Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mikortól mondják azt, hogy...

Mikortól mondják azt, hogy valaki rászokott a cigire?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy úgy vagyok vele, hogy időnként úgy érzem, hogy kellene szívnom, de ez az időintervallum az elmúlt pár hónapban nagyon lecsökkent. Eleinte még 3-4 hét volt, aztán 2 hét lett, utána 1 hét, most már ott tartok, hogy hetente 2x-3x kell és az a legrosszabb az egészben, hogy senki sem tudja... Most is például érzem, hogy nem lenne rossz egy... Azonban azt megfigyeltem, hogyha nem kívánom, akkor igazából semmit nem vált ki (nem esik jól, nem lesz tőle jobb kedve az embernek, akármennyit is szívhat így), de ha kívánja, akkor elég jó érzést kelt... Most akkor valószínűleg, hogyha szívnék, akkor eljutnék oda, hogy már naponta kellene és sűrűbben és sűrűbben? Ja, még azt hozzátenném, hogy gyengébbekkel kezdtem és most 0,6-osat vettem.


19/F


2011. ápr. 9. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha már úgy érzed, hogy kívánod a cigarettát, akkor rá is szoktál. Mindenki így kezdi, 1-1 szál, csak bulikban gyújt rá, aztán csak akkor, ha iszik egy kávét, aztán egy nagyobb kajálás után, utána jön, hogy csak naponta 1-2 szál és így tovább. Aljas egy dolog a cigaretta, én másfél éve szoktam le róla, de még mindig van, hogy el-elszívnék egyet.

Az a baj, hogy ezekben a mostani cigikben biztos van valami plussz anyag, ami segíti a rászokást és függőséget okoz, mert nekem akárhány ismerősöm próbálta lerakni, a kínok kínját élte át, míg régen pl. apám 20 év dohányzás után egyik napról a másikra abbahagyta. És ez nem akaraterő kérdése, mert ma már ilyen emberek nincsenek is, akik egyik napról a másikra le tudnák rakni. Ha tanácsot adhatok, ne szokj rá, mert óriási pénzkidobás és csak magadnak ártasz vele. Sárga fogak, cigiszag, meg pár hónap és elkezdesz te is krákogni.

2011. ápr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez már enyhe rászokás...

Én amióta dohányzom puha barna szofit szívok, ha csökkenteni akarom az adagom elég, ha másfajtát veszek, 1-2-őt elszívok, és elmegy a kedvem az egésztől. Ha szofim van elmegy napi 1 doboz, ha másfélét veszek, heti 1 doboz is kitart. Vagy el sem fogy, mert inkább veszek szofit.

Talán ki kéne próbálnod, vegyél olyan cigit, amit nem bírsz (nálam az összes pall mall elveszi a kedvem).

De tényleg az a legjobb, ha elhatározod magad, mostantól 1 szál se! Te még abban a stádiumban vagy, h akaraterő kérdése, csak és kizárólag.

Mondja ezt egy dohányos.

2011. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

írták előttem, hogy aljas dolog a cigi, meg a kínok kínja leszokni..... HÜLYESÉG


miért lenne aljas dolog? az első szálra amikor rágyújtottam, tisztába voltam vele, hogy kemény fizikai függőséget alakít ki mégis rágyújtottam.

igen, függő vagyok, de erősebb vagyok a függőségemnél.

december 23tól március 1ig nem dolgoztam, és ezalatt az idő alatt EGY SZÁLAT NEM SZÍVTAM EL. volt, hogy kívántam. nagyon is, de azt nem mondhatnám, hogy a kínok kínja volt..... ugyan már. hiányzott, nem gondoltam rá és ennyi.


dohányozz ha jól esik. nagyon jó kávé mellé, kaja után, este egy sör mellé.....


átlagosan napi másfél dobozzal szívok, de van (ahogy már fenne említettem) hogy hónapokig nem gyújtok rá. pedig erős dohányos vagyok.


és való igaz, hogy AKARATERŐ KÉRDÉSE!

2011. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tele van mindenféle szar ízfokozóval, meg átitatják méreggel hoxyg jobban rászokjál. Inkább a fejedben dől el egyébként a mérték, én angyon régóta 2-5 szál között szívok, a legerősebbőlo.
2011. ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy úgy vagyok vele, hogyha adódik egy-egy alkalom (mikor magamban vagyok, mikor valamilyen indokkal el tudok menni), akkor általában szoktam szívni. Ma is mikor például magamban maradtam, szívtam, és általában nem szoktam elérni azt a "kielégülési" szintet, úgyhogy szívtam kettőt, azért, hogy valószínűleg, hogyha az itthoniak hazajönnek, addig ne kívánjam meg. Eddig is volt úgy, hogy többet szívtam, de akkor általában nem egymás után, hanem kisebb időközönként és akkor általában lent voltam, járkáltam. Na most az történt, hogy itthon voltam a lakásban és eléggé kiütött, utána hányingerem lett, meg szar lett tőle a közérzetem, úgyhogy remélem, ez elég indok arra, hogy soha többet ne, pedig egyébként máskor is szívtam már ilyet... Csak az az egészben a legrosszabb, hogy az ember sejti (tudja), hogy rossz, mégis kívánja... Rossz az egészben az, hogy az elején azért szívja, mert igazából nem érzi, utána ha megérzi mit vált ki, akkor onnantól meg irányítja az embert (idézőjelesen is...)...
2011. ápr. 9. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor már beépíted a napi rendedbe, hogy mindegy, csak mittomén 10 óra 50 perckor kiugorhassak egy cigire.
2011. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!