babánkat. Sok rossszat is hallani hogy mennyivel kárositod a babát, és a méhlepényt is, amiből táplálkozik majd. A kolléganőm végig cigizte az első terhességét és szép egészséges lánya lett. Most újra terhes megint cigizik többet mint én.De szerintem ez genetika kérdése. Hogy mennyit bir a baba, mennyire táplálod közben vitaminokkal mellé. De persze nem kéne ezt kockáztatni mert sose tudni. Én 15 éve dohányzom és nagyon szégyellem de nem tudtam letenni, azért emiatt a napi 4 szál miatt is lelkiismeret furdalásom van. Szerintem amúgy ez tényleg a fejben dől el igazán. De éreztem én is azt a stresszt, amikor még a függönybe is belekötsz hogy hogy áll. Tudom miről beszélsz.


Én azt javasolom, hogy mindenképpen csökkentsed a mg-ot is vmi gyengére, és 3 szálnál többet ne szivj el egy nap. Azt hiszem 3 szálat még a lepény is át tud szűrni. Ha többet szivok én is érzem hogy sok, mert már nem esik jól. És tömjed magad C vitaminnal. Mert a cigi kivonja a c vitamint a szervezetedből. Meg magzatvédő vitamint is szedjél.

2008. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja és rengeteg gyümölcs, zöldséget, meg egészségesen étkezz. Üdv. 17 hetes kimama
2008. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Gondolg a fejlődési rendellenességekre, alacsony születési súlyra, koraszülésre és arra, hogy amikor te élvezettel szívod a cigarettát, a kisbabád éppen levegő után kapkodva fuldoklik. Hát tényleg ezt akarod? Ha valami baja lenne hogy számolnál el magaddal? Már most nem csak magadnak ártasz, már felelősséggel tartozol egy másik életért is, és ő nem tud szólni, vagy nem tud védekezni a rossz dolgok ellen, ezt te tudod megtenni helyette. Én is dohányoztam terhesség előtt, nem is keveset, de amikor megtudtam hogy terhes vagyok, nem volt kérdés, hogy melyik fontosabb, a babám egészsége, vagy a bagó, és egyből letettem. Nem volt nekem sem könnyű, még néha álmomban is előjön, de hidd el, megéri! Kitatás, és sok sikert a leszokáshoz, és persze boldog babavárást! 13 hetes kismama
2008. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!alig vártam hogy jöjön a pici akkor ugy voltam vele hogy egyszerüen lerakom a cigit,de most meg nem megy... a legerössebbet szivtam,most az 1 mg osat!remélem sikerülni fog leraknom!
2008. máj. 24. 14:43
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

pontossan ugyanebben a cipőben járok, én is nagyon erős cigit szívtam a terhesség előtt most 1mg-osat és én is csökkentettem 2-3 szálra. nekem a dokim javasolta hogyha ingerlékeny vagyok akkor 1-2 szál nem árt mert a stressz sokkal károsabb.de azon vagyok hogy lerakjam.

7hetes kismami

2008. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

tedd le a cigit légyszives!!!! még olvansi is rossz!!!

a stressz korántsem olyan ártó a babának mint a legerősebb cigi!!! hidd el!

2008. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ugyan én nem várok babát,de szerintem a stressz ugyanúgy árt egy babának,mint a napi 3-4 szál cigi. Bár az én édesanyám mielőtt akart engem és a testvéreimet,fogantatás előtt lerakta a cigit. Valóban akarat kérdése az egész.Gondolj a babára és arra,hogy "van nálam cigi,akár mikor rágyújthatnék".Én is dohányzom,és ha erre gondolok annyira nem is kell a cigi.Egyébként lehet kapni nikotin és kátránymentes cigit olyan helyeken,ahol gyógypapucsokat,meg mindenféle egészség-mániás dolgot lehet vásárolni,persze jóval drágább,mint a sima bagó.Ezoterikus boltokban pedig eukaliptuszból tekert "mini-cigit".Ebből szinte elég egy slukk is,utána nem fogod kívánni a cigit. :)Azért szurkolok,hogy le tudd rakni!És boldog babavárást! :D
2008. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld ki a herbál cigit, nem tartalmaz nikotint. Ha azt szívod, rájössz, hogy nem is a nikotin hiányzik, hanem a mozdulat. Viszont olyan "büdi" hogy leteszed egyből.

Én egy olyan dobozzal vettem, és le is tudtam tenni mire elfogyott. Kb 700 Ft és gyógynövényboltban kapsz.



Csak ügyesen!

2008. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!