Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás abbahagyása...

A dohányzás abbahagyása tényleg biztosan súlygyarapodással jár?

Figyelt kérdés
Annak idején voltam hasi ultrahang-vizsgálaton -mindig is hallottam azokat a pletykákat, hogy a cigaretta letétele után hízás várható-, ahol az asszisztens ezt mondta. Megkérdeztem, hogy ez azért van-e, mert úgymond "valamivel el kell az illetőnek a száját foglalnia", rágógumizás, és például nagyfokú evés. Tehát aki addig cigizett, az pótcselekvésként elkezd enni. Erre azt a választ kaptam, hogy nem, hanem fizikai okok miatt bármit csinálsz hízol. Ez mennyire igaz?
2011. ápr. 29. 10:21
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Eddig csak 1 ismerősömön vettem észre, h hízott volna a cigi abbahagyása után. De neki meg is volt rá az oka. Szinte csak evett. Kényszert érzett rá...

De 1ik barátnőm már 2 éve letette a cigit és nem látszik rajta +1 dkg sem :)

2011. ápr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem van pár ismim aki hizott utána sőt még aki korosan sovány volt az is,szerintem valamennyit tuti fog hizni.
2011. ápr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 15 kg-t híztam,amikor abbahagytam a dohányzást. Pedig nem ettem sem többet,sem mást,mint addig.
2011. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán az, hogy cigi fogyást serkent, így logikus, hogy ha leteszi valaki, és ugyanannyit eszik, hízni fog valamennyit. Másik meg az lehet, hogy egy pótcselekvés (cigi) helyébe egy másik lép (evés).
2011. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!