Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van olyan kevés dolog...

Miért van olyan kevés dolog ráírva a cigarettákra? Mást nem érdekel hogy pontosan mit szív?

Figyelt kérdés

Az ember azt se tudja rendesen hogy mit szív csak kátrány, szénmonoxid meg nikotin van megjelölve.

Én pl kíváncsi lennék hogy mi egyebet tartalmaz, melyik dohánynövényből van, a nikotinon kívüli egyéb alkaloida tartalma, milyen táptalajt használtak stb. (amúgy is állítólag rádium tartalmú táptalajt használnak és ez lerakódik a tüdőben)


Egy dohányos.


2011. máj. 16. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

És minden tejre írják rá, hogy milyen fajta tehénből, milyen technológiával fejték (kézi, vagy gépi) a tehén milyen takarmányt, füvet evett, milyen védőoltásokat kapott. :D

Nem kívánsz te egy kicsit sokat?

(Egy szintén dohányos és tejivó.)

2011. máj. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyi minden nem igazán férne rá, és macerás is volna mind vizsgálni.

Egyébként nem használnak rádium tartalmú talajt. A dohány maga egy olyan növény, ami szereti begyűjteni a 210-es polóniumot és a 210-es ólmot.

2011. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is szeretném ha a kocsiban minden csavarra rá lenne ütve hogy milyen méretű kulcs kell hozzá, szóval nem kéne tippelnem. :D

Félretéve a viccet: gondolom elég szigorú a gyártástechnológia a cigarettagyártóknál, de a füst állandó összetételét nem tudják garantálni, szerintem a feltüntetett értékek is inkább tájékoztató értékűek.

2011. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egy marhaság. Ha fosol tőle, ne szívd. Semmilyen gyümölcsre sincsen ráírva, milyen alanyba oltották, milyen talajba ültették, mivel permetezték, stb. Ha rá lenne írva, te végigolvasnád?
2011. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szép is lenne ha mindenre rá lenne írva hogyan készült, bár akkor pl a dobozos cola mellé adnának 1 a4es lapot is. Azt simán láthatod dohányos ismerősökön hogy hogyan hat az ember szervezetére a dohány. Nekem ismerősöm láncdohányos, napi 1 doboz minimum. Nekem ez elég ok arra hogy ne cigizzek, bár ha cigiznék se tudnám elérni ezt a mennyiséget, de látom rajta h nem tesz jót, és kis mennyiségben sem kívánom szennyezni magam. Persze itt 1 cherry coke-s doboz az asztalomon, de az max a fogaimnak, csontoknak árt, de azok jobban bírják mint amire a cigi megy.
2011. máj. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy hogyan végez veled?
2011. máj. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

találtam egyet amire rá van írva hogy a füst benzolt, nitrozamint, formaldehidet és hidrogén cianidot tartalmaz.

miért nem tudják ráírni mindre, legalább a sok hülye nem csak azzal dobálózna hogy a nikotin így meg úgy. szerintem a hidrogén cianid veszélyesebb. amúgy leszarom, ugyanúgy szívom mer nem bírom abbahagyni, öngyilkos hajlamaim lesznek ha ráhagyom (lehet szakemberhez kéne fordulnom)

2011. máj. 20. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Óriási nagy a különbség, hogy ha a cianid végez veled, vagy a nikotin. Mindenesetre megnyugtató tudni.
2011. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!