Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Adtok tanácsokat, hogy hogyan...

Adtok tanácsokat, hogy hogyan tudnám abba hagyni a dohányzást?

Figyelt kérdés

5 éve dohányzom, eleinte eltudtam kerülni, hogy több ideig ne gyújtsak rá, de most már függő lettem.

Akik leszoktak, milyen módszert alkalmaztak?

Oké akarat kérdése,bolt olyan hogy 1 hétig nem gyújtottam rá de utána nem bírtam szóval valami megfogadható tanács?

Ja és nikotin tapasz stb... nem vállt be.


2011. márc. 28. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtad múlik, akarat kell hozzá. Le kell tenni! Próbálj meg rágózni helyette vagy cukorkákat enni. Sok ismerősöm azért hagyta abba,mert nem volt pénzük. Vagy cigit vesznek vagy kaját és a kaja mellett döntöttek.
2011. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szia én nem tudok tanácsot adni ha tényleg le akarsz szokni eljön majd az alkalmas pillanat kár rajta görcsölni.Én 13 évig szívtam aktívan aztán kiderült babát várok azóta eltelt 2 év és nem cigizek.Azt nem mondom ,hogy nem gyújtottam rá amikor megtudtam ,hogy megcsalt a párom elszívtam egy dobozzal és nem voltam rá büszke.de jól esett,azóta se.
2011. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Allen Carr Végre nem dohányzom című könyve.

Már sokan leszoktak a segítségével, én is beleolvastam bár nem dohányzom. sztem hatásos lehet.

2011. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 15 éves voltam amikor elkezdtem dohányozni,és 29 éves amikor abbahagytam.(napi két doboz szofit szívtam)

A nikotin tapasz nem jött be,ahogy az sem,hogy 1 hétig nem bagóztam majd,gyorsan rá kellett gyújtanom.

Végül is a legdrasztikusabb lépésnek köszönhetem,hogy lassan 10 éve nem dohányzom..

Egy nap azt mondta,hogy elég volt,Büdös is vagyok,tönkretettem az egészségemet(asztmás lettem a cigitől) és drága is,így az utolsó doboz cigiből csak egyetlen egy szálat hagytam meg( a többit kidobtam) Gyufából is csak 1 gyufaszálat hagytam meg,és elraktam a fiókba "aranytartaléknak" Ettől a naptól kezdve nem gyújtottam rá.Ha jött az az érzés,hogy "de jó lenne ebéd után egy szál cigi" akkor fogtam egy répát és azt rágcsáltam,vagy ropit,vagy mogyorót..(na igen,ezért is híznak meg a legtöbben akik leszoknak a cigiről)

Volt olyan nap amikor majd megőrültem egy cigiért.Ilyenkor kivettem a dobozt,és a kezemben tartottam az 1 szál cigit.Fél perc után rájöttem,hogy ha eddig kibírtam,nem szabad elszívnom,így visszakerült a dobozva..

Csak pár hétig kellemetlen,utána már nem..Én 10 éve nem dohányzom,és még mindig a fiókban van a 10 éves már besárgult 1 szál cigaretta...

Leszokni csak drasztikusan lehet.Egyik nap eldobod,és nem gyújtasz rá többet..

2011. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok, kevesen tudják még hogy minden egyes cigaretta szál 150mg C-vitamint von el a szervezetből. Gondoljatok bele, ahány szál cigi naponta, annyiszor 150mg C-vitamin-....mínuszban....

Egy egészséges ember számára minimálisan szükséges C-vitamin adag naponta, ahhoz hogy esélye legyen egészségesnek maradnia, 1000mg.(a Nobel-díjas Szent-Györgyi Albert szerint, és nem a gyógyszeripar ajánlása szerint.) Na már most ha egy 1990-ben végzett táplálkozás-tudományi vizsgálat azt állapította meg akkor, hogy a terményekben már csak 5-10% vitamintartalom maradt az 1964-hez képest, akkor ha jól számolok,( hiszen 1000mg C-vitamin pl. 2.5 kg paprikában van, vagy 20kg almában,) biztos hogy még dohányzás nélkül sem kapjuk meg a szervezet működéséhez szükséges alapvető mennyiséget. Ha valaki dohányzik, akkor meg nagyon elkeserítően rossz a helyzete, nem hiába van az, hogy egy dohányosra csak rá kell nézni, sokkal szürkébb a bőre az átlagemberekénél, és ez azért van, mert a bőr egészségéhez is rengeteg C-vitaminra van szükség, ugyanúgy mint az érrendszer és a szív egészségének megőrzéséhez.

