Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van ez? (bővebben lent! )

Miért van ez? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az az igazság, hogy eddig elég kevés cigit szívtam el, elég kevések voltak, de az utolsó alkalommal eléggé letüdőztem őket. (0.4-es volt) Volt egy alkalom, mikor már alig vártam, hogy rágyújtsak, előtte ilyen nem volt. Szívtam, mert tetszett a füstje és kész, most viszont... Teljesen jól esett, akkor elfogyott pár szál, csak az első volt igazán jó (már amennyire ugye mondhatjuk) és utána elhatároztam, hogy annyi... Eddig azért úgy 2-3 hétig kibírtam, de az idő mindig fogyott-fogyott, utána lett úgy, hogy hetente legalább 1x ilyen 5-6 szál, most viszont 2-3 napig szenvedtem, mint a kutya, elviselhetetlen voltam, morcos, nem tetszett semmi és igazából valaminek a hiányát éreztem. (megjegyzem, hogy igazából csak két szálat tüdőztem le rendesen...)


Szerintetek tesznek valamit bele, hogy még jobban rászoktassák az emberek? Igazából elhatározom, hogy nem, többet nem, de mikor látom az embereket, hogy szívják, szívják, akkor összefut a nyál a számban és valahogy nehéz ellenállni. Igazából most vettem egy dobozzal, ez is k.va jó érzés volt, hiába tudom, hogy kár volt... Aztán most nem tudom, hogy szívjak-e, mert igazából megoldódna elvileg minden (de beindulna egy láncreakció és idővel erősebb, meg több kellene), vagy hagyjam a francba. De lehet, hogy most a zh-k idején tényleg nem ártana. :/


Egyébként kék multit vettem, mert a 0,1-esek túlságosan gyengének bizonyultak, aztán nem akarok sokat elszívni belőle, de igazából azt sem szeretném, hogy túl erős legyen...



Ajj, nem tudom, mi legyen, mert igazából érzem, hogy már esély is elég kicsi van, hogy szabad akaratból szívjak. :/ Más is így van vele? Mert olvastam A. Carr könyvét, abban az van, hogy a dohányosok egy-két szálig saját akaratból szívnak, ezt követően már azért, mert kell nekik! Igazából amikor egyszer megkívántam és szívtam, akkor jól esett, aztán jött a következő, hogy megkívánom, akkor nem szívtam és valami eszméletlen kellemetlen volt... Jelezném, hogy tényleg gyengéket szívtam és csak a vége felé tüdőztem le...


Aztán most itt állok tétlenül, nem tudom, mi legyen... :S


Vélemények? Szerintetek? Ti mit tennétek?


19/F


2011. márc. 18. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:
ha már most úgy érzed, hogy később nem fogsz tudni megállni, akkor tényleg nem fogsz tudni és inkább most vess véget neki, ne szívj!
2011. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát oké! :D


Egyébként könnyű ezt így mondani, de mikor tudja az ember, hogy jó lenne... Szóval igazából az eszem azt mondja, hogy igen, rossz dolog, hagyjuk abba, de mikor arra gondolok, hogy jól esne és ez mind elmúlna tőle mondjuk 1-2 napig, akkor megint más... Valahogy nem hittem, hogy ilyen érzést ad, azt hittem, hogy pusztán megszokás..: :/ Ez iszonyatos és még csak a legelején/legvégén járok, nem irigylem a többieket, akik naponta x szálat szívnak... :|


Nem mellesleg mondani elég könnyű, de végrehajtani már annál nehezebb, mert amikor unatkozik az ember, vagy egy módja lenne rá, akkor kimenne és szívna egyet, de sajnos nem lehet ezért... Igazából nem tudom, hogy milyen érzést váltana ki, hogyha most szívnék, de nem akarom kipróbálni ezt, mert akkor jönne a következő, a következő, a következő és azt venném észre, hogy naponta kell már, naponta 2x, naponta 3x, legalább 5 egy nap, minden előadás között 1 és szépen nem tudnám abbahagyni.


