Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » EU-s állampolgárként Németorsz...

EU-s állampolgárként Németországban szeretnék szülni, de nem szeretnék fizetni érte. Megoldható ez valahogyan?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, viszont Szerbiában élek és dolgozok. Németországban szeretnék szülni, ha kell járok terhesgondozásra is, de nem szeretnék néhány ezer eurót fizetni a sterhesgondozásért és szülésért, viszont nem tudom kihez vagy hol tudnék erröl bővebb információt kapni.

Előre is köszönöm a segítséget a válaszolóknak!


2011. jún. 18. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

ehhez ott kéne élnedés dolgoznod,ott kéne TB-t fizetni.

Más ország TB-je csak akkor fizeti a szülést, ha huzamosabb ideig ott élsz.

(egyébként ha a gyerek ott is születik nem fog német állampolgárságot kapni)

2011. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ott szülsz, ahol akarsz, de "balesetnek" kell álcázni, tehát ott kell, hogy meginduljon a szülés. De terhesgondozásra tuti fizetned kellene, mivel azt az EU biztositás nem fedezi, mivel nem "vészhelyzet". Lengyelországban dolgoztam, ott sok lengyel csinálta, hogy az utolsó pár hétre elment "nyaralni" Németországba.
2011. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is valami ilyenre gondoltam, "vészhelyzetként". Valójában nem is a német állampolgárság miatt kell, mivel azt nem lehet így megkapni, hanem inkább a kórház és az orvosok miatt. Ott lényegesen színvonalasabb mint nálunk Szerbiában. A "vészhelyzethez" szükség van valamilyen iratra? Vagy csak elmegyek "nyaralni" az utolsó hetekben?

Köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 19. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:
eu egészségügyi kártyád legyen meg,mert különben fizetsz
2011. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. jún. 20. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!