Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A problémám, a szüleim másodun...

A problémám, a szüleim másodunokatestvérek. A tesvéreimmel nincs gond meg velem se és a gyerekeikkel sem. De a párommal kiderült szintén azok vagyunk. Mennyi az esély arra, h a gyerekeink ha lesznek betegséget örökölnek?

Figyelt kérdés
Utána néztem már több oldalon és mások is vannak ilyen helyzetben de nem ennyire.Megoszlik mert írták,h elsőuno-l veszélyesebb és ha egézséges gyerek született akkor már nagy gond nem lehet.Nagyon aggódok tudom,h van genetikai vizsgálat és szeretném is viszont nem minden betegséget mutat ki.
2009. febr. 11. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes genetikai tanácsadót felkeresni.
2009. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első unokatesó vér szerinti rokon tehát vérfertőzésnek is számít és genetikailag nem egészséges gyerek születik rendszerint.A másodunokatesókkal ugy tudom nemigazán van vérszerinti kapcsolat ugyhogy kicsi az esély rá beteg gyerek szülessen.
2009. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A testvérem biológiai tanárnő nem nehéz kitalálni mennyire ellenzi főleg a szüleim végett.Nagyon rossz mert nemtudom már mit csináljak.
2009. febr. 11. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!