Csak ameddig nem esik jól az embernek, azt hiszi, hogy ebből semmi nem lehet, mert ez ártalmatlan, mivel amúgy sem ad semmit, de amikor már érezzük, hogy mennyire "jó", akkor igazán tud hiányozni. :/ Nem tudom, hogy más is így volt-e vele, de tényleg brutális, hogy nem saját akaratából csinálja az ember, hanem mert nélküle megpusztul... Valahogy nem ezt reklámozzák sehol, meg nem ezt mondogatják a 16-17 évesek sem, amikor kiszaladnak egy szálra órák között...


Jó lenne kibírni, hogy ne, de nem tudom, hogy igazán képes leszek-e rá, de ha most nem tudok ennek megálljt parancsolni, akkor szerintem sohasem és igazából el tud uralkodni az emberen. Először azt hittem, hogy milyen menő, meg összekovácsolja az embereket, meg kis kikapcsolódást ad, erre most kicsit másként nézek, azért vannak együtt az emberek, mert igazából nélküle megvesznének, akkor azért jó, mert ha nem kapnánk meg, akkor nem tudnánk mit csinálni magunkkal és szerintem sokan akkor nem próbálják ezt ki, amikor rászoknak. Eleinte csak jaj, de jól esne, de kellene egy kicsi, meg ilyenek és ha valójában mondjuk 1 hetet megnéznének, hogy milyen nélküle, rájönnének, hogy hiába, hogy most kezdték és keveset szívnak, ugyanúgy rászoktak, mivel elvonási tüneteik vannak...


Nem tudom, hogy ti hogy gondoljátok, de nekem van egy olyan érzésem, hogy aki kipróbálja és valamilyen szinten tetszett neki (mondjuk már az első jól esett), onnantól egyenes út afelé, hogy teljes mértékben rászokjon. Mivel onnantól kívánja és nem az vezérli, hogy alapból jó, hanem mert kell... Igazából szerintem sokan nagyon kíváncsiak, hogy milyen érzés, milyen ízű, aztán úgy maradnak... Förtelem... :/

2011. márc. 18. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak napok, amikor én is nagyon megkívánom. De ilyenkor lefoglalom magam valami mással. A sport nálam sokszor segített.

És amikor visszagondolok rá, akkor nagyon kellemes elégedettséggel tölt el, hogy mégsem süppedtem vissza a függőségbe.

2011. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

legelső vagyok.

igen, elhiszem, hogy könnyű mondani, bár én is szívtam életemben egy-két szálat, igaz annyira nem hozott lázba, engem nem érint meg az, hogy "jó".


én csak azt mondom, hogy próbálj meg erős maradni és még itt az elején megállni. látod az ördögi kört, tudod, hogy csak rosszabb lesz, ez egy öngerjesztő dolog, hol lenne a vége?


kitartás! :)


üdv


27/l

2011. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
az lesz a legjobb a saját egészséged érdekébe, ha leteszed! egy imerősöm is így volt ezzel és rájött, hogy ez nem mehet tovább mindent kipróbált és vett olyan rágót ami leszoktatja róla vagyis úgy értem, hogy utánna rosszul fog esni a cigi. azt hiszem az ilyen rágókat a patikákban lehet kapni
2011. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Benne vagyok, hogy vegyek olyan rágót, de mivel nem szívja az ember minden nap, és azok talán elég erősek egy-egy szálhoz képest, így igazából nem hiszem, hogy lenne értelme. Már ha te is a nikotinos rágógumira gondolsz, mint ahogy én is...


Egyébként lehet, hogy nincs értelme, de ezt valószínűleg nem értem most meg, hiába kellene és valószínűleg az lesz a vége, hogy egyszer elmegy egy, aztán még egy, aztán még egy, de lehet, hogy ez ténylegiből nem lenne akkora orbitális probléma, mivel rengetegen szívják és lehetséges, hogy egy idő után belátnám, hogy nincs értelme és abbahagynám. Csak igazából rendesen elkezdeni se merem, viszont érzem is, hogy kellene... Eléggé kellemetlen... :S

2011. márc. 22. 18:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!