Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez megoldható lenne valahogyan?

Ez megoldható lenne valahogyan?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni valamilyen formában!


Az az igazság, hogy mostanában néhány szál cigit szívtam és eléggé megtetszett, nem hittem, hogy igazból rá lehet szokni, de úgy érzem, hogy tévedtem és egy idő óta érzem, hogy szükségem lenne rá, viszont megpróbálok kitartani úgy, hogy nem, nem és nem... Azonban mindenkinek vannak hullámvölgyei, gyenge pillanatai, hasonlók és erre szeretnék tőletek megoldást kérni, vagy az ötletemet véleményeztetni:


1. Sokan mondták, hogy egy dohányt úgy lehet gyengíteni, hogy többször is átmossák. Lényegében mivel mossák át? Mármint milyen anyaggal, hogyan szárítják? Hányszor mossák át? Milyen gyakran? Ez után az ízében milyen változás fog történni? Le lehet így redukálni a nikotin tartalmát 0-ra? Ha ismertek ilyen módszert, vagy valaki már használta, akkor kérlek jelezzétek!


2. Mivel létezik 0 nikotintartalmú vízipipa dohány, ezért mi lenne, ha azt szárítanám ki (tudom, hogy glicerinnel van kenve, hogy nem legyen túl száraz), és azt próbálnám szívni? A vízipipa nem igazán jöhet szóba, és a feelingje érdekelne, nem pedig a nikotint szeretném... Ezért is inkább az érzést akarom, hogy csinálok valamit... Erről vélemény? Szerintetek kivitelezhető?


Kérlek szépen, hogy csak a kérdésre próbálj válaszolni és olyan hozzászólást írj, amelyből valamennyit lehetne profitálni is!


Előre is köszönöm! ;)


2011. márc. 20. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi szépen a válaszod, de nem igazán szeretnék ilyet venni.


A felsorolt megoldásokat szeretném, hogyha megvitatnánk, véleményeznétek...


De azért köszönöm! :)

2011. márc. 21. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Nikotin mentes dohány :) ezen jót mosolyogtam..szerintem te ilyen gyógynövényes szarra gondolsz az botrányos..a dohányba van nikotin és lessz is hiába csinálsz vele bármit is..Inkább ne cigizz az a legjobb ezt dohányosként mondom mert rászoksz ésakkor már nagy szarban leszel..
2011. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi szépen a választ! Már próbáltam keresni gyógynövényes cigit, de már nem forgalmazzák közel 1,5-2 éve,az az igazság, hogy nem rá fogok, hanem már sikerült, mert néha tényleg megveszik egyért az ember, pedig nem sokat szívtam még el és nem erőset... Nem érzem jelenleg olyan nagy problémának, hogyha néha szívnék és idővel hagynám abba, bár tudom, hogy ez naiv hozzáállás, pedig jól esne... :SS

2011. márc. 22. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:

aha, elsőre nem is derült ki, hogy vp-ről van szó.. viszont akkor egy nagyon nagyon nagy hülye vagy, már bocs, ha a vp-re azt hiszed, rá lehet szokni. a sok idi0ta a fejedbe verte ezt a marhaságot, hogy a cigi, a dohány az rossz... emlékszel, kiskorodban hogy szeretted a fagyit/sütit/akármit? azért, mert finom volt, és szerettél volna még egyet enni. így van ez mindennel, nem csak a dohánnyal. amúgy a vízipipa nagyon kis mértékben káros, azt nevezném csak rászokásnak, ha napi 10-15 anyagot tolsz el, ami lehetetlenség ugye, nemcsak a pénz miatt, hanem pl. az időhiány, a sokmilliódik tömés utáni rosszullét, stb.. nekem eddig a max talán, valamelyik bulin lehetett 10 körül, de a végén már nem is igazán kívántam...

ja és igen, Úristen, dohányt kimosni :D próbáld ki, pápá tüdő :D na az már tényleg káros lenne, száraz dohányt szívni.. a nikotin valami hihetetlen kis mennyiségben van a vp dohányban(egy DOBOZBAN van annyi kb, mint egy SZÁL cigiben), gyakorlatilag 0%-ban káros, még SOHA nem bizonyították, hogy okoz bármilyen tüdő/torok rákot/akármit. mellesleg a fíling pont hogy attól lesz meg, ha picit beszédülsz a füsttől :) nikotinmentest még nem láttam amúgy

2011. márc. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vp-ről van szó...
2011. márc. 22. 22:52
 7/7 anonim válasza:

Nos itt az 5. Aki a Vp-rol kezdett el habogni.

Szövegértés egyes.

De amúgy szerintem a cigi dohányt ha simán kimosod vízzel egy párszor, kinyomkodod, majd kiszárítod és úgy töltöd vissza( vagy tekered ) akkor gyengébb lesz.

(Tudom, hogy késtem a válasszal vagy 5 évet, de valakinek még hasznos lehet)

2016. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!