Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mitől alakult ez ki? Milyen...

Mitől alakult ez ki? Milyen cigit vegyek, hogyha újra a vásárlás mellett döntök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Korábban (kb. fél éve) kipróbáltam néhány fehér cigit, de mivel azok erősségét nem éreztem, így azokból többet szívtam el. Néha volt úgy, hogy egy-egy estéken 6-8 szál elment, de 3 hetes szünetek voltak ezek között. Egyszer tanácsolták, hogy vegyek erősebbet, akkor 0,4 mg-osat vettem, abból is volt úgy, hogy egyszer szívtam 2 szálat, igazából nem kívántam, csak szívtam, utána rá 2 napra már nagyon ingerült voltam és éreztem, hogy szükségem van még egy szálra, szívtam egyet, igazából teljesen jól éreztem tőle magam, de az a bizonyos kielégülés elmaradt, tehát szívtam még párat. Utána úgy gondoltam, abbahagyom, de vettem egy dobozzal, kb. 1 hétig nem szívtam, akkor kék multit vettem (0,5 mg nikotin), ekkor úgy éreztem, hogy szívnom kell, akkor egy este alatt elfogyott egy dobozzal.


Most azt nem tudom, hogy nálam miért nem jelentkezik az a hatás, mint más dohányosnál, hogy egy-egy szál után érzem, hogy jól esett és nem kell a következő. Természetesen le szoktam tüdőzni, ezzel nincs is gond, de néha 3-4 nap kell, míg újra megkívánom. Az utolsó kék multis eset óta kb. 1-1,5 hétig nem kívántam, most azonban újra.


Ha esetleg újra szívnék, ezek közül melyik cigit ajánljátok:

- hosszú narancs pall mall

- hosszú kék szofi

- kék dunhill

- fekete dunhilll

- hosszú arany marlboro

- hosszú piros marlboro

- hosszú kék multi

- cobalt kék multi

- zöld marlboro


Vagy ti melyiket ajánljátok? Szerintetek miért van ez így velem?


Köszi az ÉRTELMES választ!


2011. ápr. 1. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha csak így rohamokban tör rád néha-néha a cigizhetnék, akkor én azt javaslom, hogy a lehető leggyengébbet vedd, így nem szoksz rá. Legalábbis nem annyira erősen. Hosszú távon amúgy szerintem érdemes lenne inkább arra átállnod, hogy minden nap 3-4 szál, de ez a plafon, ami fölé nem mész. Ez valószínű az eddig kialakult függőségednek tökéletesen elég lenne. Viszont ha így folytatod, az lehet a vége, hogy idővel sűrűsödni fognak az egydobozos napok, majd azon kapod magad, hogy minden nap elszívsz egy dobozzal. Az meg nem jó. Élvezeti értéke is közel 0, meg egészségtelen is.


A kevesebb néha több, ciginél szerintem így van. (meg igazából minden tudatmódosító szernél is)

2011. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó akkora baromságot írt amekkorát csak lehet, Szívjál közepeset, abban nincsen annyi méreg.
2011. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


De most aki a gyengét tanácsolja, akkor vegyek mondjuk 0,1-eset, vagy 0,3-asat valamiből és abból 2-3 naponta? Egyébként nem tudom, hogy hogy működik, hogy szerintetek milyen plusz anyag van ebben, mindenki ezt mondja, de igazából nem tudom meg.


A közepes erősségűről valami ötlet, hogy akkor az mi legyen?


Igazából tényleg néha jól esne 1-1, de nem úgy akarom, hogy állandó jelleggel, meg az nem igazán jön be, mikor egy-egy este elmegy egy doboz és kész, hanem inkább csak napközben kellene 1x-1x, de állandóan csak hallgatom, hogy ez így rossz, ez úgy, ezt ezért nem szabad, ez lesz tőle...

2011. ápr. 4. 21:34
 14/15 anonim ***** válasza:
hosszú narancs pall mall
2011. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én v-mi kéket ajánlok, mondjuk multit, az 6-0,5-6
2011. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!