Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lécci küldjetek olyan linkeket...

Lécci küldjetek olyan linkeket ami arról szól (csak is TUDOMÁNYOSAT) hogy mi károsabb cigi, pia, vizipipa (vp)? Melyik mennyivel? Miért? Melyikben mi a káros? Hogyan lehet le szokni/rá szokni? Mmiért van ez? Ilyeneket.

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
A Vízipipa nem káros...
2011. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én erről egyetlen egy tanulmányt találtam (ami részben alapja a WHO-s kisokosnak is), de arról annyira süt, hogy pénzért csinálta valaki és az eredménye is megrendelt, hogy azt inkább nem linkelem. Teljesen hiteltelen.


Nagyon sok pénz egy ilyet megcsinálni, a dohánygyáraknak a VP konkurencia, így eszük ágában sincs megcsinálni, a VP gyártókat meg nem érdekli meg nem is akarnak rá költeni.

2011. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Cigaretta:Könyen rá lehet szokni de leszokni róla szinte lehetetlen. A picike füstszűrő nagyából a cigaretta feléig képes meggátolni az egészségtelenebb anyagokat. ráadásul mivel ugyebár ég a pappír is rengeteg kátrány ami benne van lerakódik a tüdőben., ezért is van hogy a dohányosok tüdeje fekete., másrészt mert a füst meleg és ezzel égeti az múgyis kátrányos tüdöt.(senkinek sem ajánlom)


Vizipipa: egy elég érdekes szerkezet aminek a lényege hogy az ízesített vagy sima dohány páráját ( füstjét) lehűti a viz meg a levegő a pipa nagyságától függően ( ezért is mondják minnél nagyobb annál jobb) mivel it nincs pappír kátrány nem kerülhet a tüdőbe a víz és a cső hatására mire a tüdőbe ér az összes káros anyag avagy legalábbis nagyon nagy részük a pipában ragad ezért is ajánlatos gyakran használat után takarítani. Rászokni lehetetlen én személy szerint akkor pipázom mikor kedvemtartja de másoknak is ez a véleményük nem úgy mint a ciginél hogy már nagyon kívánod és 2-3 dobozt elszívsz egy nap. a füstjéről: valójában nem füst hanem pára ( javarészt) egy kellemes ízű gőz. mivel a szén alatt van a dohány ezért fél háromnegyed óra alatt kicsit befeketedik a teteje, ilyenkor egy pár percre abba kell hagyni mííg bepárásodik ismét ilyenkor már nem fog kaparni. egy tömés nagyjából 2 óráig is elég lehet egy 40 cm-es pipánál.hátránya a szállítás ugyanis vannak a kissebb pipák de azokat is gondosan be kell csomagolni .

ha kissebb pipát veszel ajánlatos rátenni a csőre nedves pappírzsebkendőt ezzel is hűtöd a benne lévő füstöt.

Remélem kielégítő volt válaszom.Üdv.: Akkerman

2011. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi.az utolsó tök jó volt:D.

amugy én azt hallottam (bárkitől akitől megkérdeztem)hogy a vp sokkal de sokkal károsabb.ez télleg igy van?akit viszont ezen az oldalon kérdezek meg azok viszont mást mondanak.de viszont azt hogy a vp károsabb, ezt egy világ hirűtudós is alátámasztja!..most akkor mivan?:D

2011. jún. 1. 19:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tudod,akkor légyszi linkeld be azt az oldalt,vagy videót,ahol az a világhírű tudós azt állítja,hogy a vp károsabb!

2011. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Sok dohánygyár próbálja megkeseríteni a vízipipa elterjedését azzal hogy a média által elhíreszteli a pipát károsnak.

De egy házi bizonyítással is kimutatható hogy a cigaretta sokkal károsabb: fogj egy zsebkendőt és azon át próbáld meg szívni mindkettőt (természetesen más zsebkendővel mert különben nem látod a lényegét) a cigarettánál a pappír besárgul bekátrányosodik lerakódik rajta a nikotin.

A pipánál maximum kicsit benedvesedik a vízpárától.

Vagy itt egy másik kisérlet. fogsz két üveget belerakod a pipa csövét az egyik az egyik üvegbe a másikba pedig a cigit ., úgy hogy egy agyag vagy gyurma masszával odarögzíted. hogy mellette légmentes legyen. azután kezd el lassan pumpálni a palackokat ( műanyag palack legyen) de ne felejts el az üvegbe egy kevés vizet is rakni.

Ahogy pumpálod és látod hogy már elég füst van benne kiszeded a csövet meg a cigit is és az üvegeket gyorsan lezárod hogy ne menjen ki a füst.

Ha ezzel kész vagy akkor várj egy napot úgy hogy az üveg oldalra legyen fektetve.

Vég eredményként amiben a cigaretta volt víz besárgul., Amiben a cső volt az marad sima víz... (bár meg ne idd utána)

Összesítve ebből is látszik hogy a dohánygyárak mindent megtesznek hogy ne veszítsék el a vásárlóikat, profitjukat...Aki már pipázott az tudja miért nem érdekli ez a pipagyártókat....

Üdv: Akkerman



Bocs a helyesírási hibákért csak majd szétszakad a fejem!

2011. jún. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

ha jól láttam 3 dologra kérdeztél rá cigi;pia(alkohol);vizipipa


cigi:dohányzási formák közül a legkárosabb a papír égése és a dohány égésénél bekövetkező reakciók miatt rengeteg káros anyag kerül a tüdőbe és rá lehet szokni.


alkohol:1 sör segíti az emésztés és megnyugtat de ha ezt megszorozzuk 6-7 el főleg ha még töményezünk is elég nagy bajt okozhat:D károsítja az agyat és hosszútávon az egész testet.. én személyes véleményem szerint a pia károsabb mint pl a fű(cannabis) lásd ha nem hiszed: [link]


vagy tapasztald a kettő közti különbséget ;D


vp(vizipipa): szinte alig káros a dohányzási formák közül szinte a legidősebb és a leg igényesebb.(és a legjobb is sztem) nagy kedvencem .3 közül szerintem ez a legjobb.és ez károsít a legkevésbé:D tudomásom szerint.



"de mivel mind 3 élvezeti cikk szerintem fogj egy sört mellé egy cigit bele az éjszakába és másnap mikor felkelsz egy józanodó délután mellet tömj egy pipát : )

2011. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én a kérdésben nem láttam alkoholt.De ha már szóba került én kifejezetten ellenzem.
2011. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vízipipáról nem készült tudományos tanulmány. Senki nem hajlandó kifizetni az árát.
2011. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!