Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit gondoltok a dohányzás...

Mit gondoltok a dohányzás elleni törvényről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Támogatom...
2011. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jogosnak érzem, de egyben kicsit kirekesztőnek is. Ez egy eléggé komplikált és sok feszültséget keltő téma volt mindig is és az is lesz.

A bevezetését helyénvalónak érzem,de ezzel együtt sok más témával is foglalkoznék.

A szellőzés fontosságával, kiskocsmában is de főleg nagy zenés táncos szórakozóhelyen, én kötelezővé tenném az MSZ 04-140/3 szabvány által előírt fejadagot legalább ( 20m3/h/fő nemdohányzás esetén , cigivel ez 30 m3/h/fő) , ez is kevés egy diszkóban a nagy hőfejlődés miatt, de valami. ( Hiába kellene ezt betartani, nem tartják be.)

Összességében nagyon furcsa ez a törvény, étteremben kávézóban , discoban meg is értem, de kiskocsmában ( nem pub-jellegű helyen) hanem a klasszik késdobálókban nemigazán érzem jogosnak. Itt tuti a vendéglátósra bíznám, hogy akkor döntsön dohányzó vagy nem dohányzó, ezt feltüntetve mindenki saját felelősségére mehet be.

Akik pedig ilyen helyen dolgoznak, hát van veszélyesebb szakma is, senki sem kötelezte őket erre, illetve ismerték a munkakörülményeket, szóval nekik maximum egy minimális pótlékot ítélnék meg.

Emellett örülök a hamburgeradónak, bízok benne hogy ezzel együtt az organikus ételek árát pedig csökkentik, valamint ingyenes vagy csak jelképes összegekért igénybe vehető sportlétesítményeket is nyitnak/alakítanak.

Emellett szeretném ha a városokban korlátoznák a gépkocsi forgalmat és a pl bkv kiöregedett flottáját.

De persze ez nem fog sajnos bekövetkezni, a kormány félti állítólag az egészségemet , de érdemben mégsem tesz ellene, csak két ilyen jól elkülönített csoportra osztja meg a nemzetünket hogy szépen egymás torkának essünk.Ez itt a gond.

Én komolyan bízok benne hogy a jövőben sokkal kevesebb dohányos lesz, de jelenleg ez a törvény úgy hat mintha cseszegetnénk őket, majd bezsebeljük a cigi utáni adót, eléggé kétélű szerintem.

Lényeg a nemdohányzónak is joga van a friss levegőhöz, de nem csak a kocsmában, a metróban és az utcán is!

És tényleg bízok benne hogy a dohányosok egy része leszokik és kib@szik a kormánnyal hogy hosszú és szép élete lesz!

Én voltam mindkét oldalon , nem cigizek jó ideje, szóval át tudom érezni mindkét fél álláspontját. Ezért nem fekete fehér ez a téma hanem szürke, senkinek és mindenkinek is igaza van egyszerre és mégsem.

2011. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%ban jogos, kicsit eltúlzott de jogos... és dohányzom
2011. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kirekesztő szerintem.


egy kocadohányos.

2011. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes!!! Vannak (tisztelet akivételnek) akik sirnak hogy nem vagy alig tudják kifizetni a számláikat, de cigire van pénz, az az első! Arra 10 - 20 - 30 ezer ft is elmegy havonta!
2011. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
fa*zság
2011. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de semmi közöd nincsen ahhoz hogy ki mire költi a pénzét. És újfent nem ez volt a kérdés.
2011. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11.57 Teljesen igaza van! A dohányosok egy része ilyen! Ez szenvedélybetegség leszokni nagyon nehéz! Az ismerőseim közt is van ilyen. A törvényel pedig egyetértek!
2011. márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!