Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Diabétesz és a Marihuána. Az...

Diabétesz és a Marihuána. Az egyik kizárja a másikat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én már több, mint egy éve fogyasztok rendszeresen (kb 1-2 hétvégente) marihuánát. A barátnőmet is érdekli a dolog, de ő sajnos cukorbeteg. Érdekelne, hogy a kannabisz fogyasztása (akár az első alkalomnál is) okozhat-e bármi problémát az ő esetében. Nézelődtem a neten, de nem találtam semmi konkrét választ. Segítségetek előre is köszönöm!
2011. jún. 2. 01:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Igen okoz, belehalhat és te is!
2011. jún. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Nem akarok vitába keveredni az előttem szólóval, de...

A marihuána fogyasztásba még nem halt bele senki, két emberről hallottam, de sztem őket is autó üthette el. :D

A kérdésre válaszolva:

Van egy ismerősöm, ő is cukorbeteg, és hébe-hóba ő is szív, hasonló gyakorisággal mint amit te említettél. Neki orvos jegyezte meg halkan hogy "néha-néha, ha van rá mód akkor gyújtson rá egy viccesre, mert jótékony hatással van a cukor betegekre". Nem akarok hülyeséget írni, nem tudom hogy pontosan mit mondott még neki a doki, de megkérdem aztán majd ideírom.

2011. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
@11:51: Azt megköszönném! :)
2011. jún. 2. 11:52
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

11:51-es vagyok:

Nah meg is kérdeztem. A srácnál még semmi gondot nem okozott, pedig már régóta csinálja, nem naponta, ő is így 1-2 hetente. Annyi vele a probléma, hogy ha barátnőd betép, akkor a szokásos éhség érzet nála is előjön, de gondolom erről nem kell beszélnem, viszont ő ne egyen össze vissza mindent. Azt meg kell állnia. Persze ha ideje van és beadta az inzulint akkor ehet. Ha egyáltalán van annyira cukorbeteg hogy beállított inzulin adagja van.

2011. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
az első akkora szánalmas tudatlan f4sz hogy az már fáj:D:D:D
2011. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Az első nem tudatlan, hanem egy olyan ember, aki tudja, hogy MINDEN drog káros!!

Ti is lesztek egyszer édesanyák, édesapák, megtudjátok majd, milyen érzés félteni a gyermekeitek.

2011. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Káros a darázscsípés is és mégis használják orvosok is, akárcsak a kannabisz-t.

Orvosi célú marihuánáról hallottál már? Pedig hidd el, léteznek herbál drog-ok. :)

2011. jún. 2. 19:14
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Elárulom, hogy az orvosi marihuána NEM gyógyításra való, hanem fájdalomcsillapításra, méghozzá csak nagyon indokolt esetben adnak hozzá engedélyt (végső stádiumú rákbetegek/olyan ortopédiai fájdalmak, amiknél a negatív hatást kevesebb, mint a fájdalomcsillapításból adódó pozitívum). Egészséges embereknél a negatív hatás messze túlszárnyalja a pozitívumot (fájdalomcsillapítás, étvágynövelés), ahogy ugyanúgy függőséget okoz, mint bármelyik drog (ideértve a legálisakat is). Akkor most a konkrét kérdésről: még egészséges embereknél sem ajánlatos, betegeknél meg pláne. A diabétesz egy olyan betegség, ahol nagyon pontosan meg van szabva, hogy mikor/mennyit/miből lehet enni. Mivel a kontrollvesztés is egy hatás, így megeshet, hogy befüvezve olyan ételt vesz magához, amit nem szabadna, és ezért később rosszul lesz, vagy véletlen félreszúrja az inzulint, esetleg elfelejti beadni (a fű súlyosan károsítja a rövid távú memóriát), így az a téveszméje lehet, hogy szúrt, közben mégsem, ami szintén súlyos rosszullétet okoz. Minden adagolásra emlékezni még tiszta fejjel is nehéz. Summa summarum, nem ajánlom neki.

Üdv: egy orvosis

2011. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rálehet szokni, de azt inkább rákattanásnak nevezném. Fizikai függőséget nem okoz. Én ezalatt az 1 év alatt volt, hogy napi 2 cigibe is belecsúsztam. Kitapasztaltam a mértéket. A napi két 0,5-ös cigi tény, hogy HOSSZÚTÁVON okozhat memóriazavarokat. De 1 száltól, vagy 1-2 heti alkalomtól még senki nem lett "alkalmi amnéziás" :)
2011. jún. 2. 20:40
 10/19 anonim ***** válasza:
Nézd, elhiszem neked hogy orvosis vagy, de rohadtul leszarom azt a sok marhaságot, amit a zsidók megetetnek veled. Te a tipikusan a manipulálható emberek közé tartozol, a who úgy szarrá van kenve lóüvéval, hogy abban fuldoklanak. Szeirnted a vpt miért nem vizsgálták be? mert a dohánylobby. és pls ne beszélj olyan témákról amiben megetettek téged, és még csak nem is értesz hozzá.
2011. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!