Ezeket mind azért írtam le, mert általában nem szokás ilyen részletesen tájékoztatni az embereket, és ha valaki tudja hogy milyen rosszat tesz magával, azon kívül hogy "a dohányzás káros az egészségre" , akkor talán elgondolkodik, és minden külső segédeszköz nélkül, elhatározásból le tud szokni.

Érdemes napi szinten 2-szer 3-szor 1000mg C-vitamint szedni, mert így könnyebb lesz regenerálódni.

Sok sikert!

2011. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem könnyű, sok sikert, de az utolsó előtt környékény van a pont nagyon keményen
2011. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rágózz,szotyizz,tökmagozz,nyalókázz,ropizz:) Ropi az jó, mert az is olyan alakú mint a cigi:) Ne add fel, lesznek még nehéz helyzeteid! Én is így kezdtem, és az itteni emberek segítettek nekem, és nagy köszönet érte! Bár azt nem mondom hogy leszoktam,így lassan 2 hónap nem dohányzás után, de már jóval kevesebbet jár az agyamba a cigi,véleményem szerint.. Első 2-3 óra, első 2-3 nap,első 2-3 hét ami baromi nehéz, utánna már aránylag jól vagy, köv utad a 2-3 hónap :) Ha ezen túl vagy, már lazán megállod h ne gyújts rá, nekem napi szinten 1-2x jut eszembe h rágyujtsak de nem gyujtok rá.. Volt olyan mikor napokon keresztül azzal álmodtam.7 év után próbálok én is leszokni, közérzetem is jobb, kedvem is, fáradt sem vok annyira, hidd el jót fog tenni minden célból ha leszoksz! És a pénzed sem viszi! Nekem már 40.000ft megspórolt pénzem van! Júliusig 80-100 meglesz.. mert még van másodállásom is:) És a cigi pénzeim elteszem, és lecsúszok 1et nyaralni a balcsira! Mennyivel nagyobb élmény lesz az, hogy nah ezt most azért kaptam mert nem cigiztem! Pozitív légy, és találj magadnak cigi helyet más utat, és ne engedj a "kisördögnek".. bennem is bennem van bármikor rátudnék gyujtani, de nem gyujtok rá! Magyarán sz*rok rá! :) Kitartást neked:)
2011. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: én 20 év után szoktam le pusztán úgy, hogy délután abbahagytam a cigit és nem gyújtottam rá. Az a lényeg ne helyettesítsd semmivel (rágó, szotyi, stb...). Menni fog, ha akarod akkor csak az első 5 nap lesz kemény. Nekem ezerszer könnyebben ment, mint gondoltam. OLvasd el ezt: [link]


Kedves: A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-28 14:10


Ha napi több ezer mg c-vitamin fogyasztását javaslod tudatlan módon, akkor kérlek írd le azt is, hogy napi 1000 mg c-vitamin tartós szedése vesekövet okoz ( nem okozhat hanem okoz)!!

2011. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az egyik osztálytársam mesélte hogy az anyja úgy szokott le hogy vett 1 olyan cigit ami nem is cigi de füstöl és szaga is van meg minden de nincs benne nikotin és egy idő után azt is egyre kevesebbet szívta és a végén teljesen leszokott.Szerintem próbáld ki azt!
2011. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 71%! Ha te még mindig elhiszed ezt a mesét, akkor ok, veled nem akarok vitába szállni, ez már egy nagyon régi rémhír, de tudnod kell, hogy a napi 1000mg C-vitamin nemhogy nem okoz vesekövet, de annak akinek már van, annak segít hogy megszabadulhasson tőle. Mint már leírtam, hogy csak a saját példámat említsem, már jó pár éve szedek több ezer mg C-vitamint és mást is, de soha nem éreztem semmi jelet arra, hogy vesekövem alakult volna ki.

Természetesen munkám során én is találkoztam emberekkel akiknek hasonló aggályaik voltak, de miután tartós C-vitamin szedés után elmesélték tapasztalataikat, azok közt csak és kizárólag javulások szerepeltek. Még olyanok is ezt mondták, akiknek többször volt már vesekövük, sőt műtött kövesek is arról számoltak be, hogy a C-vitamin segítségével már ki sem alakul náluk a kő.

Hát ennyi, ha ezek után is kételkedsz, tán próbáld ki te is. Mert nekem ne papoljon olyan, aki még a fáradtságot sem vette hogy megpróbálja, csak mások téves információit adja tovább, ezáltal megtévesztve másokat.

2011. ápr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!