Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki, hogyan szokott le a...

Ki, hogyan szokott le a dohányzásról, azon túl, hogy eldönti agyban? Legjobb módszer?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én még csak két hete nem dohányzom, tehát nem mondanám még, hogy "leszoktam", de ahhoz képest,hogy nem keveset szívtam előtte, nálam ez igen nagy dolog!

Nekem a legnagyobb húzóerő,hogy eldöntöttük a párommal,hogy nekiállunk a babacsinálásnak!:) A párom is megmondta,hogy vagy lerakom a cigit, vagy nem lesz gyerek. Persze, erre magamtól is rájöttem!

És meglepő, de egész jó tűröm. Jobban, mint gondoltam. De lehet,hogy a cél miatt van! Azóta már egyszer ittam alkoholt is. Na ahhoz nekem régen elengedhetetlen volt a cigi. Most tök jól bírtam nélküle. Mondogatom is magamnak,hogy mennyivel jobb így! Agyban tényleg sok minden dől el!

Szóval szerintem tűzz ki egy célt, hogy miért! Ja és egyél sok gyümölcsöt. Én pl. tudtam,hogy enni fogok.:)De hízni sem akarok, ezért rengeteg gyümölcs, meg répa van nálam. Ha le akarom valamivel kötni magam, akkor eszek egy répát! Lassan már átmegyek nyúlba!:)

2011. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rágózz,szotyizz,tökmagozz,nyalókázz,ropizz:) Ropi az jó, mert az is olyan alakú mint a cigi:) Ne add fel, lesznek még nehéz helyzeteid! Én is így kezdtem, és az itteni emberek segítettek nekem, és nagy köszönet érte! Bár azt nem mondom hogy leszoktam,így lassan 2 hónap nem dohányzás után, de már jóval kevesebbet jár az agyamba a cigi,véleményem szerint.. Első 2-3 óra, első 2-3 nap,első 2-3 hét ami baromi nehéz, utánna már aránylag jól vagy, köv utad a 2-3 hónap :) Ha ezen túl vagy, már lazán megállod h ne gyújts rá, nekem napi szinten 1-2x jut eszembe h rágyujtsak de nem gyujtok rá.. Volt olyan mikor napokon keresztül azzal álmodtam.7 év után próbálok én is leszokni, közérzetem is jobb, kedvem is, fáradt sem vok annyira, hidd el jót fog tenni minden célból ha leszoksz! És a pénzed sem viszi! Nekem már 40.000ft megspórolt pénzem van! Júliusig 80-100 meglesz.. mert még van másodállásom is:) És a cigi pénzeim elteszem, és lecsúszok 1et nyaralni a balcsira! Mennyivel nagyobb élmény lesz az, hogy nah ezt most azért kaptam mert nem cigiztem! Pozitív légy, és találj magadnak cigi helyet más utat, és ne engedj a "kisördögnek".. bennem is bennem van bármikor rátudnék gyujtani, de nem gyujtok rá! Magyarán sz*rok rá! :) Kitartást neked:)
2011. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jah és egyik nap este 9kor, pontosan febr 10-én eldöntöttem,hogy nem szivok több cigit, és azóta se szívtma! Ennyi az egész, de lesznek nehéz hullámaid, azon "lökd át" magad, és utánna már csak ne gyujts rá! Fentebb leirtam ezeket..
2011. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sokáig alkalmi dohányos voltam, főleg bulikon cigiztem, illetve ha dohányos társaságban tartózkodtam és mások rágyújtottak, én is megkívántam, méghozzá ellenállhatatlanul. Később már majdnem mindennap elszívtam egy-két szálat. Néhány éve aztán volt két-három nap, amikor nem gyújtottam rá, és gondoltam, próbára teszem magam, hány napig, hétig bírom megállni. Ahogy telt-múlt az idő, egyre inkább úgy éreztem, hogy már nem szabad visszafordulni, a kísérletből leszokás lesz. Egy ideig persze kísértett a dolog, dohányos társaságban továbbra is jó lett volna rágyújtani, de ahogy tisztultam, úgy kezdtem tőle mindinkább undorodni. Most már kifejezetten visszataszító, ha az embernek a ruhája, haja, keze cigiszagú. Nem voltam nagy dohányos, de máig diadalként élem meg, hogy letettem a cigit. Röhej, milyen iszonyatos pénzeket dob ki az ember azért, hogy pusztítsa magát!
2011. ápr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 nora taylor válasza:
100%

