Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Diabétesz és a Marihuána. Az...

Diabétesz és a Marihuána. Az egyik kizárja a másikat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én már több, mint egy éve fogyasztok rendszeresen (kb 1-2 hétvégente) marihuánát. A barátnőmet is érdekli a dolog, de ő sajnos cukorbeteg. Érdekelne, hogy a kannabisz fogyasztása (akár az első alkalomnál is) okozhat-e bármi problémát az ő esetében. Nézelődtem a neten, de nem találtam semmi konkrét választ. Segítségetek előre is köszönöm!
2011. jún. 2. 01:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Tévhit: fizikait is okoz, bár ezt manapság gyakran elfelejtik hozzátenni. Ha érdekel, bővebben is kifejtem, hogy miért, de egyenlőre nem ez volt a kérdés. Egyrészt a hatása alatt is van kontrollvesztés, tehát a használó nem emlékszik minden mozzanatra, amit tett (és ha ez egy inzulinszúrás elfelejtését, vagy valami tiltott dolog evését jelenti, az egy diabéteszesnél súlyos problémákat okoz). Tehát nem csak a hosszútávú roncsolással van itt a gond, hanem pont azzal, hogy a használat következtében tévesen tesz/nem tesz dolgokat. És elég csak véletlen eladagolnia az inzulint, máris kész a baj.
2011. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Nézd, elhiszem neked hogy orvosis vagy, de rohadtul leszarom azt a sok marhaságot, amit a zsidók megetetnek veled. Te a tipikusan a manipulálható emberek közé tartozol, a who úgy szarrá van kenve lóüvéval, hogy abban fuldoklanak. Szeirnted a vpt miért nem vizsgálták be? mert a dohánylobby. és pls ne beszélj olyan témákról amiben megetettek téged, és még csak nem is értesz hozzá."


Lol, gondolkodj már kicsit, mielőtt leírsz valamit. Lehet itt világméretű összeesküvésekről hadoválni, azt hiszel, amit akarsz. Viszont itt egy diabéteszes egészségével játszunk. Hiheted azt, hogy a fű ilyen meg olyan jó (ami persze hamis), de ne akard másokra is ráerőltetni a hülyeséged. Ha választani kell a te zagyvaságaid, és a tudományos kutatások eredményei között (amiben az egyetemem is részt vett), akkor utóbbira szavazok. Gyere be egy toxikológiai osztályra, vagy drogambulanciára, és nézz be a CSAK marihuána által leépültek közé. Bár tudom, biztos ők is megjátsszák :)

2011. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

igen minden drog káros. de ugyanúgy káros a tv. a számítógép, a mobiltelefon a kipufogó füst, a rossz étrend, a kevés mozgás. Ezekhez képest a marihuána károssága semmi.

az egész mód ahogy a világ ma működik káros a legtöbb emberre. úgyhogy az soha se jó indok hogy káros.

2011. jún. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

az én válaszomat (még korábbi) azt miért törölték?

csak annyit mondtam benne hogy nem lesz semmi bajuk tőle és hogy inkább egy másik oldalon nézzen körbe, ott ahol tudnak normális választ adni.

2011. jún. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: itt most nem az volt a kérdés, hogy káros-e. Sok minden káros, valóban, de sokan sajnos lebecsülik a marihuánát, mintha nem is lenne negatív hatása, pedig van, nem is kicsi. De még mindig nem ez volt a kérdés, hanem a diabétesz. Már kifejtettem, hogy miért nem ajánlom egy diabéteszesnek (téveszme, kontrollvesztés, adagelállítás stb.).
2011. jún. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
23%

Én is cukorbeteg vagyok igaz nem kell inzulinoznom magam. Rendszeresen fogyasztok füvet nálam nem okozott problémát.

Egyen rendes kaját a barátnőd és akkor nem lessz gond.

Ha "éhesen" szívtam akkor egy enyhe 10-15 perces rosszullét volt.

Inzulinozza magát a barátnőd?

2011. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha nagyon ki akarja próbálni, akkor legyen valaki a társaságban aki tiszta, és emlékezteti a dolgokra. Bár nekem még soha nem volt olyan hogy ne emlékeztem volna rá, hogy mit csináltam vagy mit nem 10-20 perccel előtte. Olyan volt hogy közbevágtak és elfelejtettem hol tartottam a beszélgetésben, de ezek rövid beszélgetés után újra beugranak. A pozitívval szemben állított sokkal több negatív hatásairól csak annyit, hogy amiket beszedünk gyógyszereket, még ha egy tünetre vagy bajra is szedjük, átlagosan 70 mellékhatásuk van.
2011. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

@10:03

Igen, előre beállított inzulin adagja van. A diabétesz súlyosságát sajnos nem tudom, de szinte bármit ehet.

2011. jún. 3. 12:33
 19/19 llvgfree ***** válasza:

Hy.

Én is cukorbeteg vagyok és 2 éve heti több alkalommal szívtam füvet.Egy hónapja eljutottam odáig, hogy ez így nem jó azóta havi 2-3 spanglit szívok.Semmi bajt nem okozott nálam kajálással néha ellehet csúszni :D de nagyon ritkán belefér így is 6.0 a HbAc-m :D:D Orvosgyerek te ne irkáljál hülyeséget nem vagy se cukros se füves!Én egyszer nem felejtettem el beadni az inzulint egyszer nem szúrtam félre az inzulint(olyat nem is lehet, mivel ezt megtanítják egy cukrosnak).Szóval srác a barátnőd nyugottan spanglizzon néha,de a kaja flash-t nem ajánlom én mindig ilyen hülyén érzem magam utána szal a legjobb ha előtte egy órával kajál.A másik hogy nekem a legjobb így cukrosan a kevés fű kevés dohánnyal kombo mert ugye aki cukros annak nagyon veszélyes a nikotin és a szervezete gyorsabban szállítja a "drogokat"(alkoholt is) ezáltam hamarabb, tovább és intenzívebben tép be :D

Drága aggódó anyuka meg ne az interneten aggódjon!

2012. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!