Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-cigi vs dohányzás?

E-cigi vs dohányzás?

Figyelt kérdés

Sajnos én is dohányosok közé tartozom. Tinédzseri beilleszkedési nehézségek, rossz társaság stb.. Elérkeztem a "Nagy döntés"-hez, mint már oly sokszor... Hallottam a nikotinos tapaszról, rágóról, terápiákról, még vmiféle akkupunktúráról is. Próbálni egyiket sem próbáltam, hanem az egyszerű, leteszem, nem gyújtok rá többé módszert. Sajnos nem sikerült :S

Nem tudom, hogy mennyi értelme van, de vmiféle leszoktató módszert ki szeretnék próbálni, hátha...

Leginkább az e-cigi érdekelne. Itt a gyakon főképp tapasztalatokon(!) alapuló vélemények érdekelnének.

Van itt olyan aki leszokott e-cigivel, vagy ismer olyat? Vagy épp leszokóban van?


(kérem azokat, akik csak hallomásból ismerik az elektromos cigarettát, azok ne itt véleményezzék)


Más módszerekkel való leszokásról is szívesen olvasnék!


Előre is köszönöm!


2011. nov. 1. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Állítólag jó, én bele szívtam egyik osztálytársamébá párat, inkább olyan mintha az áram megrázná a nyelvedet, csípi, bár ez a legerpősebb (1.8, tehát 18 mg-s) patron volt. Az osztálytársam 1-2 hét után eladta, és mellette még a rendes cigit is szívta. Szóval ez nem olyan hogy magától leszoktat, kell az elhatározás is. Én minden ilyenek nélkül fogom megcsinálni.
2011. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sok sikert! Először próbálod?
2011. nov. 1. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 14 vagyok és nem cigizek. Kapott a család egy ilyen E-Health márkájú e-cigit. Én kb 2-3 hétig szívtam mert ízlett.

De semmi hatása sincs. pedig ez a legerősebb volt ebben a márkában. Le lehet vele szokni de a minimum határ amiben vegyél ecigit az 12000 körül van. Az megéri.

2011. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Első vagyok. Hát egyszer már leszoktam egy hónapra betegség miatt, aztán amikor újra lábra tudtam állni kimentem és megkínáltak egy szál marlboroval, onnantól kezdve visszaszoktam. Egyébként nem olyan drága ám ez az elektromos cigi, csak az ázsiában kell megvenni. Tehát az ázsia centerben, ugyanazt kapod, csak éppen 2300 forintból kijössz, úgy hogy van egy elektromos cigid, meg 10 darab (választható: marlboro, pall mall, cherry, minden féle van) patron mellé. Nagyon megéri, 3-4 doboz cigi ára.
2011. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és igen: én is sok sikert kívánok neked! hány éves vagy ha megszabad kérdeni? Mert ez sokat hozzá tesz a leszokáshoz.
2011. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne e-cigizz.. De rendes cigizni se cigizz, inkább próbálj meg leszokni! Mielőtt azt irnák sokan hogy okoskodok, ez természetesen emberfüggő amit most írok le.

Szóval én is vettem e-cigit, előtte 1 dobozzal szívtam, utánna mivel nem volt büdös az e-cigi mivel nem füstöl, és illata sincs túlzottan,így állandóan mellettem volt, és annyira sokat szívtam az e-cigit, hogy utánna 2 doboz cigit szívtam el naponta,na ezt nagy küzdelem árán lecsökkentettem 1-re vissza.Természetesen ezt is lekéne 0-ra! Szóval nekem nem jött be, mert csak többet szívtam utánna :(

2011. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hungy ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók válaszaiból is kiderült, leszokni csak akarattal lehet. Na persze az e-cigaretta nagyon jó kiegészítő, de az akaraterőt nem helyettesítheti.

Sokan úgy szoknak le a cigiről, hogy nikotinos e-cigit vesznek, aztán hétről-hétre csökkentik a patronban a nikotin mennyiséget, míg végül teljesen nikotinmentes elektromos cigit szívnak. Gyakorlatilag észre sem veszed, és megszűnik a nikotinfüggőséged. Az egyik ismerősöm innen rendelte az e-cigijét a leszokáshoz, itt van mindenféle patron:

[link]


Végül egy jó tanács: Olcsó elektromos cigit venni nem érdemes! Csak valami márkásat vegyél, mert az olcsóért is pénzt adsz, csak az nem ér semmit. Ezen az oldalon egész jó árban vannak márkás cigaretták.

2011. nov. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Én nem olyan rég vettem ecigit...még nem igazán tudtam meg szokni, azaz a simát nem hagytam még el.

Akarat erő biztos, h kell ehhez is, ha a leszokás a cél.

Olcsóbb változatot magam sem ajánlok, mert nem mindegy mit tartalmaznak és, h rendelkeznek-e tanúsítvánnyal, szerintem a piacokon vagy ázsia centerben találhatók nem rendelkeznek!


Szerintem...ha valóban leszokás a cél, és önerőből nem megy, akkor az ecigi segíthet, viszont azt magamon is észre vettem első nap, h jóval többet szívtam belőle, mint ha simát szívtam volna...éreztem is a hatását, de másnaptól megembereltem magam.

Szóval mindenképpen okosan kell szerintem azért bánni vele.

2012. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia, nálam a leszoktató program és az ecigi sem vált be. :/ azóta neked már sikerült? :)
2012. okt. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!