Tényleg csak elhatározás és cél kérdése. Már 7 hónapja nem szívtam egy szálat sem, pedig előtte erős dohányos voltam. Kezdetben azt csináltam, hogy ha láttam valakit, hogy dohányzik, azt mondtam, magamban, hogy milyen ostoba és hogy milyen jó, hogy én már nem vagyok ilyen ostoba és minden este "megdícsértem" magam, hogy ma sem gyújtottam rá, erre kb. 2-3 hétig volt szükségem, utána 6 hónapig mindig megemlékeztem magamban a hónapfordulókról, de most utoljára ezt is elfelejtettem. Szerintem nekem sokat segített az, hogy lenéztem magamban a dohányosokat, nem szerettem volna magam is lenézett lenni.

Már jó ideje egyáltalán nem zavar ha rágyújtanak mellettem, eszembe se jut, hogy én is rágyújtsak, ha megkinálnak, most már teljesen őszintén tudom visszautasítani.

Hajrá! Én szurkolok neked.

2011. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

BIOREZOANCIÁS KEZELÉS! 1 ALKALOM,ÉS MÁR EL IS FELEJTETTED!

sOK SZERENCSÉT!

2011. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

28 évig dohányoztam, az utolsó 10 évben 2 dobozt is elszívtam. Egy tüdőgyulladás után határoztam el, többet nem szívok. Ennek 8 éve. Nehéz volt hogy a kávé mellé, 1. szállat elfüstöljek. De 1 hónap után már könnyebb volt.

Most már látom és érzem milye büdös lehettem a füsttől.

Milyen sok pénz???? És az egészséga lényeg!!!!

Erőss akarat a lényeg!!!!!

2011. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sweetie válasza:

sose szerettem cigizni... párszor kipróbáltam, de nem jött be.. régen a pasim cigizett, de én akkor se cigiztem vele soha. aztán gimis lettem, és kábé októbertől kezdtem el a társasággal együtt suli után énis elszívni 1-2szálat ... aztán később mikor egyedül sétáltam haza az utcán, akkor is elszívtam egy szálat, h ne unatkozzak.. meg mikor vártam a buszra ..

fél év telt el így, de úgy gondoltam, h én még nem vagyok ' rászokva ' a cigire, mert valószínűleg kibírnám cigi nélkül ... aztán amikor egyes helyzetekben már éreztem, h kéne nekem egy cigii T___T - akkor elgondolkodtam rajta, h lehet h tényleg rászoktam ...

2hete , elszívtam a legutolsó szál cigimet a Margit hídon, és aztmondtam h ' abbahagyom. ez volt az utolsó.. mert ha most nem állok le, akkor valószínűleg tényleg rászokok. és nem akarok olyan lenni, akinek folyton az kattog az agyában , h cigit.cigit.cigit. T_T ' és letetteem. azóta nem szívtam semmit, és eddig nagyon jól bírom. :)

2011. ápr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most vagyok 18. Másfél évig dohányoztam(ez akkor volt amikor 14-15 éves voltam). Tudtam, hogy egy fiatalnak sokkal nehezebb leszokni róla, főleg, ha a társaság is dohányos.

De sikerült!

Bevallom kellett hozzá egy hét betegség, amikor nem gyújtottam rá. Úgy gondoltam, ha egy hétig kibírtam , akkor kibírom én tovább is.

2008. dec 10-én szoktam le, tehát már több mint két éve!

Azóta nagyon jól érzem magam, és bánom, hogy cigis voltam.

Ha nincs akaraterőd nem fog menni! Csak az kell hozzá, semmi más!

Kerüld, azokat a dolgokat esetleg személyeket, akik a dohányzásra emlékeztetnek!

Sok sikert!

2011. ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én próbáltam sokféle módszert. Volt e-cigi, vízipipa, biorezonancia. Egyik se jött be. Aztán egyik nap elhatároztam, hogy erőt veszek magamon és nem gyújtok rá többet. Ennek most 1.5 hónapja. Egyenlőre megy. Egyre kevésbé hiányzik. Nyilván bizonyos élethelyzetekben eszembe jut (kávé, sör mellé nagyon hiányzik). Sokszor azon kapom magam most is, hogy elindulok ki a házból rágyújtani, aztán rájövök, hogy már nem dohányzom és maradok. :-) Csak akarattal lehet letenni a cigit. Más szerintem nem segít.
2011. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!