Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez tényleg így van? (rövid...

Ez tényleg így van? (rövid kérdés)

Figyelt kérdés
A dohányzás eleinte tetszik az embereknek azért, hogy rászokjanak és többet szívjanak, egy idő után pedig már "szenvedéssé" válik, mert az ember teste követeli az adagot... Tegyük fel, hogy valaki eleinte szív 1-1 szálat, abból lesz napi rendszeresség, idővel napi több és több... Igazából nem azért dohányzik, mert jó, hanem azért, mert ha nem teszi, akkor enélkül rosszul van... Ez tényleg így van?
2011. ápr. 27. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs rosszul,de nikotin hiánya lesz. Emiatt ideges,lobbanékony lesz.
2011. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Nem. A nikotin inkább pszichikai függőséget hoz létre. A nikotinhiány főleg ingerlékenységben, érzékenységben nyilvánul meg. Főleg az első néhány szál kínszenvedés, de már itt kialakul a függőség.
2011. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 t.n válasza:
én összevissza dohányzok. általában bulikban, ha unalmas, akkor el tudok szívni egy dob cigit is, de van úgy, hogy egy szál sem kell, általában, ha iszok, akkor jön mellé a cigi is. és egyébként nem is hiányzik..el tud telni több hónap is cigi nélkül.:) én semmit nem vettem még észre abból, amit írtál.
2011. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!